Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány hónapja együtt vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány hónapja együtt vagyok egy férfival, akinek van egy 12 éves Down-os kislánya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy héten egyszer vagy kéthetente egyszer találkoznak, nem olyan nagyon szoros a kapcsolat. Eddig négyszer volt közös programunk. Nagyon vártam hogy megismerhessem mert mindenhonnan az folyik a Down-os gyerekek több szeretetet adnak mint az egészségesek stb. Nagyot koppantam. A kislány hangos, követelőző, egyáltalán nem olyan mint amilyennek az ember a tv alapján elképzelné. Nagyon rossz ezt leírnom, de nem kedvelem. Sőt, viszolygok tőle. Változhat ez még? Segíthet ha több időt töltünk együtt?


Az apukával nagyon jó a kapcsolatunk, tényleg nem lehet okom panaszra, igazi úriember, szorgalmas, minden klappol. Szeretem. De a lányát nem. Próbáltam célozni rá, hogy jó lenne ha egy kicsit segítene összecsiszolódni, de azt mondta sokszor neki is nagyon nehéz, a kérdéseimre nincsenek jó válaszai. Csomószor ő is csak összeszorítja a fogát és próbál túlélni.


Nem tudom volt-e már valaki ilyen helyzetben vagy van-e itt Downost nevelő szülő, aki esetleg tudna tippet adni, hogy milyen irányból közelítsek? Iszonyú bűntudatom van, tudom, hogy el kellene fogadnom, tudom, hogy szeretnem kellene. Szeretném ezt megoldani, mert nem szeretném, ha emiatt esetleg véget érne a kapcsolatunk. Előttem egy nőnek már beletört a bicskája ebbe. Köszönöm!



2020. júl. 7. 14:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ha az apjával szeretnék együtt maradni, elég nehezen lenne kivitelezhető, hogy nem találkozunk. Tekintve hogy - ahogy írtam is - hétvégente/néha kéthetente találkoznak. Illetve szerintem egy emberhez hozzátartozik a gyereke. Néhány hónapig talán mehet ez a nem találkozunk dolog, de hosszútávon nem. 20-as, szerintem olvasd el újra a kérdést és lehetőség szerint ne egy olyan butaságot böfögj ide, ami trollkodáson kívül másra nem jó. A többieknek is sikerült.
2020. júl. 9. 07:32
 22/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért érdekes, gondolkozz el azon is, hogy ez az áldott jó, tiszta ember azért próbálta előled elmismásolni a valóságot ezek szerit, vagy tompítani az élét?

Már csak mert ezt írtad: "és a párom alapos kifaggatása után összeállt a kép, hogy igen, ő ilyen. "

Tehát akkor nem volt egészen őszinte az elején, ha csak "alapos kifaggatás" után mondta el neked, hogy igen, mindig ilyen a helyzet a gyerekkel?

2020. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, elképesztő a stílusod, jó lenne, ha visszavennél kicsit. Ne velünk hisztizz, nem mi álltunk össze olyan pasival, akinek Downos gyereke van.

Csak halkan kérdezem, mondjuk ezer kilométeres körzetben ez az egyetlen férfi létezik? Nem találtál magadhoz valót?

Neked kell tudnod, hogy mi mennyit ér meg a te számodra.

2020. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

20-as teljesen jót írt amúgy, de lefordítom neked a válaszát, jó? Tehát: A döntés a TIED egyedül. Az összes következményével.

(Pont hogy nem "böfögés" meg "trollkodás".

Ha nem vállalod a kapcsolatot a gyerek miatt, és kilépsz, akkor lehet, hogy két hónap múlva lesz új pasid, de az is lehet, hogy csak 5 év múlva. De az is benne van a pakliban, hogy soha nem találsz már olyat, akivel ilyen jól megértitek egymást.

Ha bevállalod a kapcsolatot, akkor valószínűleg a gyerek miatt lesz egy állandó, megoldásra váró gond az életedben. Jobb nem lesz, ahogy megy a felnőtt korba ugye, akkor sem lesz normálisabb sajnos. Jelen lesz az életedben, ha csak minden hétvégén/második hétvégén, akkor is. Még úgy is jelen lesz az életedben, ha otthonba adná mégis az apja valamikor, mert az ünnepeken akkor is meg kellene tűrnöd a közös otthonotokban. Cserébe viszont tied a pasi. És tied a döntés.

2020. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Mikor írtam, hogy a párom próbálta elmismásolni a problémát? Eémondta, hogy Down-os a lánya, elmondta, hogy nem igazán találja vele a közös hangot. Az egy más kérdés, hogy mivel nagyerőkkel mossák az agyakat azzal, hogy "több szeretetet adnak blabla" én teljesen másra számítottam.


Hű, micsoda megállapítás, hogy az én döntésem az enyém :D Kiegészíteném azzal, hogy az ég kék s fű meg zöld, ha nem ég ki.


Igen, az én saját döntésemhez kértem értelmes hozzászólásokat. Az első néhány embernek sikerült is, nekik köszönöm, a trolloknak pedig jó éjt.

2020. júl. 9. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!