Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a legtöbb párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a legtöbb párkapcsolat felszínes?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem általánosítok, viszont egyre több embertől hallottam azt, hogy 'bárcsak ne mentem volna bele, meghurcoltak és átvertek, előre tudom inkább maradtam volna egyedül..'

Azt, viszont ismerősök is mondták, hogy nemrég a hátuk mögött ki se mondom mit csináltak a 'párjuk'..

Mi lehet ebből az igazság? Mi az oka annak, hogy sok kapcsolat nem működik?

Meghallgatom mindenki véleményét!



2019. szept. 23. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább önbecsülésmentes. Az alkotás helyett valamiért jobban szeretik az emberek a sz""t lapátolni🤷
2019. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok kérdés egyben. A felszínesség nem jelenti, hogy valakit átvernek, az sem biztos, hogy egy megbánós kapcsolat felszínes. A megcsalás sem feltétlen felszínes vagy működésképtelen.


Összességében az önismeret és az önértékelés kell hogy rendben legyen, akkor kevesebb esély van a megbánásra. A felszínesség meg azért van, mert minden a beszédben realizálódik, azzal meg egy csomó mindent nem lehet kifejezni.

2019. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A kapcsolatért folyamatosan tenni kell. Ezt egy idő után elfelejtik az emberek, beleunnak a dologba és ellaposodik. Nincsenek közös programok, csak a taposómalom, mindenki hajtja a pénzt. Nuku kommunikáció, de a telefont állandóan nyomkodják. Aztán jön a félrelépés. Senki nem akar egy biztos rosszat feladni egy bizonytalan jóért. Inkább elvegetálnak.

Azt nem mondanám, hogy a legtöbb párkapcsolat felszínes, de egy kapcsolatnak kell, hogy legyen egy íve.

Mindig új KÖZÖS cél, stb.

2019. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Sose a másikban csalódunk, hanem az elvárásainkban. Ha nem vársz el semmit a kapcsolattól, akkor ugyan milyen problémád származhat belőle?
2019. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elvárások magasak. Fogalmunk sincs mit szeretnénk és mikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeltük (minden tökéletes), akkor jöna sírás-rívás.


Kevesebb elvárás=több boldogság

2019. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ÉN azt vallom/látom, hogy mint egy idézetben olvastam: "Az emberek többsége csendes kétségbeesésükben élik le az életüket". És ez teljesen igaz kezd lenni.
2019. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
de miért élnének kétségbeesésben?
2019. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Aki elvárásokat támaszt a másik felé, az önző ember. Elvárja, hogy ABCDE igényei ki legyenek elégitve, hogy a másik azért van, vagy legyen, hogy az én elvárásaimnak, önzésemnek megfeleljen.


2. Találj olyan párt magadnak, aki magától szt lesi, neked mi a jó és önzetlenül megteszik, mert szeret adni :-) És én is igy állok hozzá, hogy azt lesem, neki mi a jó. És ez nem duma.


És igen, én is ezt látom, hogy felszinesek. Összekerültek valahogy-összefeküdtek valahogy lett belőle egy elvileg, hú de jó, aztán ki ki hajtja tovább a saját érdekeit.

2019. szept. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy sokan nem tekintenek egymásra barátként és ez elég nagy probléma mivel egy jó párkapcsolat alapja az, hogy ne csak egyszerű párként tekinstenek egymásra, hanem barátként is. Mivel, ha nincs meg a barátság csak érdekek lesznek és nem tapasztalják meg a kapcsolatuk mélységeit, nem lesznek tartalmas beszélgetések, a szeretet nem lesz feltétel nélküli mivel a feltételekkel teli szeretet nem igazi szeretet. Nem is beszélve arról, hogy a máig fennálló nemi egyenlőtlenségek termelik újra a barátság nélküli kapcsolatokat. Férfiként nem szeretnék hatalmaskodni felette, hanem egyenrangúként kezelni és nem szoktam senkit se tárgyiasítani.


Nem rég beszélgettem egy lánnyal erről és elmondta, hogy a volt párjai nem voltak a barátai. Nem értette meg mi a problema ezzel mivel nem tapasztalta meg milyen egy igazán jó kapcsolat. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy miért problémás az a hozzáállás a nőktől, hogy a "férfinak kell kezdeményezni", ezek alapból barátságtalan és zárkózott felfogások, erre azt felelte, hogy "van nőies tartásom és ezért meghagyom a férfiaknak". Nincs olyan, hogy nőies és férfias tartás, ezek ilyen gyermeteg hülyeségek. Az a fontos, hogy egy szerethető, barátságos ember legyen, nem kell ilyen értelmetlen "nekem van tartásom" pózokat felvenni. Ennek mi értelme van? Beszélgetés kezdődjön úgy ahogy kezdődnie kell, tök mindegy ki kezdi. Egy férfi nem attól lesz férfi, hogy kezdeményez, egy nő nem attól nő, hogy nem kezdeményez. Ennek nincs se létjogosultsága, se értelme!

2019. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!