Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat, akik nem szeretik a kövér nőket, és miért tolják őket annyira?

Figyelt kérdés

Például ezen az oldalon is mindig le vannak pontozva azok, akik megjegyzik, hogy nem tetszenek nekik a kövér nők. De a média is mindent megtesz annak érdekében, hogy ott reklámozza őket, ahogy tudja - ott van az imádott, bálnatestű Ashley Graham, aki szereti mutogatni a retusálatlan képein a hájas, stirás, narancsbőrös testét. Az meg már divattá vált, hogy folyamatosan szidják a jól kinéző vékony modelleket. Nem is értem, hogy számos nő miért aggódik az alakja miatt, hiszen ma divat dagadtnak lenni. Számos perverz pasi van, aki imádja, hogy a hatalmas elefántseggű, lógó mellű nőket kefélheti, akiket én bottal se piszkálnék most már meg.


Mindenz érthető, de akkor miért ítélik el azokat, akiknek a kövér nők nem jönnek be?


2020. máj. 6. 07:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%

#12-es A lényeget nem érted, neked szíved joga, hogy mik az elvárásaid magaddal. Az is a te választásod, hogy csak a vékony, sportos nők tetszenek.

Aki nem így látja a dolgokat miért zavar? Neked egyetlen túlsúlyos emberrel sem kell közösséget vállalnod, ha nem akarsz. Felesleges olyan dolgot, embereket degradálnod, akikhez semmi közöd.

2020. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
62%

#13

"Én nem dugom homokba a fejem, heti négyszer edzek elég keményen, nem szoktam hülyeségeket rágcsálni, mégis van rajtam fölösleg. És nincs szükségem arra, hogy valaki ezeket az unalmas közhelyeket hatvanadszorra is odaböfögje valahova, mint egy kivénhedt tanárbácsi, akinél megakadt a lemez."

Akinek nem inge.. tudod. Ha rád nem vonatkozik, akkor miért foglalkozol vele? A szöveg leginkább a nagyon elhízottaknak szól, nem neked, akin van max 5 kg felesleg, gondolom.


"Ugyanezt ismételgeted mindenhol, felismerem a szavaidat."

És, akkor mi van? Akkor már belém kell kötni, mert nincs más elfoglaltságod? Miért nem lehet figyelmen kívül hagyni? Vagy te így vezeted le a feszültséget, hogy belé kötsz a másikba, főleg úgy, hogy NEM IS NEKED LETT CÍMEZVE?


Tudod, még ez az is kevés, hogy én ide leírom sokszor, hisz még mindig nem fogják fel az emberek, hogy mennyire egészségkárosító hatásai vannak az elhízásnak. Továbbra is tömött sorok vannak a Meki előtt, liter számra veszik a cukros üdítőket, kólákat (ami egyébként jó wc-tisztításra).


Szóval kérlek, ha ennyire idegesítelek, hagyj figyelmen kívül, mert nem neked szól, amit írok.

2020. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

"Aki nem így látja a dolgokat miért zavar?"


Sokan mondják, hogy a kislányokra rossz hatással van, ha azt látják, hogy bizonyos nők mutogatják a segguket, mellüket, pózolgatnak. És ez igaz, de visszakérdeznék: Szerinted az mennyire normális, amikor kb. 100 kilós nőket imádnak, mutogatnak egyesek? Vajon egy lánygyerek lelki és testi fejlődésére pozitív hatással van, ha a dagadtságot akarják elfogadtatni? Gondolom, ez is valamilyen amerikai maszlag, hiszen minden baromság onnan jön. Mert itt most nem pár plusz kilóról van szó - ami egy átlag, normális nőre is felmehet pl. szakítás idején, ha a stresszt evéssel próblája levezetni. Hanem elhízott, kövér nőkről. Ezeket a nőket negatív példaként kellene mutogatni. Azok a pasik, akik ezekre buknak, hülyék. A saját perverz vágyak miatt nem veszik észre, vagy nem akarják észrevenni, hogy akire buknak, azok egészségtelenül élnek, és változtatni kellene.

2020. máj. 6. 10:21
 24/43 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek azokkal, akik szerint nem az ízlést ítélik el, hanem az öncélú sértegetést.


A 8-as válaszolót pedig valószínűleg azért szokták sokszor lepontozni, mert a kövér nőknek is van tükre, szeme, és még olvasni is tudnak.


