Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve nem élünk együtt, azzal a jelszóval lépett le, hogy tőlem válik el, nem a gyerekétől. (Még nem váltunk el hivatalosan.) Én nem akartam "megszabni" a láthatást, a lányom nagyon szereti az apját, ezért úgy voltam vele, hogy ez legyen az ő igénye szerint. Nem lakunk messze egymástól, így nem lenne különösebben nagy kihívás, hogy gyakrabban találkozzon vele. Most viszont már ott tartunk, hogy a havi két hétvége sincs meg. De még ezt sem közli, hogy figyelj, bocs, a jövő hétvége ezért azért amazért nem jó, csak akkor tudom meg, amikor rákérdezek. (Számomra természetes lett volna, hogy ha már két hete velem van a lányunk, akkor ez a hétvége az övé.)

Úgy viselkedik, mintha én lennék telhetetlen és követelőző, miközben gyakorlatilag születése óta csaknem egyedül nevelem a gyerekünket. De ha megkérdezem, szerinte mi lenne a korrekt megoldás, hallgat, és egy szót sem lehet belőle kihúzni. (Egyébként általában is ez a módszere, valójában erre ment rá a házasságunk.) Közben megszakad a szívem a gyerekemért, akinek nyilván fáj, hogy apa még a telefont sem veszi nekünk fel, amikor ő beszélni szeretne vele.

Hogyan lehet egy ilyen emberrel normális kapcsolatot kialakítani?


2020. júl. 31. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

Úgyis leleszek pontozva, így elsőre azt kérdezem meg, hogy te miért vállaltál gyereket egy ilyen személlyel közösen? Nem hiszem el azt, hogy addig mindenben teljesen normális lett volna, nem voltak intő jelek és varázsütésre lett ilyen.


A másik - egyszerűen vidd törvényes útra a dolgot, akkor nem kummanthat, ha pedig mégis, akkor majd pár bajszos-tányérsapkás rendőrbácsi kopogtat gumibottal az ajtaján, hogy "Na, Korhelyi úr, hogy is van ez a gyerek és a látogatási dolog?"

2020. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem foglak lepontozni, én is ezt kérdezném először, ha nem éltem volna át azt, amit.

Lehet, hogy ez hihetetlen, de amíg csak ketten voltunk, a kapcsolatunk csaknem konfliktusmentes volt. Ha előre tudom, amit ma már tudok, sosem vállalok vele gyereket. Sajnos a családjában volt egy nagyon rossz és egy nagyon jó minta előttem. Én naivul azt hittem, hogy ő majd az utóbbi lesz, mert minden jel erre mutatott. Sajnos nem ez lett a vége.

2020. júl. 31. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ennek a férfinek semmiféle kötődése nincs ehhez a gyerekhez. Biológiailag az apja-de semmi több. Erőltetsz valamit, de értelme nincs, mert nem érez semmit a gyerek iránt. Semmit. Ezt kéne észre venned és felhagyni az erőltetéssel, az erőszakolással. Új alapokról fel kéne építened az életedet.

Érzést senkibe nem szabad, nem is lehet beleerőszakolni.


Ha továbbra is hisztizel, és erőszakoskodsz még több sérülést okozol a saját gyerekednek tudatlanul. Mert a gyerek mindent érez, és kimondatlanul is pontosan tudja, hogy mi van veled.


Érted mit szeretnék ezzel mondani? Egy férfinek is apává kell válnia, ahogy egy nőnek, ahogy megismeri a gyerekét mikor megszületik, és együtt érnek.. De nálad ez nincs-láthatóan a férfi részéről. Vétek erőszakoskodni. Hiába van a nevén-nulla az érzelem a gyerek íránt.

2020. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

*pár bajszos-tányérsapkás rendőrbácsi kopogtat gumibottal az ajtaján, hogy "Na, Korhelyi úr, hogy is van ez a gyerek és a látogatási dolog?"


Nem fog kopogtatni, ne álmodj. Semmi köze a rendőrségnek ilyen dolgokhoz. És senkit nem lehet, és nem szabad zsarolni.

2020. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

4.


Tehát ússza csak meg ezt a viselkedést? Miért is? Morálisan vállalhatatlan amit művel.

2020. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm a válaszod, valószínűleg igazad van, és valószínűleg tényleg ez a megoldás.


Innentől már csak az a nehéz, hogy mit mondjak a gyerekemnek, amikor apa láthatóan szrik rá.

Kicsit nehéz, amikor még nekem kell hazudoznom apa miatt, és a valóságosnál jobb színben feltüntetni, hogy a lányunk ne sérüljön.

De talán lassan majd ebbe is belejövök.

2020. júl. 31. 23:32
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

5 Miért szerinted ha bekopog valakihez 2 rendőr bácsi akkor reszketni kéne? Ez a helyes szerinted? én nem reszketek tőlük, mire fel? de a fazon se fog.

Mert az, hogy valakit nem érdekel a gyereke, az nem büncselekmény. Hiba, ami egy egész életre kihat az összes szereplőre. Az anyára is, a gyerekre is, és az apára is. De apává te senkit nem fogsz erőszakkal tenni.



Azt nem mondták még neked, hogy hatalommal való visszaélés az bűncselekmény, és azért le is szerelhetik a faszit, akinek sógór, koma haver beszáll egy ilyen buliba? Te hol élsz? 50-es évek, elmúlt az az időszak. Most is van hasonló-de csak hasonló.

Miért van az, hogy az egyenes embereknek sosem kell zsarolni senkit?


Ha nekem lenne, kitudja nincs-e a rendőrségnél kapcsolatom, akkor sem használnám fel semmire. Megoldom magam, ha van valami dolog amit el kell intéznem. Neked is ezt javaslom, hogy fejezd ezt be, mert ezt csak a gyávák csinálják.- Fenyegetőzni a rendőrséggel...nem kóser.

2020. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

7.


Helyes-helyes, akkor ez a "pici botlás" az, ami miatt a kérdező és a gyerek fog szívni évekig, évtizedekig. Jól is van ez így, minek is bármit tenni ellene. Akkor legalább valami pénzügyi bünti kellene, hogy járjon, ha elmulasztja a kötelezőt is, mert ez így elég keményen kizárólag a gyerek anyjára terhel mindent. Ez így tisztességes? Aligha.

2020. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nincs mese. Bíróságon kell megállapodnotok a láthatás időpontjaiban és sűrűségében.


Szegény gyerek. Ő azt szűri le, hogy az apjának nem fontos.

2020. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Hú de sok okos ember van itt. Először is, a láthatás jog és nem kötelesség. Kikènyszeríteni nem lehet.

Ha a fejed tetejére àllsz akkor sem fogja szeretni a gyereket.

Nézz olyan pasit magad mellé aki kèpes erre.

2020. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!