Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontos, hogy az ember ne maradjon egyedül?

Figyelt kérdés
Komolyan erdekel, hogy miért szamit evidensnek, hogy az ember társas leny? Szerintem sokkal kevesebb lelki serult lenne a vilagban, ha nem kezelnenk ezt alapigazsagnak. Akkor frusztralt sem lenne az, akinek nem sikerül kapcsolatot kialakitani es fenntartani. Mellesleg az, hogy valakinek nincs párja, az nem jelenti, hogy teljesenn egyedül van, maximum, ha egy lakatlan szigeten él.
2019. szept. 22. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetően azért, mert nincs rosszabb annál, ha még a legrosszabb helyzetben sem segít senki és nincs ott senki.
2019. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hellmano ***** válasza:
61%
Amíg megvan legalább az egyik kezed soha nem leszel egyedül Józsi fiam szólt a bölcs apa fiának. (saját szrság levédetem).
2019. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1# Ezt alairom. En vegigcsinaltam. Egyedül. Es tudod, hogy mi a konklúzió? Hogy nem lett vege a világnak. Az élet megy tovább és nagyon felszabadito érzés, hogy patyolgatas nélkül sikerült talpra állni. És ezt már senki nem veheti el tőlem.
2019. szept. 22. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igazán örülök, nekem az előző év és az idei év eleje volt a legrosszabb és képzeld nekem se volt ott senki és mégis túljutottam rajta, de attól még fent tartom amit mondtam, hogyha nem vagy egyedül minden sokkal könnyebb..
2019. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább biológia mint sem társadalmi nyomás hatására szoktam elkezdeni ismerkedni. Alapvetően sokáig elvagyok egyedül. Nem érdekel az hogy mások ezt furcsának látják.

1 éve már hogy nincs barátnőm (ami még nem számít sok időnek).

Most kezdtem el érezni, hogy de jó lenne átölelni valakit, szerelmesnek lenni. És nem a sex a fő motiváció ebben az érzésben. A kezemmel megtudom oldani ezt a problémát, még ha nem is olyan jó. De az hogy van mellettem valaki, azt nem tudja helyettesíteni a jobb kezem :D valami furcsa belső késztetés, ami sok emberben ott van még rajtam kívül.

2019. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
45%
#1: A legszarabb, legrosszabb helyzetben is kizárólag magadra számíthatsz, senki másra. Nehogy már egy barátnő legyen életed megmentője. Meg kéne már tanulni egyedül boldogulni, eleve boldognak lenni, s nem egy jöttment nőhöz kötni e paraméter állapotát.
2019. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ember társas lény, az tény. De ez nem azt jelenti, hogy feltétlen párkapcsolatban kell élnie. Nem kell, ha nem akar. Az ember azért társas lény, mert társas kapcsolatok útján tanulja meg, mit jelent embernek lenni (a teknősök többsége magára hagyja a tojását és kész. Ők maguktól is teknősök lesznek) illetve mert természetes igényük van a társaságra. De ez lehet családi, baráti, bajtársi kapcsolat is.


A lelki sérülések pedig nem a párkapcsolatok miatt, hanem azok hiánya miatt alakulnak ki, illetve amikor nem a megfelelő partnerrel vagy együtt és folyamatosan nyomasztjátok egymást. Erre a megoldás nem az örök magány, bár az sem rossz, hanem az, hogy egyedül vagy, dolgozol magadon, fejlődsz, megfigyeled, te mit rontottál el (ha mást nem azt, hogy hagytad, hogy tönkre tegyenek stb) és legközelebb már igyekszel nem elkövetni ugyanazt a hibát.

2019. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A társas lény azt jelenti, hogy társadalmat képez az adott faj. Ennek semmi köze ahhoz, hogy együtt lakik-e valakivel.

Más fajok monománok, nem képeznek társadalmat, egyedül kóricálnak, van, aki még fészket sem épít.

2019. szept. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsoltmester ***** válasza:
Egyedül nem sok értelme van az életnek azon kívül hogy eszel meg sz@rsz. Egyébként általában nem önszántukból maradnak egyedül az emberek, hanem úgy alakul, vagy azért mert annyira gáz emberek hogy senki nem kíváncsi rájuk, vagy mert mindenki meghal körülöttük, vagy csak egyszerűen annyira bénák hogy nem tudnak csajozni. Annál szánalmasabbat meg, hogy csak haverjai vannak valakinek el sem tudod képzelni
2019. szept. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egyedül nem sok értelme van az életnek azon kívül hogy eszel meg sz@rsz."

Én ezen kívül alkotok is, rajzolok, énekelek, szerepelek, verset mondok, tanulok, különórákra és egyetemekre járok, lakásokat adok-veszek és szépítek, építek... olvasok rengeteget, ruhákat találok ki és varrok meg, sétálok, úszom, hintázok, lovagolok, kertészkedem, netezek, emberekkel beszélgetek, táncolok, színházba járok...

És akkor még állatokkal nem is foglalkozom, pedig annak is van értelme, élménytartalma.

2019. szept. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!