Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ne a másiktól várd el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Ne a másiktól várd el a boldogságot, hanem légy egyedül is boldog! " Ennek a mondásnak van értelme?

Figyelt kérdés

Elég sokszor lehet hallani ezt a közhelyt, és többnyire cáfolnám. Nekem az a bajom ezzel a mondással, hogy egyrészt még senkitől se hallottam azt, hogy azért szeretne párkapcsolatban élni, hogy a másiktól elvárja azt, hogy boldogabb legyen. Ilyen nem létezik. A boldogság a másik iránt vagy jön vagy nem. Attól függ mennyire érzik jól magukat. Ilyet nem lehet elvárni és senki se szokta ezt. Másrészt közösségi lények vagyunk és boldogabbak vagyunk egy jó társaságban, egy szerető partner mellett, mint egyedül, mert ilyen a természetünk. Na most akkor mi értelme van ennek a mondásnak?


Ezt a kérdést az indította el bennem, hogy elkezdtem ismerkedni egy nővel és leírtam neki azt, hogy nehezen aludtam, mert néha magányosnak érzem magam. Mintha elkezdett volna kioktatni ezzel a szöveggel. Vitáztunk erről, mert nem értettem vele egyet, és a végén egyetértettünk abban, hogy igaz szeretni kell magunkat, de szerintem felesleges ez az egyedül is boldog vagyok féle erőfitogtatás, mert úgy érzem, hogy sokan nem mernek őszinték lenni és a keményebbik oldalukat mutatják ahelyett, hogy őszintén felvállalnák magukat. Úgy gondolom ez szüli az olyan mondásokat, amiket józan paraszti ésszel szétlehet szedni, leginkább azzal a fontos érvvel, hogy társaslények vagyunk és nem elszigeteltek. Az, hogy valaki magányos és rosszabbul érzi magát egyedül, mint egy számára szerethető társasággal, partnerrel, az teljesen természetes és nem a gyengeség jele, sőt társfüggés se.


2020. márc. 18. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen nem létezik? A kategória fele még azt hiszi, hogy valami hihetetlen kánaán egy párkapcsolat, ahol majd lófsz munkával és áldozattal minden király lesz. 😂
2020. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Másrészt meg egy omladozó házban nem lehet boldognak lenni. Még másodmagaddal sem. A ház most legyen a személyiséged és az életed. Miért nincs az emberekben annyi igényesség, hogy egy kerek egész, rendezett életbe vállaljanak ilyesmit?
2020. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem közhely. Az az ítélkezés a közhely, ami erre az igazságra irányul.

A boldogság az alapállapotod. Boldogan jöttél a világra, pedig se se pénzed, se autód, se lakásod, se barátnőd nem volt. Sőt, még ruhád se volt, és még éhes is voltál, mégis tökéletesen boldog voltál. Ünnepelted az életet, ahogy az állatok és a növények ünneplik. Aztán a beteg társadalom, amibe beleszülettél, elhitette veled, hogy célokat kell elérned, majd tudattalanul ezeknek a céloknak az eléréséhez kezdted kötni a hangulatodat, a békédet, a boldogságodat, ennek okán pedig ha valami nem sikerül, akkor az hatással van rád. Pedig semminek sem kéne hatással lennie rád. Dönthetsz úgy, hogy nincs hatással. Dönthetsz úgy, hogy tökéletesen boldog vagy a körülményeid ellenére. A boldogság, ami a körülményekből ered, nem is igazi boldogság. Az igazi boldogság, ami a létnek az öröme, az életnek, a létezésnek az ünnepe, sose múlik el. Akár a házad is leéghet, elvesztheted a családtagjaidat, az akkor sem múlik, mivel magából a létezésből fakad, nem pedig idióta körülményekből, mint hogy van e barátnőd, van e pénzed, van e autód...

2020. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a boldogság itt azt jelenti, hogy kiegyensúlyozott vagy és elfogadod magad. És ha mondjuk visszautasít valaki akkor nem zuhansz magadba. Tehát nem attól teszed függővé a boldogságod, hogy mi lesz egy adott esetben mélyebb ismerkedés vége.
2020. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Senkitől nem hallottad, tehát nem létezik...

Bármekkora közhely, teljes mértékben igaz. Sok ember kezdi ismerkedéskor sajnáltatni magát, hogy mennyire boldogtalan egyedül, ezzel:

1. Rád hárítja a felelőséget, hogy segíts neki, ami nagyon taszító.

2. Akaratlanul is azt a benyomást kelti, hogy neki amúgy semmi másról nem szól az élete, csak vár, hogy legyen párja és amíg nincs, ezen szomorkodik. Nem túl bíztató kilátások...

