Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha én mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha én mindig többet teszek bele egy kapcsolatba, mint a másik fél, és emiatt tönkremennek a kapcsolataim?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni, miért lehetek ilyen:

Én egész kicsi koromtól kezdve azt láttam, hogy anyám mos, főz, takarít, csekket fizet, vásárol, cipekedik, intézi a gyerekeket, míg apám csak van magának.

Ezt a példát láttam, és én is olyan lettem, mint anyám, és ebből adódóan többet is tettem mindig bele egy kapcsolatba és emiatt ellustul a másik fél mellettem. Azt adom, amit én is szeretnék kapni egy kapcsolatban, de nem kapom meg.

Én mindig kedveskedek a páromnak valamilyen kis aprósággal: megengedem neki a fürdővizet, megmaszírozom a hátát, ágyba viszem neki a kávét, ha beteg ápolom, stb. De én ezt amikor nem kapom vissza, nemhogy visszamennék, még többet teszek érte. Ebből adódóan még gyereket se tudok vállalni senkivel, mert úgyis az lenne, hogy én foglalkoznék csak a gyerekkel, és a párom meg évente max 3x levinné focizni, és akkor apai teedők kipipálva.


Nem egy és nem két kapcsolatom ment már erre rá, hogy én intézek el mindent, én vezetem a háztartást, mellette dolgozom és a párom (amúgyis tehermentes) válláról veszek le terhet.


Pszichológushoz nem szeretnék menni, mert nem akarom egy idegen emberrel megosztani ezt a problémát. Oké, kiírtam ide egy kérdést, de ez egy anonim oldal, itt nem tudják ki vagyok.


26 éves vagyok.


2020. júl. 25. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Pedig nem szégyen szakemberhez fordulni.
2020. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Pszich...-el kezdődőek nem szakemberek! Egy normális párkapcsolat, barátságok többet érnek, mint ezek a kuruzslók!
2020. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Ez a minta van beléd ivódva, szakember nélkül nem nagyon esélyes hogy átlépsz ezen és az is hosszú folyamat lesz.
2020. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szakemberek nélkül is rendbe tudnád szedni az életed, de ehhez óriási akaraterő kell és rengeteg idő, energia. Rá kell jönnöd, hogy nem muszáj ahhoz valakibe belekapaszkodnod, hogy boldog legyél. Én is a harmadik iksz felett tanultam meg ezt. Oké, járjatok össze, de egy gyerektől ne akarj gyereket!
2020. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!