Szépségipar, média változása ide vagy oda, a legtöbb túlsúlyos embert valahol, valamilyen mértékben zavarja a túlsúlya, szebbnek éreznék magukat vékonyabban, és pontosan tudják, hogy ez az állapot ártalmas az egészségre.

Ritka, hogy valaki azt mondja, neki ez így tökéletes, és talán azok egy része is hazudik. Csak az helyzet, hogy nem jön egy jótündér, aki másnapra vékonnyá varázsolja őket, és jelentősebb túlsúlyt leadni nagyon hosszú idő, kemény munka, és nem mindenkit áldott meg a sors végtelen kitartással és akaraterővel.


Lehet, hogy reménykednek benne, hogy egyszer lefogynak, de addig is itt ez a test, ebben kell élniük, és tudod mi van? Ők addig is, így is szeretnék jól, embernek, elfogadhatónak érezni magukat. Addig is szeretnének boldogok lenni. Nem lehet mindennap úgy élni, hogy hánysz magadtól, ostorozod magad a hibáidért.


Azzal, hogy nyomatod ezeket az infókat nekik, mintha hülyék lennének és nem tudnák, csak cseszegeted őket. Mintha az osztálytársadnak szajkóznád, hogy "te nem vagy jó matekból, így nem lehetsz közgazdász, sem péztáros, te nem vagy jó matekból, a mindennapi életben szükség van egy alapvető matektudásra, és te nem vagy jó matekból". Tudja a szerencsétlen, ő ül izzadva a feladatok fölött, és látja a jegyeit. Mindenkinek van olyan hibája, amit fel lehetne róni, amin valószínűleg tudna változtatni, de nem megy neki, vagy nem elég jól.


Ha a környezetedben van olyan túlsúlyos ember, akivel valamennyire részei vagytok egymás életének, és tudod, hogy zavarja a túlsúlya, annak lehet segíteni, ha tudsz vagy akarsz, és ő is szívesen veszi (gyakorlatokat javasolni, elhívni magaddal valamit sportolni, recepteket adni). A többieket viszont jobb békén hagyni, nem osztani nekik az észt.

2020. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
97%

Ja, 24-es vagyok, nő, 49 kg, sosem voltam kövér, csak toleráns.

A kérdezőnek pedig azt üzenem, nyugodjon meg, szerintem senki nem rakott elé egy kövér nőt, hogy "márpedig neked most ezzel kell járni", és nem is fog. Annyira nem "nyomatják a kövérséget". Azzal meg, hogy egyébként a kövér emberek is léteznek, és mégsincsenek eldugva egy harangtoronyban, hanem köztünk élnek, és mindenhol ott vannak, ahol a vékonyak is, együtt lehet élni.

2020. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, gusztustalan a stílusod, és látszik, hogy csak provokálni akarsz. Nem állítják a 100 kilós nőket a kislányok elé példának, nem is látni ilyet sehol. A színésznők és az énekesek csinosak,mutatónak van néha egy-egy töltött galamb, de nem 100 kilós hanem mondjuk 70. Mindent csinos, vékony nőkkel (és férfiakkal) reklámoznak. Az iskolában mindennapos testnevelés van és már tananyag és téma az egészséges táplálkozás.


Valójában nem létezik az a jelenség amiről te beszélsz. Abban semmi rossz nincs, hogy fogadd el magad és szeresd magad, és ne szégyenkezz, ha nem vagy modell alkat. Sajnos, ez sok fiatalnál anorxiához vezet, a családban is küzdöttünk ezzel, nem kívánom senkinek. Amit te írsz, hogy fiatal lányokat kövérségre bátorítanak, ilyen egyszerűen nincsen. Arra viszont igen, hogy ne a teste alapján ítélje meg az embereket és ez így helyes.

2020. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
#27 a kérdező így akar veled ismerkedni, provokálással magára vonja a figyelmet. milyen módszer is ez ööö...egy időben egy csomó pénzért oktatták ezt.
2020. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
61%

" Mindent csinos, vékony nőkkel (és férfiakkal) reklámoznak."

Igen, mert ez a cél, hogy minél többen megvegyél, fogyasszák az adott terméket.

Ki venné meg pl. a Mekis hamburgert, ha egy 120 kg-s emberrel reklámozzák? Hogy pl. ha sok hamburgert eszel, akkor ilyenné válsz.

A kóla reklámokban is vékony, fiatalok szerepelnek, hogy minél eladhatóbb legyen. Ki venné meg a terméket, ha egy fogatlan ember lenne a Cola cola arca? Hogy ha sok kólát iszol, akkor így fognak kinézni a fogaid.