2020. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Lehetsz szomorú és magányos néha párkapcsolat nélkül. Sok szingli vágyik néha egy ölelésre.

De különbség van aközött, hogy néhány hetente szomorú vagy egy estét, meg aközött, hogy az egész életed egy fájdalmas, depressziós görcs.

Ha egyetlen pillanata nincs az életedben a békés megelégedettségnek és örömnek, akkor az életed nagyon el van ***va.

2020. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

"boldogabbak vagyunk egy jó társaságban, egy szerető partner mellett, mint egyedül, mert ilyen a természetünk"


Igaz. De ha nem vagy boldog, nem lehetsz boldogabb.


Egyáltalán nem azt mondja senki, hogy egy párkapcsolattól, vagy egy akármilyen emberi kapcsolattól nem lehetsz boldogabb, az a baj, aki MINDEN megoldást ettől vár.


Pl. aki magányos, társat akar, hogy ne legyen magányos. És azt hiszi, akkor majd boldog lesz. De az, aki elvan egyedül, párkapcsolatban is igényelni fogja az egyedül töltött időt, a másik meg ezt nem fogja érteni. Mert neki egyedül nem megy.

2020. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

#3-as. Ha akkor is tartod a véleményed, miközben mindened elveszik, a családod pedig lassan és élvezettel kínozza halálra egy halálbrigád, akkor eskü felpontozlak. De ha nem, akkor abban maradjunk, hogy a lét feltétele a boldogságnak ugyan, de nem következik automatikusan abból. A boldogság az elégedettségből következik.

Jobban hajlok a kérdező verziójára.

2020. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Én sem tudnék egyedül boldog lenni, szerintem belül senki nem akar remetén meghalni. A szülők előbb-utóbb meghalnak, a nagy barátoknak is saját családjuk lesz. Egy idő után a kutya se nyitja az emberre az ajtót, ha már idős lesz. Persze addigra már a kósza numerák és kalandok csillaga is leáldozik.

Őszintén mondja el valaki nekem, hogy mit csinál egyedül, egy üres lakásban? Tudom persze, mostanság mindenki azt írja hogy a hobbijának él, vagy sorozatot néz... hát biztos jó dolog netflixezni egyedül öregen és betegen :D

A kapcsolatokért meg tényleg dolgozni kell, és alkalmazkodni, de ez ma már ugye nem egy menő dolog, hiszen mindent azonnal kapunk, mindent készen kapunk...

Most ez a vírus ügy is mutatja, mekkora szívás annak, aki egyedül van.

Aki meg lepontoz, attól kérnem , írja meg utána hogy neki mi az ellenérve.

2020. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#3 Ebben igazad van, gyerekként szinte mindenki boldog. Az, hogy legyen célod az életben számomra az is hasonló közhelyes dogma, mint amiről írtam. Egyik barátom azt mondta, hogy a valódi célok azok az öncélok, amit az ember csak azért csinál, amiben örömét leli és nem a haszon csinálja. A "Legyen célod az életben" duma az az elidegenült haszonszerzésről szól. Az elidegenedett hatások miatt nem csoda, ha az ember nem boldog egyedül. Egy közösségibb társadalom kellene. Szerintem ezért nem kéne lemondani a kommunizmus elképzeléséről, mert hiába egy diktatórikus változata valósult meg belőle, sokkal humánusabb a kommunizmusnak az ideológiája, mint a kapitalizmusé, ami elszigeteli az embereket, hogy csak magára gondoljon, legyen kapzsi, gátlástalan. Ami nem született meg kár lenne temetni. Talán ez a vírus fog változtatni a társadalmon.


#5 "Rád hárítja a felelőséget, hogy segíts neki, ami nagyon taszító."


Ez miben nyilvánul meg pontosan? Milyen segítségre gondolsz? Lehet nem segítséget kér, hanem csak beszélgetni szeretne és, hogy egyenrangúan kezeld. Senkitől se várom azt, hogy segítsen, hanem csak beszélgessünk és a beszélgetésnek teljesen szabadnak kéne lennie, addig amíg nem ártunk a másiknak.


"Akaratlanul is azt a benyomást kelti, hogy neki amúgy semmi másról nem szól az élete, csak vár, hogy legyen párja és amíg nincs, ezen szomorkodik. Nem túl bíztató kilátások..."


Mivel az ember alapjáraton társaslény szüksége van jó társaságra. Sajnos alakulhat valakinek olyan szerencsétlenül az élete, hogy nem talál barátokra, partnerre. Szolidárisnak kell lenni a másikkal, beszélgetni vele és nem a berögzült dogmatikákat követni, ami nem csak neki, hanem neked is árt, mert te is megfosztod magadtól a lehetőséget, hogy egy jót beszélgessetek.

2020. márc. 18. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!