Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek összeköltözés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek összeköltözés szempontjából mi lenne az ésszerű?

Figyelt kérdés

Én 22 éves nő vagyok, a barátom 27 éves. Fél éve vagyunk együtt és sokat beszélgetünk arról hogy mit kéne csinálnunk hogy többet tudjunk együtt lenni. A barátom dolgozik, kb 300000 Ft-ot keres és külön él a szüleitől, viszont a húgával egy lakásban, amiben elég kedvezményesen lakhatnak, mert a rokonaiké a lakás. Én most diplomáztam, szeptembertől dolgozom, viszont mellette a mesterképzést is csinálom, úgyhogy kb csak 150000 Ft-ot fogok keresni, plusz kb 21000 a tanulmányi ösztöndíj és 45000 a szülői támogatás, amit apukámtól kapok, meg néha még 10000 a pótanyukámtól.

Mivel a barátom nem egyedül lakik, így nincs túl sok magánéletünk, a húga pedig elég nehéz természetű, ezért nem szeretem hogy folyton ott kell lennem, ahol a lány is lakik. Továbbá probléma az is, hogy én az agglomerációban lakom még az apukám házában, ezért sok időm el fog menni azzal, hogy beutazok a munkahelyem és az egyetem miatt. Logikus lenne, hogy összeköltözzünk a barátommal, azonban akkor jóval kevesebbet tudnánk félretenni, mintha én maradok otthon és így nem lenne sok kiadásom. De ha 1-2 évig még itthon maradok, akkor sem lesz még annyi megtakarításunk hogy tudjunk venni lakást/házat. Néhány év múlva már lesz pár millió megtakarításom plusz fogok is örökölni néhány milliót, de ha szeretnénk összeköltözni, akkor ahhoz mindenképp kéne felvenni hitelt, ami viszont nagy gondot is okozhat, ha esetleg különválna az utunk. Nekem a hitel lenne a legjobb, mert a törlesztés előbb-utóbb elfogy és marad egy házunk, viszont ha elkezdünk albérletre költeni, akkor azzal nem jutunk előrébb egy közös ingatlan irányába.

Ti mit csináltok, hogyan oldjátok meg az összeköltözést? Tudom hogy annyira nem rossz a helyzetünk, sokkal rosszabb körülményekkel is megoldják az emberek, de egyelőre tanácstalanok vagyunk, hogy mi lenne az ésszerű. Egyébként 2 év múlva meglesz a mesterdiplomám és azzal már én is meg fogok keresni kb 250-300000-ret.



2020. aug. 10. 15:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Most olcsó az albérlet, a lakások ára meg továbbra is magas, ti meg a kapcsolat elején vagytok.

Legegyszerűbb lenne kibékülnöd a tesójával, ha az nem megy, akkor lehet albit keresni.

2020. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Jó ez a kovid az örökségszerzésre-működik a diploma is:DDDDDDD


Albérlet tiszta marhaság, ha nem szükséges...pénzkidobás.

Barátkozz meg a pasid tesójával...vagy költözzetek faterodhoz.

2020. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jól teszed :-)


Ha már így tervezed, akkor szerintem ez OK, csak egyelőre bizonytalannak tűnik a mikor. Addig albi, de ha belátható időn belül összejön, akkor az általad vázolt opció is járható út. Arra figyelj oda, hogy ha tartósan együtt vagytok, és esetleg nagyobb összegeket belepakol a te házadba, akkor abból konfliktus lehet (nem a lakhatásra, hanem a felújításra gondolok).

2020. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Oke, hogy besegit, de ha ez havonta fixen egy lathato osszeg, akkor az a furcsa hogy neki nem lesz tulajdonresze a hazban.
2020. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%

Nah,elolvastam.Amire a végére értem ,azt se tudtam,hogy ki kivel van,meg mennyi százezer sékel gyűlik össze,mennyi év alatt,mit venne,nem venne,és ki venné!!


Mégis mit akarsz?Irjak egy életpályamodelt?

Dobjak csontokat,és majd abból megfejtem,hogy mi lesz veletek?


Ez a hitel is elég érdekes.Tehát neki egy büdös köze ne legyen semmihez,az igatlan csak a tiéd,de azért már segítsen be a fizetésbe,mintha albiba lakna.


Nem tudom,de elég számító vagy.Ne haragudj,de ezt tudtam leszűrni mindössze ebból az A4-esnyi szövegből.


Én/mi ettől egyszerűbben intéztem/intéztük a dolgainkat.

2020. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!