Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pontosan mit takar ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mit takar ez a "hagyományos férfi, női szerepekben hiszek" hozzáállás? Miért fontosak ezek a szerepek?

Figyelt kérdés

Vannak modern szerepek is, ha igen azok mikben különböznek? Nekem a szerepekről mindig a színészkedés, és az egyéniség nélküliség ugrik be, hogy mintákat utánoznak ahelyett, hogy őszintén felvállalnák egyéniségüket, és aszerint élnének együtt. Erről a hagyományos felfogásról a "régen minden jobb volt" duma ugrik be. Hát biztos jobb volt az a korszak amikor csak a férfin múlott az egzisztencia és a nők nem válhattak, csak azért, mert mindketten a "jól bevált" szerepeket követték.

Egyáltalán miért kéne szerepek szerint élni? Káosz lenne, hogyha nem követnénk? Nem hinném.


2020. máj. 16. 05:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Hagyományos: férfi kezdeményez, udvarol

Modern: nő kezdeményez, udvarol


Hagyományos: nő főz, mos, takarít

Modern: a férfi is főz, mos, takarít


Hagyományos: szülés után anya marad otthon 2-3 évig a gyerekkel

Modern: apa marad otthon a gyerekkel

2020. máj. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, férfiként soha nem láttam még a modern verziót.
2020. máj. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Hagyományos szerep: nő a háztartás körüli és csaladapolasi munkákat végzi, férfi a nehezebb fizikai munkákat. Na ez a munkahelyek intezmenyesulesevel és a háztartás gepesitesevel nem maradt ilyen élesen elkülönülő, de ugyaneffele a szereposztás felé hajlassz értik.

Szerintem fontos tisztázni ha gyereket tervez egy pár.

A modern hogy mindenki 50-50% ot kell hogy vállaljon mindkét szerepből.

Szerintem a specializacio sokkal eredményesebb.

2020. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ezek mindig egy adott korszak tradíciói, amik évtizedeken, sőt évszázadokon át kialakultak. Hatott rájuk a politika, a gazdaság, a társadalmi rendszer, az egyén, stb. Nem volt muszáj követni ezeket, de ha valaki lázadt és nem aszerint élt, annak vállalnia kellett a kiközösítést, az esetleges megbélyegzést. A fejlődés mindig akkor indul el, amikor már egyes társadalmi rétegek számára vállalhatatlan a régi rend, ez egy lassú folyamat és az átmeneti időszak a legrosszabb. Sokaknak az új egyáltalán nem jobb és a régi szerint szeretnének élni. Ez nem gond, hiszen pontosan az a lényege, hogy most már választható, mi az egyénnek a legmegfelelőbb. Innentől kezdve már egyáltalán nem szerep, hiszen önállóan választasz.
2020. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok ismerős párnál látom, hogy amikor összejönnek, nagyon modernek akarnak lenni. De amikor jönnek a gyerekek, az végül a válóok, hogy "anyám is mindent megoldott egyedül, pedig ő is dolgozott, és én többet keresek, úgyhogy legyél hálás, ha hétvégén mosogatok". :)
2020. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell követni semmit. Viszont tisztában kell lenni azzal, hogy ha a partner ezt látta otthon, akkor nehéz lesz megszoknia mást. Érdemes figyelni milyen beállítottságú a partner, mert bukhat a kapcsolat ha mást várnak a felek.
2020. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%
A hagyományos férfi-női szerep nem színészkedés, épp ellenkezőleg: a legtöbb embernek ez a természetes. Van, amiben a férfiak, és van, amiben a nők jobbak. Ez évezredeken át működött, és ha nincs rá különösebb ok, nem kell az ellenkezőjét erőltetni.
2020. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: az, hogy ma már a nők is teljes állásban dolgoznak és ugyanúgy elfáradnak 8 óra után, mint a férfiak, szerintem elég erős indok arra, hogy ne kövessük.
2020. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Amikor szóba kerül a hagyományos férfi és női szerep, én sosem arra gondolok ilyenkor, hogy ki mosogat és ki szerel autót, hanem valami sokkal mélyebb vetületre, ami a férfi és női mivoltunkból fakad….hogy hogyan élhetnénk meg, hogy a nő nőnek érezze magát, a férfi pedig férfinak.


