Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal miért nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyámmal miért nem lehet nyíltan beszélni? Hogyan lehetne? Tényleg nem vágyik semmire/senkire? Hogy lehet így élni? 20/F

Figyelt kérdés

Nem is tudom igazán melyik kategóriába illik bele a kérdésem.


Amióta gyerek vagyok úgy érzem, hogy anyám nem mond el dolgokat amikre kíváncsi vagyok. Nincs férje, elvált több mint 20 éve, és néha kérdeztem hogy miért, mit történt apukámmal és annyira nem beszél szívesen a kapcsolatban történtekről. De én kíváncsi vagyok rá és ezért finoman rákérdezek, de sokszor azt válaszolja, hogy: "egy tróger ember volt és nem is érdemes tudnom róla". Ezzel én nem kapom meg a kérdésemre a választ, és azt érzem ilyenkor rámondja, hogy ne kérdezzem újra. Mindig csak azt mondja, hogy mikor kérdezem hogy nem szeretne más férfit magának hogy:" a normális férfiak már elkeltek". Ezt, hogy mondhatja? Kérdezni akartam milyen tapasztalatai voltak, keresett mást, szűkszavúan annyit válaszolt csak, hogy: "nem érdekelték a gyerekei őt csak én". De azt sem mondja meg ki volt, és hogy mi történt pontosan. Nem ad választ sosem. Konkrétan csak néhány dolgot mesél spontán beszélgetéskor, hogy régen ez volt mikor apáddal éltünk. Ilyenkor persze elárul valamit. De ha egyenesen megkérdezem, akkor nem válaszol. Miért nem akar beszélni velem róla, ilyen régóta nem lépett túl a váláson? Már régen történt nagyon és azóta megváltoztak az életkörülményeink.

Igaz lehet, hogy emiatt a negatív házasságélmény miatt így megsínylette szegény az élete jelentős részét, de miért nem keres akkor más férfit magának? Kellett volna nekem egy nevelőapa aki pótolná az én apám hiányát. Egyedül nevel(t) engem és a nővéremet.

A későbbiekben van még esély rá, hogy keresni fog magának férfit? 51 éves nő, és nem tudom elképzelni, hogy nem vágyik senkire sem. Elég nehéz élete van neki, is és nekem is. Én pedig üresen érzem magam nagyon, hogy soha nem is volt apám az életemben. Már csak azért is, mert nincs akivel meg tudnám beszélni a szexuális kérdéseimet se. Próbáltam anyámmal, de nem lehetett sokat kihúzni belőle.

A maszturbálásról is megkérdeztem de ő elítéli mondván, hogy rossz az ha valaki ilyet csinál magának, ehelyett partner kell akivel megélhetem a szexet. Megint oda lyukad ki, hogy kell valaki hozzá, de nem beszél róla, hogy ki volt neki. Ha nem keres magának párt akkor miért mondja ezt nekem? Amúgy a maszturbálásról nekem más véleményem van, de különben vannak más dolgok is amiről úgy érzem nem lehet vele beszélni. Én nem is tudom, hogy tudok így élni, hogy semmit sem tudok apámról, üresen érzem magam emiatt és azt sajnálom, hogy sosem tudhattam és beszélhettem meg semmit, amit tudni akartam ezekről a dolgokról.

Összességében az anyám alig beszél az apámról, nem vágyik azóta más férfira, nem tudok vele beszélni a szexuális kérdéseimről se igazán. Lehetséges az, hogy ez a nő nem akar már többé senkivel sem kapcsolatot létesíteni? Aszexuális, nincs semmilyen szexuális vágya, és sosem maszturbál(t)?

Úgy érzem, hogy benne maradtak a lényeges kérdéseim, és ezek rám is kihatnak erősen, meg ezt a rejtélyt soha sem fogom megfejteni, hogy miért ilyen mi történt korábban az életével, hogy nem beszél ezekről soha.



2020. júl. 12. 19:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

40 eves no vagyok, es en sem kezdenem ujra senkivel, ha szetmennenk a ferjemmel.


Nekem eleg volt a ferfiakbol egy eletre, pihenesre vagyom. Nem mindenki vagyik ferfira, nem erre epul az eletunk.


Lehet, hogy edesanyad is hasonlokeppen erez.

