Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudod képzelni az életedet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudod képzelni az életedet vidéken faluban esetleg kisvárosban? 20-on és 30-as nőkre gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés

Elsősorban Magyarországra gondolok, vagy a Kárpát-medencére.

Tehát távolabb a Pesti agglomerációtól?

Itthon sajnos eléggé le van amortizálva a vidék nagyobbik része, és az infrastriktúra is fejltlen.



2020. aug. 30. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

"Pesten 20 perc alatt pár megallot teszel meg."


Megnézem én azt a falujáratot, amely egész éjjel és hajnalban is közlekedik, napközben is 15 perces gyakorisággal.

Hiába van 20 percre a város, ha nincs busz.


Másrészt tavaly voltam falun pár napra, hát a pesti belváros nemm zajosabb. A fűnyíró, a flex, a kutyák....

2020. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
Pest, a 7-8 évvel ezelőtti népsűrűségével..:)
2020. aug. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
41, kb óránként két busz megy a szomszéd városba. Nekem az teljesen megfelel. Éjszaka meg aludni szoktam nem buszozni.
2020. aug. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%
#43 nemrégiben voltam túrázni, és a végállomás Tapolcán volt. Hétköznap délután, 20 perccel késtük le a buszt, ami vitt volna minket a kiindulóponthoz, ahol a kocsit hagytuk. A következő buszra még két órát kellett volna várni. Ismétlem, hétköznap délután, 4-5 körül. Úgy voltunk vele, inkább taxit hívunk. Egy órát vártunk a taxira is. Miközben a telefonba max 20 percet ígért, már azt hittük, felültetett minket. És még ezek után a 10 perces autóútért elkért 6000 ft-t. Na szóval, hagyjuk a vidék közlekedését inkább, ilyesmi Budapesten elképzelhetetlen lenne :D
2020. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Többször szóltam hozzá, 2000-es lakosságszámú faluban élek. Két város van 20 km-es távolságon belül. Az egyikbe délután 2-kor! megy az utolsó busz, este 6-kor haza, reggel 7-kor, majd ezt követően 11-kor. Összesen 4! busz megy oda. A másikba 6-kor megy az utolsó, 20.20-kor haza.

El lehet képzelni bármilyen intézkedést busszal. Idősnek, fiatalnak, dolgozónak, nyugdíjasnak, gyerekes szülőnek egyaránt.


Kivételek persze mindig vannak, de általánosságban a rossz tömegközlekedés, megfelelő oktatás/egészségügyi ellátás hiánya jellemző a falvakra.

Pl. képzelje el valaki,hogy egy sürgős gyógyszer nincs a gyógyszertárban.Be kell menni a közeli városba. Mondjuk a beteg gyereket magaddal vonszolva, órákat várva. Vagy idősként.


Lehetetlen helyzetek ezek.

2020. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%

Én két szomszédos vidéki nagyváros között ingázom (most épp a kisebbikben lakom és dolgozom, de nyilván ez változhat bármikor).

Megértem ha valakinek kell a zsongás, meg miegymás fiatalon, de azért erős túlzásnak érzem hogy aszerint válasszak lakhelyet hogy hajnali 2-kor van-e busz.

Nyilván itt nem azokról a településekről beszélek ahol napi 2 van szumma, mert az tényleg kegyetlen.

Viszont én magam Pestet meg már túlzásnak tartom, szerintem pár megyeszékhely elég nagy, zsongós és élhető .

Szóval azért van átmenet. Elhiszem, hogy sokaknak Pest a világ közepe, de azért az ország többi része sem mindenhol élhetetlen putri...

2020. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Nekem Győr tök jó helynek tűnik!

Közel van hozzá Bécs, Pest meg Pozsony is.

2020. aug. 31. 10:56
 48/61 anonim ***** válasza:
Vannak Győr mellett lakó ismerőseim. Autóval 10 perc alatt bent vannak a városban. Viszont a buszközlekedés siralmas.
2020. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

A tömegközlekedés mindenkinek fontos. Mi Pesten vettünk lakást a gyerekemnek, és ott is néztük azt,hogy a vonalas tömegközlekedés jó legyen.

Ez miért ne lenne fontos/mérvadó?Hozzáteszem, általában ahová/ahonnan nem jó a tömegközlekedés ott minden egyéb téren is elmaradott a település.


De, igen, egyébként fontos a busz. Nekem is van autóm, a szüleimnek is.Viszont Ők már idősek, és ha nincs jogosítvány nélkülem egy tapodtat nem tudnak tenni.

2020. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

Én azt szeretném mondani, a török megszállás idején alakultak ki ezek picike faluk, az volt a célja, hogy a török ne találja meg őket. Namost ez azóta okafogyottá vált. Kellett volna az embereknek alkalmazkodni az új időkhöz ugyanúgy, mint amikor a törökhöz alkalmazkodtak.

Azért mert ez elmaradt, ami puszta tompaság, lusta ostobaság, más oka nincs, csak magukat hibáztathatják. Mért kell párezer fős településeket fenntartani, ha senkinek nem jó?

Ugyanolyan ostobaság kitartóan ártéren lakni, és 3-4 évente sírni, hogy elvitte mindenüket az ár, milyen szerencsétlenek....

Kétszeri árelhárítás vesződsége annyi, mint máshol új házat építeni.

És akkor ott van még öreg korára is, hogy 85 meg 96 évesen aztán végképp magatehetetlenül ne tudjon már tenni semmit csak kétségbeesni, hogy itt a vég és micsoda csapások érik őt.

Hát kérem, aki keresi magának a bajt!

2020. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!