Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan lehet leküzdeni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy sajnos, van egy nagyon szánalmas problémám, amit minél előbb szeretnék leküzdeni...ez a probléma nem más, mint a beteges féltékenység.

Barátnőmmel 9 hónapja vagyunk együtt és ahogy egyre jobban megszeretem annál féltékenyebb is leszek.

Onnan gondolom, hogy beteges, amit csinálok, hogy ha csak a Face-t veszem figyelembe, akkor van 1-2 srác, aki a barátnőm majdnem minden képét "lájkolja" és már az rosszul esik, pláne ha még Ő is "visszalájkol" ezeknek a fiúknak...


Erről a dologról még nem beszéltem vele, mert én ezt nem akarom neki megszabni, hogy egy közösségi oldalon milyen tartalmakat kedvelhet, csak főként az érdekelne, hogy ha Ti köztetek is van ilyen akkor hogy sikerült ezt leküzdenetek, illetve esetleg pszichológushoz megéri ezzel elmenni?


U.i.: Mennyire utálom ezt a "lájk" szót...



2019. szept. 19. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülyeségekkel lehet elcseszni egy kapcsolatot szerintem :D


Nyilván szar érzés, megértem, de neked kell tenni érte.

(Ha pedig a csaj olyan, hogy simán le tud lépni, ha más tetszik meg neki, előbb utóbb szakítani fog veled.)

Ez van ilyen az élet! Én is szeretek egy lányt, alig ismerem és mindig fiúk társaságában látom. Más is jár olyan cipőben mint te, ezzel nyugtasd magad szerintem.

2019. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Úgy lehet leküzdeni, h élje az életét a likevilágban meg az instagramon, tepedig a való életben. Neki elég virtuálisan is egy szép ház (mondjuk sims-ben), nekd viszont élőben kell. Két dimenzióban vagytok. Ha olyanokkal foglalkozol, akik szellemileg alulmaradotak, s ez úgy nyilvánul meg, h tele van félismerős vagy ismeretlen férfivel a facebookja, az mindent elárul. Az a nő gyűjti maga köré a luzereket, vagy jelölteket más néven, akik csettintésre ott teremnek. Te is ilyen vagy? Ilyenből lettél? Ezen gondolkozz inkább.

32f

2019. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ha több fiút is lájkol egyszerre akkor miért aggódsz. Jobban kellene aggódnod, ha csak egy srác képeit csekkolgatná, lájkolgatná. Vagy nincs igazam? Egyszerre több fiúval csak nem jön össze :D

2019. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám ezt betegesnek. Inkább annak adok igazat, aki azt mondja, legyen neked több eszed, ne a virtuális világban élj!
2019. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van és köszönöm szépen a válaszokat!

Segítettetek!


A pozitív értékelést megadtam nektek természetesen!

2019. szept. 19. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit vedd visszább a Facebook-ozást. Ne nézegesd miket like-ol stb. Ennyi a titka.
2019. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ja. Tökre megéri pszichológushoz menni. A féltékenység is általában a tulajdonosának az agyszüleménye és független a külső körülményektől. Csak nézd meg, van aki annyira képes féltékeny lenni, hogy szobafogságba hisztizi a párját, mások meg olyannyira nyugodtak a másik felől, meg magabiztosak önmaguk felől, hogy még a legfélreérthetőbb jelekre se reagálnak. Mert ez az egész a fejben dől el. És a saját fejed felett egyedül neked van hatalmad. A pszichológus se fogja átírni ami ott van, de segít neked, hogy ráláss dolgokra, ami eléggé hasznos. Mert nagyon valószínű, hogy nem az a Te egyetlen problémád, hogy féltékeny vagy, ez is inkább csak egy tünet, amit egy rejtett ok idéz elő, viszont ez az ok számos más tünetet is előidézhet. Talán nem tudod elképzelni se, hogy más problémáid közös tőről fakadnak ezzel; vagy még nem kerültél olyan szituba, amikben jelentkeztek volna a hasonló tőről fakadó problémák? Mindegy. A lényeg, hogy azért éri meg a vezetett önismereti meló, mert elmész azzal, hogy szeretnéd kioldani a féltékenységi hajlamodat és amellett, hogy ebből kijössz, még egy csomó más területen is jobbá, könnyebbé válik az életed.
2019. szept. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!