Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van nagyobb összegű "rejtett"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van nagyobb összegű "rejtett" pénzetek, amiről a párotok nem tud? - Mikor kell / illik elmondani? (Összeköltözéskor, házasságkor, gyerekvállalás, soha? )

Figyelt kérdés

Nagyobb összegre gondolok, amit megismerkedés előtt szereztetek, vagy mialatt jártatok (kezdeti időkben pl. örökség vagy vállalkozás nyereség, mielőtt komolyra fordult a dolog).


Ha illik elmondani, akkor mikor? (Vagy jobb vésztartalékba, hátha történik valami?)


2020. ápr. 21. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem kell mindenről tudnia. Jobb felkészülni olyan helyzetekre, amikről reméljük, hogy nem fognak bekövetkezni.
2020. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
10-es 11-es jól mondja. A feleségem családja igazi szarrágó, ő is hozta ezt a formát. Minden komolyabb vásárláskor(bútorok, berendezési tárgyak) számlát kér a saját nevére. Ez sokmindent elárul, az anyósék a mai napig is mindent úgy vesznek, hogy én ahhoz sose férjek majd hozzá. Megnyugtattam őket, nem kell tőlük egy görbe szög sem, megvan mindenem. Csak hát vannak falusi parasztok, akik magukból indulnak ki. Onnantól fogva nekem is van jópár millióm, amiről senki sem tud.
2020. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én alapvetően optimista vagyok, de láttam már csúnya dolgokat és pénzügyekben (végzettségemből is adódik) inkább realistának mondanám magam.

Tehát ha közös kasszára kerültök, összeköltözés van, függtök egymástól pénzügyileg valamilyen szinten szerintem akkor érdemes komolyabban beszélni erről, hogy konkrétan kinek mennyi a fizetése, biztosítás, hitel stb.

De mivel mint említettem, láttam már csúnya dolgokat, az emberek könnyen kifordulnak magukból, csúnya válások, csúnya szakítások, megcsalás, megromolhat a kapcsolat, hány olyan sztori van hogy egyik fél kiforgatja a másikat stb ezért én amondó vagyok hogy sosem árt, és sosem ártasz azzal senkinek ha tartasz magadnak egy nagyobb összeget, egy számlán ami csak a tied, amit bármikor kivehetsz és pl adott esetben senki nem tud róla.

Egyszerűen csak azért mert sok kapcsolat megromolhat, ha csak 20 év után, 20 év után, de előre nem biztos hogy látni fogod és ha beüt a krach akkor jó ha van mihez nyúlni... és mivel a másik nem tud róla, nem is tud belőle kiforgatni, nem tudja ellened felhasználni, nem tudja elkölteni, nem tud cseszegetni hogy miért nem erre-arra megy el. Ha meg életetek végéig együtt maradtok és boldogan örgedtek meg, akkor meg igazából nem vesztettél semmit, arra költöd amire akarod. Legyen az egy lakás az unokának vagy egy nyaralás vagy felújítás vagy autó vagy egészségügyi ellátás vagy bármi. De ott lesz ha kell.

2020. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

Akkor, amikor fontosnak érzed.

Van akit ez érdekel és van akit kevésbé. Van amikor megköveteli egy-egy élethelyzet az efféle információkat, de lehet sosem jön el.

Mondjuk nyilván az elég furcsán venné ki magát, ha sok év múltán kiderülne, hogy van egy-két kiadott lakása a páromnak stikában...

Ha pedig az én példámat hozom, akkor a párom, de az exeim is pontosan tisztában voltak vele, hogy van lóvém itt meg ott. Vizont, hogy az pontosan mennyi.. arról nem tudtak. Nyilván nem fogjuk felértékelni a vagyonomat csak hogy számszerű legyen.

2020. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Sunshinedoll ***** válasza:

Én örököltem 15 éve, azóta se nyúltam hozzá. És nem is tervezek egy darabig. A párom tudja, hogy családi ügyek miatt örököltem, de azt nem, hogy mennyit, sőt, azt se tudja, hogy ezen felül mennyi megtakarításom van, de egyébként én se, hogy neki mennyi. Ezt nem kezeljük titokként, de nem is napirendi téma, mivel nem vagyunk közös kasszán, a lakbért, kaját, randikat közösen ill. felváltva fizetjük,mindent más megveszünk saját magunknak, így nincs jelentősége, hogy kinek mennyi félretett pénze van.

Nyilván ha közösen fektetnénk bele valami nagyobb dologba, pl. lakás, vagy közös kasszára kerülnénk, akkor meg kell beszélni, hogy kinek mennyi, de egyébként nincs jelentősége ennek a mi kapcsolatunkban jelenleg.

Viszont ha olyan kapcsolatom lenne, ahol úgy érezném, hogy ezt nekem aktívan titkolnom kell, akkor nem valószínű, hogy sokáig lennék vele egy kapcsolatban, mert nem akarok olyan emberrel lenni, akit pénzügyileg felelőtlennek vagy inkorrektnek tartok.


Megjegyzem még, hogy ha házas lennék, se lennék soha teljesen közös kasszán, mert inkább realista vagyok, mint romantikus, és a pénzügyi függetlenséget tartom az ember életében a legnagyobb szabadságnak és sose lehet tudni, hogy mi lesz 20 év múlva. Nagyon sok felhőtlen kapcsolatnak csúnya a vége, és annak a csúnyább, akinek a végén nincs saját pénze.

2020. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Néhány hónapja költöztünk össze a saját "nyaralómba" (kicsi, de amíg nincs gyerek, tökéletesen megfelel).


Vállalkozásomban lett egy "láthatatlan" nyereség, ezért gondolkoztam el a dolgon, hogy kinek is kell tudnia róla... Én is sokmindent láttam, tökéletesen elvagyunk, de ha egyszer, akár 10 év múlva osztozkodni kell, nem mindegy, hogy van 20 millió és egy 20 milliós ház, vagy csak a ház (ami bár nem lenne papíron elosztva, de a "nyilvános" pénz 70 %-át én szerzem, és ez csak nőni fog).

2020. ápr. 22. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!