Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt a sznobizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem azt a sznobizmus netovábbjának, amikor valaki kijelenti, hogy nála bizony már önmagában kizáró ok a helyesen írni nem tudás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyasmire, mint mondjuk az igekötők külön- és egybeírásának nem megfelelő használata. Nem kell hozzá még csak az sem, hogy értelmezhetetlen legyen a mondanivaló. Mintha ez garanciát jelentene arra, hogy az illető ostoba.
2019. dec. 17. 14:07
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

#17

Azért "hisztizek", mert túl gyakran tapasztalom, hogy könnyedén pálcát törünk egymás feje fölött, elhamarkodottan vonunk le következtetéseket, elkönyvelünk ilyen vagy olyan tekintetben szarnak másokat anélkül, hogy tudnánk róluk többet a minimálisnál, és ez aláássa az emberi kapcsolatokat, megnehezíti azok kialakulását. A személyes érintettségem max. annyi, hogy ítéltek már el (az én szememben) banális hülyeségek miatt, ezzel bizonyára nem vagyok egyedül. Előre látom, hogy lesz, aki olvasván ezeket a sorokat rohadtul nem az eredeti kijelentésemmel akar majd vitatkozni, hanem a személyemmel, sok itt az önjelölt pszichológus is.

2019. dec. 17. 15:07
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki helyesírás címén túlzásba esik, az olyan emberek nekem sem szimpatikusak, mert hajlamosak minden témában a helyesírási hibákat keresni. Nekem nem hibátlan a helyesírásom, arra törekszem, hogy érthető legyen, de nem a legújabb helyesírás szerint tanultam, van, amit a tanáraim is rosszul tanítottak, és az rögzült be, nem követtem a változásokat, viszont nekem is van olyan szintű íráskép, ami bizony zavaró, nehezen értelmezhető, és nem diszgráfia, mert azt ismerem, anyám ilyeneket fejleszt, szóval azért van egy szint, ami alá én sem megyek, mert ellehetetleníti a kommunikációt.
2019. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Szerintem az igekötők szándékos különírása a ritmusérzék teljes hiányát jeleni, és így párnak nehéz lenne elképzelni :) Pl írja nekem hogy el indul meg hogy át megy, és nem tűnik fel neki hogy az teljesen máshogy hangzik mint az hogy átmegy. De tudom sokan azért írják külön mert a telefon kijavítja, az más.
2019. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
87%
#21 szerintem ha valakivel ismerkedni szeretnék, akkor az a minimum, hogy igyekszem jó benyomást kelteni. Az nem erről az igyekezetről árulkodik, ha odahányok neki valami szöveget, amit 3-szor kell elolvasnia ahhoz, hogy valami ötletet kapjon arról, hogy mit akarok egyáltalán. Nyilván egy-egy elgépelés vagy kisebb hiba még belefér, bárkivel előfordul, de szerintem elég szánalmas egy slendrián szöveget arra fogni, hogy "siettem" vagy "bocs, telefonról írok". Nem versenyzünk, ha siet, akkor csinálja inkább a dolgát és írjon később, amikor ráér, ha pedig telefonról ír, akkor is lehetősége van még egyszer átnézni a szöveget és kijavítani a hibákat, mielőtt elküldi, ha pedig ezt nem teszi meg, akkor egyszerűen csak igénytelen.
2019. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem az elgépelés pl abszolút nem zavart sose, sőt jó benyomást kelt, hogy nem karótnyelt az illető, baráti viszonyban szerelemben rengeteg elgépelés is belefér. Minél hivatalosabb a kapcsolat, annál kevesebb fér bele, így eleinte jobban figyelek ismeretlenekkel.
2019. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is kizáró ok, ha valaki nem tud helyesen írni, meg aki kifogásokat gyárt, hogy sietve írt, meg kijavította a telefon. Most én is sietek, meg van helyesírás ellenőrző is, keress hibát a mondandómban...

Sokat elmond ám az emberek értelmi képességéről, ha úgy ír, mint egy 7 éves. Manapság az emberek 80 százaléka funkcionális analfabéta, azt sem érti, amit olvas, lásd itt, gyakorin, sosem a kérdésre válaszolnak, leírja a főztjét úgy, hogy fősztje, a viszályt úgy, hogy viszáj, nem használ ékezeteket és ezeket a példákak itt feltett kérdésekből idéztem. Full gáz az egész, bocs.

2019. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz, hogy a rossz helyesírás általában árulkodik az illető olvasottságáról (intelligenciájáról nem, egyetemi matek szakon láttam pár embert borzalmas helyesírással). Vagy ha olvasott is könyveket, el tudom képzelni, hogy valaki nem fogékony erre - én is jártam kémia órákra, mégsem emlékszem semmire pl.

Szóval egyrészt emiatt nálam nem kizáró a rossz helyesírás, másrészt pedig azért, mert nem gondolnám, hogy mindez korrelál az illető kapcsolatban való viselkedéséval.

Ha élőben sem tud beszélni, az már zavaróbb.

2019. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értünk a "helyesen írni nem tudás" alatt. Tökéletes helyesírást nem várok el, nekem is akadnak hibáim, illetve nem követem a helyesírási szabályok változását.


Ami nálam kizáró ok, amikor egy 5 szavas mondatban van 10 hiba. Anno volt olyan srác, aki állandóan sms-ben próbált biztosítani a szerelméről (olyan 15-18 évvel ezelőtt), és nem viccelek, minimum 10 percembe került 160 karakter kiböngészése, hogy mégis mire gondolhatott a költő?!

Ez az a kategória, aki azonnal az esélytelenek táborát erősíti.

2019. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nekem ki van kapcsolva minden ilyen javító cucc a telcsimen, mert én jobban tudom. 😃 Ha meg nem tudom, akkor rákeresek, mielőtt kommentelek.


ha igy irok akor hallod hogy levegot sem vezzek csak hadarom a phaszsagot es tuti hogy nem fogadom meg a tanacsidat kar is mondani


Ezzel szemben ha helyesen írsz, már tudom, hogy egy szinten vagyunk. Ugyanazon az értelmi/igényességi szinten.


Pl. mostanában rengeteg kérdésnél, hozzászólásnál látom, hogy a szóvégi -ként ragot leharapják a szó végéről. "Férfi ként úgy gondolom", "magyar ként ez a kedvenc ételem".

Miért? Mi történt? Nekem ezen sokkal jobban megakad a szemem, mint a mondandón.

2019. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vicces dolgokat szokott javítani a telefonom, rendszeresen vissza kell törölgetni, ha nem akarom, hogy hülyeség menjen ki. Nem is a helyesírás, hanem hogy teljesen más kifejezést, szót akar írni, mint amit én akarok. :-D
2019. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!