Mindenkinek csak a profit számít. A sz..rt is el tudják adni, mert szépen, cukormázasan becsomagolják, ízesítik..


Sőt, ma már vannak pluse size modellek is.

A Barbie babák valós testarányos változatát is azért kezdtél el gyártani, mert sok testképzavaros kislány volt (nekem soha semmilyen problémát nem okozott az, hogy a 90-es években milyen Barbiekkal játszodtam).

A kifutókon meg azért vannak sokszor gebe emberek, mert ott nem a modell a lényeg, hanem a ruha és nehogy már a modell szebb legyen, mint a ruha.

De természetesen vannak hétköznapi alkatú modellek is.


Írják, hogy mennyi idő szükséges, hogy valaki lefogyjon, meg nem megy máról holnapra. Hát, elhízni se egyik pillanatról a másikra hízott meg az ember, ahhoz is kellett idő.


Egyébként komoly lelki okai is vannak annak, ha valaki meghízik. Pl. a túlérzékenyek ezzel a nagy testtömeggel, legyen az akár zsír vagy izom, ezzel egy védelmi burkot alakítanak ki maguk köré, ezzel is védeni akarják saját magukat.


Mindegy, remélem mindenki hamar észbe kap, hogy az egészség a legdrágább kincs, ha az nincs, akkor semmink sincs.

2020. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
92%

#26

Nem, a tolerancia nem egyenlő azzal, hogy támogatom a rossz szokásokat.


Úgy vagyok toleráns, hogy ha például van egy kövér kollégám, vele is ugyanolyan kedves vagyok, beszélgetek. Nem dicsérem meg az alakját, hogy milyen szuperül néz ki, hiszen nem. De nem mondom neki azt sem, hogy "hű, te aztán kövér vagy", "le kéne fogynod", nem teszek burkolt megjegyzéseket sem, egyszerűen nem hozom szóba az alkatát.


Ha munkahelyi névnapozásra sütit viszek a többieknek, neki nem mondom, hogy ne egyen belőle, és akkor sem szólok be, ha kettőt eszik, vagy hármat. Viszont nem viszek neki ajándék tortát, csokit csak úgy, egy kedd reggel, mert sok volt otthon, és tudom, hogy szereti. Nem biztatom zabálásra, nem tömöm.


Szóval nem csinálok témát, tényezőt abból, hogy az illető kövér vagy sem. Nekem ő nem a KÖVÉR kollégám, hanem csak a kollégám. Micike sem a rosszulöltözött kollégám, Sanyi sem a nemszéparcú kollégám, és Misi sem a hanyag testtartású kollégám. Nem ügy, hogy ki hogy néz ki.


Ha ő maga beszél nekem arról, hogy fogyni szeretne, fogyni próbál, akkor viszont szívesen adok neki tanácsokat.

Ha a mekiben egy 120 kilós nő tolja be a hambit, ugyanúgy elmegyek mellette, mint mindenki más mellett, nem kezdek el ráfintorogni.


A világ tele van olyan emberekkel, akik nem felelnek meg az ízlésünknek, úgy élnek, ahogy nekünk nem tetszik, mi másképp csinálnánk, de mi van akkor? Annyi mindennel lehetne bajod. Az hülye frizurájúakkal, a favicceket nyomatókkal, az otthonülőkkel, a feltűnőkkel, a kusza fogsorúakkal, de te pont a kövéreket szúrtad ki. Ugyanúgy semmit nem befolyásolnak az életedben, mint az előbbiek. Az élni és élni hagyni elve alapján lépj túl rajtuk. Vagyis a kövérségükön.

2020. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem azért létezik az egész világ, hogy személy szerint neked tetsszen. Senkit nem kényszerítenek, hogy együtt legyen bárkivel, szabadon eldöntheted, hogy kihez vonzódsz és kihez nem, mindenkinek joga van az ízléséhez. Attól, hogy mondjuk nem szeretem a countryzenét még nem hőzöngök, hogy tilcsák be, ne is létezzen és a qrva anyját minden rossz ízlésű hülyének, aki szereti, hanem simán elfogadom, hogy létezik és figyelmen kívül hagyom, hallgatok helyette olyasmit, ami nekem tetszik. Azzal, hogy countryzenész megjelenteti at új albumát nem az én kedvemben akar járni, hanem a rajongóinak szeretne kedvezni. Sem én, de sajnos még te sem vagy akkora ember, hogy körülötted forogjon a világ és minden a te ízlésednek feleljen meg.
2020. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!