Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány hónapja együtt vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány hónapja együtt vagyok egy férfival, akinek van egy 12 éves Down-os kislánya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy héten egyszer vagy kéthetente egyszer találkoznak, nem olyan nagyon szoros a kapcsolat. Eddig négyszer volt közös programunk. Nagyon vártam hogy megismerhessem mert mindenhonnan az folyik a Down-os gyerekek több szeretetet adnak mint az egészségesek stb. Nagyot koppantam. A kislány hangos, követelőző, egyáltalán nem olyan mint amilyennek az ember a tv alapján elképzelné. Nagyon rossz ezt leírnom, de nem kedvelem. Sőt, viszolygok tőle. Változhat ez még? Segíthet ha több időt töltünk együtt?


Az apukával nagyon jó a kapcsolatunk, tényleg nem lehet okom panaszra, igazi úriember, szorgalmas, minden klappol. Szeretem. De a lányát nem. Próbáltam célozni rá, hogy jó lenne ha egy kicsit segítene összecsiszolódni, de azt mondta sokszor neki is nagyon nehéz, a kérdéseimre nincsenek jó válaszai. Csomószor ő is csak összeszorítja a fogát és próbál túlélni.


Nem tudom volt-e már valaki ilyen helyzetben vagy van-e itt Downost nevelő szülő, aki esetleg tudna tippet adni, hogy milyen irányból közelítsek? Iszonyú bűntudatom van, tudom, hogy el kellene fogadnom, tudom, hogy szeretnem kellene. Szeretném ezt megoldani, mert nem szeretném, ha emiatt esetleg véget érne a kapcsolatunk. Előttem egy nőnek már beletört a bicskája ebbe. Köszönöm!



2020. júl. 7. 14:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
En egy dologban vagyok biztos. A kislany iranti erzeseid csak rossz iranyba valtoznanak. Ezert csak ugy maradnek a ferfival, ha ez nem okoz konfliktust.
2020. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

8-as, nem intézetbe akarta dugni, hanem bentlakásos iskolába, ahonnan hétvégente, ünnepnapokon és szünetekben hazavitték volna. Gondolom most hogy tönkrement a házasság, az anyuka félig megkattant, egészséges testvérek nem születtek, a pasim lelke jól össze lett törve, sokkal-sokkal jobb neki és a társadalomnak is. Gondolkodj már el azon, hogy nem csak a fogyatékosoknak vannak jogaik. Nem lemondani akart róla az apja, hanem úgy megoldani a helyzetüket, hogy az állapota ellenére a szülők dolgozhassanak, vállalhassanak egészséges testvért. Most ez jobb?


Egyébként rendkívüli felelőtlenségnek tartom ezt a "több szeretetet adnak mint az egészségesek" kampányt. Inkább arra kellene edukálni az embereket hogy hogyan lehet ilyen emberkékkel bánni, ha kontaktusba kerülnek velük. Mert speciális tudás kell hozzájuk. Én vártam egy mosolygós kisangyalt, aki egy kicsit egyszerűbb, mint egy átlag 12 éves, erre kaptam egy flegma, morgós, követelőző és fizikailag is durva szellemi fogyatékost. Szóval jó lenne nem manipulálni az embereket, hanem a valóságot megmutatni.


Köszönöm a válaszokat és köszönöm, hogy a többség nem ítélt el. Én szeretem a páromat és nagyon sajnálom, hogy egy olyan jó, szorgalmas, tiszta ember mint ő ilyen helyzetbe került. Nagyon szeretnék vele maradni, úgyhogy még meggondolom mi legyen.

2020. júl. 7. 19:46
 13/25 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nekem sántít ez a "megérzi, hogy mit érzel" dolog. Gondolod hogy eleve úgy találkoztam vele, elsőre, hogy utálom? Mert akkor nem találkozok vele. A legnagyobb szeretettel fogadtam, ajándékot vittem, próbáltam vele társasozni, homokozni, kikérdeztek a páromat hogy mit szeret a lány. Az első alkalmat elkönyveltem rosszul elsült találkozásnak, másodszorra nekiugrott egy gyereknek egy játszóházban. Az állatkertben idegenekre morgott rá, rájuk kiabált. Gondolod, hogy ezek a teljesen idegen emberek is utálják őt, ezért támadott rájuk? Én nem utálattal fordultam felé, de 4 találkozás és a párom alapos kifaggatása után összeállt a kép, hogy igen, ő ilyen. Én kérek bocsánatot, ha nem nem szimpatikus, ha valaki goromba, mufurc, de emellett követelőző és idegenekre ijeszt rá. Persze nekik biztosan szó nélkül kell tűrniük ezt, hiszen joga csak a fogyatékosnak van.
2020. júl. 7. 19:56
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerencsére neked is jogod van nem találkozni vele. Megmondod az apjának, hogy nem szimpatikus a lánya, és nem akarsz több közös programot.
2020. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Persze. Csak éppen azzal a gond nincs megoldva. Ha nem találkozom vele akkor 100 százalék hogy nem lesz javulás. Neked életszerű, hogy van egy párod és soha nem találkozol a gyerekével? Nekem nem az, persze lehet hogy tévedek és vannak, akiknél ez működik.
2020. júl. 7. 23:28
 16/25 anonim ***** válasza:
68%
Pedig a kislány ilyen, és ezen nem tudsz változtatni. Rohadt nagy türelem és elfogadás kell hozzá, de ez benned nincs meg. Erőltedheted egy darabig, de nem fog menni. "hiszen joga csak a fogyatékosnak van." Az apukának és a kislánynak nincs más választása. Neked van.
2020. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Értem, tehát én vagyok a hibás. Szerintem az együttérzésről nem neked kellene itt iskolázni. Gondolom a történet elejéről lemaradtál. Szó nem volt arról, hogy kezdettől fogva elutasítottam volna. És még most is hajlandó lennék dolgozni az ügyön, ha lenne esély a javulásra. Épp azért tettem fel a kérdést, hogy hátha nálam tapasztaltabbak jártak hasonló cipőben. Bocsi, de baromira nem értékítéletet kértem, hanem tanácsot. Te meg az egyiket a másiknak álcáztad.
2020. júl. 7. 23:54
 18/25 anonim ***** válasza:
20%
Nincs esély a javulásra. Ő máskor is lesz mufurc, goromba, és idegenekre fog ráijeszteni. Ha csak a veled való viselkedése zavarna, akkor lehetne tanácsot adni. De téged az idegenekkel való viselkedése is zavar. Az is zavar, hogy hangos és követelőző, hogy idegenekre kiabál. Az egyetlen tanács, hogy fogadd el, hogy ő ilyen. Bármilyen hangos, idegesítő, mogorva, eltűröd. Kibírod azt a pár órát vele, és kész.
2020. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Elnézést, van akit nem zavar, hogy egy goromba beteg ráijeszt teljesen normálisan viselkedő gyerekekre? Van olyan ember, akire erre azt mondja, hogy rendben van? Mert lehet, hogy akkor tényleg velem van a baj, mert szerintem ez nem oké.
2020. júl. 8. 13:01
 20/25 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ne találkozz ezzel a goromba beteggel, és kész. Senki nem kényszerít rá.
2020. júl. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!