Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről szól egy kiegyensúlyozot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miről szól egy kiegyensúlyozott párkapcsolat? Mi az ami szerintetek alapköve és mi az amit másiktól alapvetően elvársz, ha csak a társadat keresed?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy társkereső vagyok és ezekre keresek válaszokat.
2020. máj. 27. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legalapvetőbb, hogy felnőttként viselkedjen. Ne játszmázzon, manipuláljon, zsaroljon stb. Ez úgyis kibukik és utána mehet amerre lát. Nincs szükségem egy kapcsolatban(nem csak pár, hanem bármely kapcsolatra ráhúzható) ne érezzem rosszul magam. Ezen kívül a legfontosabb témákban se árt, ha hasonlóak a nézeteink(pl életstílus, a nagyobb mérföldkövek milyen sorban jöjjenek).

Ha megerőltetném magam biztos tudnék még pár dolgot felsorolni, de most ennyire futotta.

2020. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikáció, másik támogatása, bizalom, hűség, őszinteség.

Annyira egyszerű kérések, az ember minden kapcsolataiban ezek elvárhatóak.

2020. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közös célok (gyermek/nem gyermek, kertesház/panel/jó az albérlet is, világkörüli utazás 10 év múlva/évi 1 hét belföld), amikért együtt lehet dolgozni. Szerintem fontos, hogy legyen közös érdeklődés is. Szerethetém én Mozartot, ő meg Ozzy-t, de élvezzünk mindketten kirándulni vagy állatokkal foglalkozni... Tudjunk őszintén beszélgetni mindenről, legyen önbizalmunk. Számunkra ezek a legfontosabb dolgok.
2020. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanazt várom el mint a barátaimtól csak jobban. A baráti kapcsolataim is bizalomra tiszteletre és kölcsönös érdeklődésekre épülnek fontos bennük a jó kommunikáció és hogy szamíthassak rájuk akár lelki akár fizikai segítség kell. Ezt mindet elvárom a páromtól is csak egy párkapcsolatban nekem még sokkal hangsúlyosabb minden hiszen a barátaimmal x alkalommal találkozom egy héten vagy egy hónapban a párommal viszont állandóan össze leszünk zárva.

Fontos hogy a stílusunk habitusunk erkölcsi normáink hasonlóak legyenek. Fontos hogy ne legyenek hisztik direkt játszmák sértődés meg veszekedések hanem értelmes konfliktus és stressz kezelés. Hogy ne egymáson verjük el a mások miatti frusztrációt. Fokozottan fontos hogy szeressem és igényeljem a jelenlétét bármilyen helyzetben. Ha az életemnek vannak részei ahova nem engedhetem be valamiért akkor megette a fene az egészet.

Fontosak a jövőre vonatkozó tervek mert ha teljesen máshogy képzeli az éltét mint én hiába az amúgy tökéletes összhang.

Most kapásból ennyi.

2020. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy hasonlítsunk egymásra, az érdeklődésünk, a vilagnézetünk, a céljaink, az elveink... Minden.

Hogy kölcsönösen tisztelni tudjuk egymást, felnézzünk egymásra.

Őszinteség és hűség.

Szeretet és testi vonzalom.

2020. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- Közös érdeklődés. Nyilván nem szükséges minden apróságnak egyezni, de kell valami olyan dolog, amit mind a két fél szeret és együtt is tudják csinálni. Legyen ez akár utazás, akár tánc, akár számítógépes játék, bármi.

- Bizalom, tisztelet. Teljesen alap számomra, hogy nem teszek olyat a párommal, ami nekem rosszul esne, és ezt fordítva is elvárom. Egy normális kapcsolatban nem kell féltékenykedni, mert az ember tudja, hogy a másik tiszteli és nem tesz olyat, amivel a másikat megbántja.

- Hasonló életcélok, hosszú távú tervek. Nyilvánvaló, hogy olyan alapvető kérdésekben, mint hogy az ember akar-e házasságot, gyereket, egyezni kell.

- Vonzalom. A szerelmet az különbözteti meg a mély barátságtól, hogy a párunkat kívánjuk szexuálisan is.

- Hasonló vágyak és felfogás a szexualitás terén is. Pl. ha az egyik fél poligám beállítottságú, a nyitott kapcsolat híve, míg a másik monogám, az értelemszerűen nem működhet. Ugyanígy a nagyon eltérő szexuális igények sem szerencsések, ahogy az sem, ha a libidó jelentősen különbözik.

- Mindkét félnek oda kell tennie magát a kapcsolatban, hiszen egy kapcsolat minősége mindig két emberen múlik. Folyamatosan tenni kell azért, hogy a másik szeretve érezze magát, hogy haladjon előre a kapcsolat.

- Támogatni kell a partnerünket, nem lehúzni. Nagyon fontos, hogy az ember kiálljon a párjáért, bátorítsa, a nehezebb helyzetekben is támasz legyen.

- Megfelelő kommunikáció. Sokszor azt cseszik el az emberek, hogy nem beszélnek a partnerükkel a lényeges dolgokról, hanem vagy maguktól próbálják kitalálni, mit gondol a másik, vagy itt, gyakorin kérdezgetik, hogy vajon mit gondolhat. Nyíltan, őszintén kell beszélni, de nem támadóan.

- Egy kapcsolatba (szerintem még a legelején sem!) fér bele a játszmázás. Én nem értek egyet ezekkel a hülye "x randiig nincs szex, mert nem vesz komolyan", vagy "nem írok neki, mert elbízza magát", "a férfi dolga, hogy keresse a nőt" és hasonló baromságok. Ha engem érdekel valaki, akkor igyekszem fenntartani vele a kapcsolatot és már a legelején is beleadok annyit, amennyit a másik fél. És ez kapcsolatban is kell. Nem megsértődni, hisztizni, játszmázni kell, hanem értelmes, felnőtt emberek módjára beszélni.

- Hagyni kell a másiknak teret. Ha együtt is élnek az emberek, azért néha igen is kell a privát szféra.

2020. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!