Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan jön az a tévhit, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan jön az a tévhit, hogy a “csinos” jelzőt akkor használják, ha a nő szépen van felöltözve, be van lőve a haja, ki van sminkelve?

Figyelt kérdés

Szerintem a csinos indirektebb, mint a szép , kevésbé bizalmaskodó, de valójában ugyanaz.

Én például sokszor megkapom, hogy csinos vagyok (szépet nagyon ritkán), pedig farmert hordok sima pólóval, a hajam sincs belőve, sminkelni meg egyáltalán nem sminkelek. Kihívó ruhát rajtam még ember nem látott. Akkor hogy is van ez?


2019. dec. 1. 16:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is inkább a csinost az öltözködésre használom, míg a szépet arra, ha valakinek szép az arca, vagy ilyenek.

Lehet, hogy az egyszerű öltözködésed igenis nagyszerű, és ettől nézel ki összeszedettnek, csinosnak. Egy jól összeválasztott farmer és póló is lehet csinos, mint hogy egy normálisan megkötött nem gubancos haj. Vagyis, szerintem.

2019. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek köszönöm.:)
2019. dec. 1. 17:31
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A csinos nekem is azt jelenti, hogy jól össze van rakva. A szép gyárilag szép. Valaki lehet egyik, másik, mindkettő, vagy egyik sem.
2019. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, neked miért mondták a csinost, de nekem akkor szokták, ha szűkebb ruhát veszek, amiben azért kivehető az alakom (itt főleg fenékre és lábra gondolok).

Általában ha csinos, akkor testre gondolnak, nem arcra.

Kövér embernek pl. nem nagyon mondják szerintem.

A szép az egyrészt intimebb, inkább párkapcsolatban mondják, esetleg szülő-lány viszonyban.

2019. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a szépség az egy adottság, a csinos pedig az, amivé válni tudsz.

Egy szép nő kinyúlott megelgítőben is szép (bár nem csinops), és egy ronda nő is lehet csinos egy elegáns kosztümben vagy egy jól szabott kabátban, jó frizurával (még ha ettől ugyanúgy bűn ronda marad)

2019. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!