Ebben a témakörben előbb-utóbb előkerül a feminizmus kérdése is, amit szerintem nagyon sokan félreértelmeznek. Az lenne a lényege, hogy a nők és a férfiak egyenlőek legyenek, de NEM egyformák.


Igen, ez már a XXI. század, nem a középkorban élünk. Szerintem az látható, hogy a nők egyre férfiasabbá válnak, a férfiak pedig kezdenek elnőiesedni, de minimum elsemlegesedni. Tegyük fel, hogy mi egy pár vagyunk. Én pontosan ugyanazokra a dolgokra vagyok képes, mint te: ugyanúgy dolgozom, mint te. Ugyanúgy képes vagyok fenntartani egy laksát, mint te. Ugyanúgy tudok autót vezetni, mint te. Ugyanannyi pénzt keresek, mint te. Ugyanúgy el tudok intézni bármit, mint te. Ugyanúgy lehetek orvos/ügyvéd/könyvelő/bolti eladó/sori munkás/stb., mint te. A férfiak és a nők világa teljesen összemosódott. Kérdem én, mi különbözetet meg minket azon kívül, ami a lábunk között van? Sokszor semmi. A mai világban az egytlen hely, ahol egy nő megélheti a nőiességét, egy férfi pedig a férfiasságát, a párkapcsolat és a család. Máshol nem lehet, nem tudjuk.

Én nőként dolgozok, elvégzem a házimunkát, autót vezetek, megcsinálok bármit. Egy férfi ezzel ugyanígy van.


Szóval a hagyományos szerep az olyan dolgok összessége, ami magában foglalja hogy hogyan néz ki valaki, hogy viselkedik, hogyan beszél, hogyan érez, hogyan reagál, egyátalán hogyan létezik a világban.

A hetero férfiaknak szerintem nem vonzó egy maszkulin nő, mint ahogy a hetero nőknek sem vonzó egy feminin férfi. (Kérlek majd ne forgassátok ki a szavaimat, a nagy átlagról beszélek, kivételek mindenhol akadnak.)

Akármit is mondtok, egyszerűen vannak tipikusan női és tipikusan férfi külső és belső jellegek, viselkedésjegyek, ami vonzóvá tud tenni minket a másik nem számára. Így vagyunk összerakva. Nekem péládul nem vonzó, ha egy férfinak olyan szűk nadrágban jár, mint én, vagy magas hangon beszél vagy ring a csípője járás közben.


Én nem attól fogom nőnek érezni magam, hogy ugyanolyan pozicíóban vagyok a munkahelyemen, mint a férfi kollégáim vagy a párom. Ne értsetek félre, tök jó, hogy ez így van, amit fentebb is említettem, hogy a mai világban a nők egyenlőek lehetnek a férfiakkal, de ne legyünk egyformák, mert az senkinek sem jó.


Tehát én attól érzem nőnek magam például, ha felsegíti rám a kabátot a férfi és hazakísér a randevú után, mert vigyázni akar rám. Holott nem vagyok se béna, se agyalágyult, magamtól is fel tudom venni a kabátomat és magamtól is tudok egy taxit hívni, de mégis olyan jól tud esni, ha egy férfi férfiként viselkedik.

2020. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Viselkedésileg én is egyet értek veled, hogy a férfias, nőies a vonzó. Csak az a baj, hogy sok férfi azt hiszi, ha ő kezdeményez, meg felsegíti rám a kabátot, akkor majd én fogok főzni-mosogatni örökké.
2020. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!