2020. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Csak nekem beteges, hogy ennyire bele akarsz mászni anyád szexuális életébe?
2020. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyi ideje nem volt férfi az életében, valószínűleg nem is lesz. Anyád maszturbáláshoz való hozzáállásából is látszik, hogy nem érdekli a szexualitás. Nem érdemes őt elemezned, és hozzá viszonyítanod. A nővéreddel tudsz ilyesmiről beszélni?
2020. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Elso vagyok: 20 evesen inkabb a sajat nemi eleteddel foglalkozz. Van?
2020. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1-es Ön is ugyanígy vélekedik? Én nem tudom, hogy tényleg miket élt át anyám, de azt nem gondoltam volna, hogy más nők valóban ennyire meg tudják elégelni a férfiakat egy életre.

2-es Nem belemászni akarok szexuális életébe, csak megérteni, hogy ő miért nem akar, és megértetni vele, hogy én meg miért akarok maszturbálni.

3-as A nővéremmel érdemesebb lenne ezekről beszélnem, mert neki nincsen tönkretéve a kapcsolata, mint szegény anyukámnak.

2020. júl. 12. 19:41
 6/22 A kérdező kommentje:
4-es Igaz, csak nekem még nincsen 20 évesen nemi életem sem, de ha lesz azzal fogok foglalkozni.
2020. júl. 12. 19:42
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, anyádnak igaza van, hogy a normális férfiak az ő korában már foglaltak. Akárkivel meg nem éri be.

42 vagyok, szép nő, de ha elválnék, nem sok esélyem lenne olyan párt találni, akihez vonzódni is tudnék és normális is lenne. Szerető lehetnék maximum. Tehát számomra egyértelmű, hogy maradok egyedül válás után.

2020. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aranyos vagy :) És tök kedvesen, tisztelettel, megértéssel beszélsz anyukádról. Egyszer majd hasonló formában kérdezz rá mint ahogyan a leírást megfogalmaztad, vagyis hogy a te szemszögedből inkább, hogy jó lenne ha mesélne kicsit jobban apukádról, mert mindig benned van egy űr emiatt, hogy alig tudsz róla és a kapcsolatukról bármit is. Egyébként tényleg bármi lehet, lehet hogy nem volt jó kapcsolatuk és nem akar egy olyan apa képet lefesteni számodra, ami kicsit sem mondható példaértékűnek és az is lehet, hogy nem tette túl magát rajta és ezért nem tud beszélni róla vagy csak nem tudja hogyan lenne érdemes és mit elmondani neked.
2020. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, annyira aranyos vagy!Én anyuka vagyok valamivel idősebb a fiam mint Te. A gyerekem apja meghalt, fiatalon, hosszú betegség után. Mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk a fiammal, szinte mindent megbeszélünk. Viszont a maszturbálás nálunk kimaradt.Lehet,hogy zavarba hoztad, főleg úgy,hogy Neki egyáltalán nincs nemi élte. Legalábbis ezt vélelmezed.

Esetleg nem lehet Neki titkos kapcsolata?


Nekem a férjem halála után alakult egy kapcsolatom. A fiam jól ismerte a barátomat, tehát nem kellett Neki bemutatni, csak helyzetbe kerültünk Vele.Mi nem élünk együtt, tulajdonképpen egyedül neveltem fel.


Azt én is furcsának tartom,hogy ennyi érdeklődés után se beszél Apukádról. Egyébként Vele mi történt, nem tudsz Róla semmit? Lehet,hogy Anyukád attól fél,hogy amennyiben beszél Neked Róla esetleg megkeresed, felveszed Vele a kapcsolatot?

A nagyszüleid élnek még?Esetleg Velük, vagy valaki közeli családtaggal/rokonnal nem tudsz beszélni erről?


Azzal nem tudsz mit kezdeni ha anyukád nem keres párt, ezt a döntést hagyd meg Neki. Lehet,hogy csalódott a férfiakban, vagy egyszerűen hozzászokott a magányhoz és nem tudja már elképzelni,hogy valakivel ismerkedjen.

2020. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

7-es Ha Ön is ugyanígy gondolkodik lehet, hogy érthető az anyukám esete is.

8-as Lehet így van és rákérdezek majd. Nekem nagy nehézséget okoz már gyerekkorom óta ez a tudat.

9-es Nem tudom elképzelni, hogy lenne titkos kapcsolata. Sajnos születésem előtt történt a válás, és azóta teljesen megszakadt az apai családfa kapcsolata. Mindenki csak óv tőle, hogy annyira rossz volt. A nagyszülők, anyám nagyszülei meg azt is mondták nekem jobb is, hogy nincs az apám velem, nem kell együtt élnem egy ilyen tróger emberrel, aki nem törődik velünk. Úgyhogy sajnos említés szintjén sem tudok semmit róla.

2020. júl. 12. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!