Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal miért nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyámmal miért nem lehet nyíltan beszélni? Hogyan lehetne? Tényleg nem vágyik semmire/senkire? Hogy lehet így élni? 20/F

Figyelt kérdés

Nem is tudom igazán melyik kategóriába illik bele a kérdésem.


Amióta gyerek vagyok úgy érzem, hogy anyám nem mond el dolgokat amikre kíváncsi vagyok. Nincs férje, elvált több mint 20 éve, és néha kérdeztem hogy miért, mit történt apukámmal és annyira nem beszél szívesen a kapcsolatban történtekről. De én kíváncsi vagyok rá és ezért finoman rákérdezek, de sokszor azt válaszolja, hogy: "egy tróger ember volt és nem is érdemes tudnom róla". Ezzel én nem kapom meg a kérdésemre a választ, és azt érzem ilyenkor rámondja, hogy ne kérdezzem újra. Mindig csak azt mondja, hogy mikor kérdezem hogy nem szeretne más férfit magának hogy:" a normális férfiak már elkeltek". Ezt, hogy mondhatja? Kérdezni akartam milyen tapasztalatai voltak, keresett mást, szűkszavúan annyit válaszolt csak, hogy: "nem érdekelték a gyerekei őt csak én". De azt sem mondja meg ki volt, és hogy mi történt pontosan. Nem ad választ sosem. Konkrétan csak néhány dolgot mesél spontán beszélgetéskor, hogy régen ez volt mikor apáddal éltünk. Ilyenkor persze elárul valamit. De ha egyenesen megkérdezem, akkor nem válaszol. Miért nem akar beszélni velem róla, ilyen régóta nem lépett túl a váláson? Már régen történt nagyon és azóta megváltoztak az életkörülményeink.

Igaz lehet, hogy emiatt a negatív házasságélmény miatt így megsínylette szegény az élete jelentős részét, de miért nem keres akkor más férfit magának? Kellett volna nekem egy nevelőapa aki pótolná az én apám hiányát. Egyedül nevel(t) engem és a nővéremet.

A későbbiekben van még esély rá, hogy keresni fog magának férfit? 51 éves nő, és nem tudom elképzelni, hogy nem vágyik senkire sem. Elég nehéz élete van neki, is és nekem is. Én pedig üresen érzem magam nagyon, hogy soha nem is volt apám az életemben. Már csak azért is, mert nincs akivel meg tudnám beszélni a szexuális kérdéseimet se. Próbáltam anyámmal, de nem lehetett sokat kihúzni belőle.

A maszturbálásról is megkérdeztem de ő elítéli mondván, hogy rossz az ha valaki ilyet csinál magának, ehelyett partner kell akivel megélhetem a szexet. Megint oda lyukad ki, hogy kell valaki hozzá, de nem beszél róla, hogy ki volt neki. Ha nem keres magának párt akkor miért mondja ezt nekem? Amúgy a maszturbálásról nekem más véleményem van, de különben vannak más dolgok is amiről úgy érzem nem lehet vele beszélni. Én nem is tudom, hogy tudok így élni, hogy semmit sem tudok apámról, üresen érzem magam emiatt és azt sajnálom, hogy sosem tudhattam és beszélhettem meg semmit, amit tudni akartam ezekről a dolgokról.

Összességében az anyám alig beszél az apámról, nem vágyik azóta más férfira, nem tudok vele beszélni a szexuális kérdéseimről se igazán. Lehetséges az, hogy ez a nő nem akar már többé senkivel sem kapcsolatot létesíteni? Aszexuális, nincs semmilyen szexuális vágya, és sosem maszturbál(t)?

Úgy érzem, hogy benne maradtak a lényeges kérdéseim, és ezek rám is kihatnak erősen, meg ezt a rejtélyt soha sem fogom megfejteni, hogy miért ilyen mi történt korábban az életével, hogy nem beszél ezekről soha.



2020. júl. 12. 19:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Sajnálom, hogy nem tudsz kihúzni anyukádtól semmit apudról. Szerintem ne erőltesd,mert azzal csak rosszabb lesz, inkább ahohy már más is írta, válts hangnemet és mondd el neki, hogy ez neked fontos lenne...akármilyen rossz is de meséljen róla. Ha nem, akkor szerintem csak idő, hátha egyszer mégis megnyílik.

Esetleg rokonok, ismerősök nem tudnak többet mesélni róla?


A másik, az én anyukám is egyedül van már több éve, ő sem keres magának párt. Egyrészt van ilyen, hogy valaki "elfárad", anyukám jól elvan egyedül, tesz vesz, lefoglalja magát, de sajnos nem volt jó házassága és megértem, hogy fél egy új csalódástól, így inkább "elvágja" magát a lehetőségtől. Ezt hidd el, lehet olyan mélyen csinálni, hogy az ember tényleg azt érzi, neki nincs már szüksége senkire - hiába társas lény az ember.

A nők amúgy is máshogy működnek, mint a férfiak, sok múlik a lelkivilágon (mondjuk a férfiaknál is), ha nem jó a lelkivilág (márpedig anyudnál nem hiszem, hogy nagyon jó), akkor nem biztos, hogy a szexen fog járni az esze, mert vannak annál nagyobb problémák is.

Ráadásul ebben a korban az emberek már inkább társat keresnek, nem elsősorban a szex miatt jönnek össze - anyukád úgy érzi, nincs szüksége jelen pillanatban társra. Ez változhat, de ezt nem lehet erőltetni.

2020. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg idősebb fiú testvéred akivel tudnál ilyenekről beszélni?
2020. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik hogy nem azt akarod hogy anyukádnak legyen egy társa hanem hogy NEKED legyen pótapád. Ez még nem is lenne baj de már felnőttél, egy 50 fölötti férfi ha össze is jön anyukáddal, nem fog téged tutujgatni 20 évesen!
2020. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

11-es Lehet, hogy ez vette el a kedvét attól is, hogy egyáltalán szexuális dolgokkal foglalkozzon. Persze ha végleg lemondott a férfiakról akkor nem fogom ráerőszakolni csak ez szomorú.

12-es Nincs fiú testvérem

13-as Nekem igazából akkor lett volna fontos, hogy lehessen nevelőapám mikor még kicsi voltam, és akkor jöhetett volna képbe, már 20 évesen valóban nem számít csak korábban lett volna óriási szüksége egy nevelőnek.

2020. júl. 12. 20:56
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed a nagyszüleidet? Lehet volt ott bántalmazás is, és anyukád nem akarja hogy ezt megtudd, mert nem akarja, hogy szomorkodj.
2020. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
15-ös Igazából nem is mondanak sokat ők sem. Ezt valahogy senki nem akarja a tudtomra adni.
2020. júl. 13. 17:12
 17/22 anonim ***** válasza:
Ismered az apád? A nevét, címét tudod? Talán megkereshetnéd. Nem titkolhatják el előled
2020. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
17-es Nem sosem ismerhettem sajnos, és miután elváltak minden kötelék megszakadt, azt sem tudom hova költözött vissza. Ha tudnám felkeresném.
2020. júl. 13. 20:55
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem lehet kihúzni belőlük, akkor esetleg levéltár? Bocs, ha hülyeség, nem tudom hogyan működik, sosem voltam még levéltárban, de tudtommal ott lehet felkutatni rokonokat, hozzátartozókat.
2020. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
19-es Lehet érdemes lenne.
2020. júl. 14. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!