Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A homoszexuális emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexuális emberek hogyan veszik észre valakin ha ők is azok?

Figyelt kérdés
Pusztán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert mindig is érdekelt. Több videót, hozzászólást is láttam illetve olvastam, ahol homoszexuális beállítottságú emberek mondták, hogy egyszerűen csak érezték, vagy ránéztek a másikra és tudták. Hogy lehet ez? Talán valami másfajta feromonokat bocsájtanak ki ami csak a melegekre lesz hatással? Lehet hülyeség amit írtam, de aki meleg, és veszi a fáradtságot, hogy végigolvassa a kérdésem, mondjatok már véleményt, hogy nálatok ez hogy zajlik.

2020. ápr. 18. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
There is something queer about that look...
2020. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2-vel nem értek egyet, mert pl.: nem mindenki kezdi egyből egy nőnél a bugyi témát, és akkor őrá is egyből ráhúzzák, hogy gond van vele, holott mondjuk csak full introvertált.
2020. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy beépített "detektoruk".

De amúgy én általában észreveszem, szerintem megfigyelhető. De én nem vagyok meleg.

2020. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyfajta megérzés, amit kicsit bonyolultan ugyan, de jól meg lehet magyarázni.

Maga a megérzés alapja, hogy az agyad akkor is mindent raktároz, amikor nem figyelsz, minden egyes hasonló ingerből sémákat hoz létre, és ha történik valami, ami ettől a sémától elüt, akkor kapsz egy „jelzést”, amit te tudatosan csak megérzésként fogsz érzékelni. Egy nagyon egyszerű példa, a minden nap hazaérkező pár/lakótárs/családtag. Ha az ajtó erősebben csapódik az átlagosnál, hangosan lecsapódik a kulcs, a köszönésnek nem szokványos a hangsúlya, ösztönösen észreveszed, és „érezni” fogod, hogy az emberkének nem lehetett jó napja. (Ez a megérzés, nincs mögötte semmi ezo-spiri-misztikum :D)

Na most egy nap alatt elmész x ezer ember mellett, és ezeknek csak töredéke néz rád, és azok is valami okból néznek rád. Az agyad összegyűjti ezt a temérdek információt, és létrehoz egy olyan sémát, ami az „így néz rám egy random ember az utcán” arckifejezés.

Egy heteroszexuális férfi nyilván a mellette/körülötte mozgó nőket figyeli, egy homoszexuális pedig a férfiakat. Tehát ha én mint férfi sétálok az utcán, és egy másik férfi rám néz, akkor az agyam arra gondol, hogy akar valamit tőlem: lehet, hogy ismer, és csak köszönni akar, lehet, hogy az időt akarja megkérdezni, vagy azt, hogy honnan indul a busz, meg még ezer dolgot akarhat, ez ekkor még nem derül ki, csak érzékelem, hogy engem néz.

Életemben több százszor fizettem már pénztárnál, és ha egyszer a pénztáros srác kicsit hosszabban, mélyebben, jobban mosolyogva néz engem, csilingelőbb hangon szól hozzám, akkor az már gyanús. (jelzem, nem BIZTOS, hogy meleg, hanem csak egy gyanús jel.)

És itt jön a képbe az, hogy hogyan néz, vagyis az arckifejezését kell „beolvasni”. Ha ÚGY néz, akkor valószínűleg meleg; ha nincs egy csepp szexualitás sem abban, ahogy néz, akkor nem meleg, csak barátságosabb az átlagnál. Akár látják az emberek, akár nem, tudatalatti szinten érzékelik, ha egy ember szexuális töltettel néz rájuk, és pont ez történik itt is.

(Ha ismerős a „Hazudj, ha tudsz” című sorozat, abban nagyon sok szó esik erről a témáról, egyik kedvenc sorozatom volt anno :D)

Én úgy gondolom, hogy ez a képesség minden emberbe automatikusan „be van építve”, csak egyszerűen meg kell tanulni figyelni ezekre az apró rezdülésekre. És ehhez még homoszexuálisnak sem kell lenni amúgy, csak hát értelemszerűen akkor relevánsabb, fontosabb ez a kérdés, ezért szükségszerűen ügyesebbek benne a melegek.

2020. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!