Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány hónapja együtt vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány hónapja együtt vagyok egy férfival, akinek van egy 12 éves Down-os kislánya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy héten egyszer vagy kéthetente egyszer találkoznak, nem olyan nagyon szoros a kapcsolat. Eddig négyszer volt közös programunk. Nagyon vártam hogy megismerhessem mert mindenhonnan az folyik a Down-os gyerekek több szeretetet adnak mint az egészségesek stb. Nagyot koppantam. A kislány hangos, követelőző, egyáltalán nem olyan mint amilyennek az ember a tv alapján elképzelné. Nagyon rossz ezt leírnom, de nem kedvelem. Sőt, viszolygok tőle. Változhat ez még? Segíthet ha több időt töltünk együtt?


Az apukával nagyon jó a kapcsolatunk, tényleg nem lehet okom panaszra, igazi úriember, szorgalmas, minden klappol. Szeretem. De a lányát nem. Próbáltam célozni rá, hogy jó lenne ha egy kicsit segítene összecsiszolódni, de azt mondta sokszor neki is nagyon nehéz, a kérdéseimre nincsenek jó válaszai. Csomószor ő is csak összeszorítja a fogát és próbál túlélni.


Nem tudom volt-e már valaki ilyen helyzetben vagy van-e itt Downost nevelő szülő, aki esetleg tudna tippet adni, hogy milyen irányból közelítsek? Iszonyú bűntudatom van, tudom, hogy el kellene fogadnom, tudom, hogy szeretnem kellene. Szeretném ezt megoldani, mert nem szeretném, ha emiatt esetleg véget érne a kapcsolatunk. Előttem egy nőnek már beletört a bicskája ebbe. Köszönöm!



2020. júl. 7. 14:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Adj még magadnak egy kis időt, gondolom neki is idő kell, hogy megszokjon, elfogadjon. Az a gond ezzel, hogy egy "normális" gyereket az ember fegyelmez, határokat állít fel neki és számon kérhet, ha nagyon elszalad vele a ló. Egy ilyen beteg gyerekkel ezt nem lehet megtenni, saját szabályai vannak és másoknak kell minden hozzájuk igazodni.

A szülőknek ez azért könnyebb, mert érzelmileg eleve kötődnek. Egy kívülállónak nehéz, én megbuknék, de az én vagyok.

2020. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

"Előttem egy nőnek már beletört a bicskája ebbe."


Ha ez valóban így van, akkor szerintem ne legyél túlságosan szigorú magadhoz. Nem kell embertelen erőfeszítéseket tenned, csak annyit, amennyi még éppen telik tőled. Nem a te hibád, pláne, ha láthatóan még maga az apuka sem tud megbirkózni a helyzettel.

2020. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem neked kell nevelni a beteg gyereket, akkor meg lehet próbálni a kapcsolatot hosszú távon.

Lett volna lehetőségem egy normális, szép kapcsolatra egy klassz nővel, de autista a gyereke. Az agresszív kezelhetetlen fajta. Meg sem próbáltam megszeretni a kis idiótát, udvariasan elköszöntem. Nem bántam meg, és a hölgy azóta is egyedül van, nem véletlenül. Valószínűleg mindenki le fog pontozni, h mekkora egy érzéketlen rohadék vagyok, pedig nem. Csak a sérült, retardált emberek soha nem fognak tudni beilleszkedni a társadalomba, bármennyire is nyomatják, h de. És az őket nevelő felnőtteket életük végéig leterhelik testileg, lelikleg, anyagilag, érzelmileg. És a felnőtt szülővel összefogó új párokat is. Ez nem az a helyzet amit meg lehet beszélni, vagy majd megoldjuk, vagy elmúlik idővel, ezért mindig feszültség, viták forrása lesz. Aki bátor, az vágjon bele egy ilyen kapcsolatba, én kihagyom, köszönöm.

2020. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
#3: egyáltalán nem tartalak sem érzéketlennek, sem rohadéknak. Az én személyes mércém szerint nagyon korrektül állsz a dologhoz. Egyetértek veled.
2020. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem nekem kellene nevelni, az anyjával él. A párom teljesen eszköztelen. Részben arra is ment rá a házassága, hogy ő szerette volna beadni egy olyan iskolába, ahonnan csak hétvégére vitték volna haza. Anyuka meg ezt nem akarta, ő teljesen neki szentelte magát, lemondott a további gyerekekről is. A kislány nem kedves, sőt, mufurc. Nem csak velem, az apjával, a játszótéren, az állatkertben, a játszóházban, mindenhol. Előttem egy hölgy egyértelműen megmondta, hogy azért szakít, mert nem tud kijönni a kislánnyal. Pedig ő óvónő volt, nálam biztosan nagyobb ismeretekkel.
2020. júl. 7. 15:25
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

NE kezdj bele!


BÁRMIKOR lehet olyan helyzet, hogy hozzátok KELL kerülnie, és akkor pokol lesz a szakítás, főleg, ha már anyagiak is bejátszak a szétköltözésnél.


Okos legyél!

2020. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, szerintem ez nem az a helyzet, amit erőltetni kellene. Ha együtt maradtok, nagyon meg fogja terhelni a kapcsolatotokat is. Ilyenbe belemászni önként, hát.....Te tudod....

3-as mindent összefoglalt.

2020. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Ha havi kettő találkozás is megterhelő neked, akkor nincs értelme folytatni. Ráadásul akarsz-e hosszútávra tervezni egy olyan férfivel, aki a közös gyereketeket is intézetbe dugná, ha valami gond lenne vele.


Én dolgozok egy Down szindrómás 11 éves kisfiúval, és igen, néha nagyon nehéz vele, sok türelmet igényel, mégis szeretem. Ezt ő is érzi, és a nyakamba ugrik, mikor meglát. A párod lánya is érezni fogja mindig, hogy mit érzel iránta, ezért nem is fog kedvelni. Teljesen érthető, hogy idegenként nem tudod elfogadni, de ez kényszerből, egy pasiért nem fog menni.

2020. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem eröltetném a közös programokat.
2020. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A Down-osok tobb szeretetet adnak nyilvan csak egy kampany, amivel probaljak elfogadtatni a fogyatekosokat, szerintem aki valaha latott mar igazi Down-ost, azt tudja, hogy egy eroszakos kis gorcs a legtobb. (Bocs, nem fogok finomkodni csak ezert, mert betegnek szulettek.)

En kilepnek a kapcsolatbol, egyreszt nem akarok ilyen gyerekekkel foglalkozni alkalmankent sem, masreszt nem tudom, hogy ez apai agon oroklodhet-e, de ha igen, akkor nem kockaztatnam a dolgot.

2020. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!