Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudod képzelni az életedet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudod képzelni az életedet vidéken faluban esetleg kisvárosban? 20-on és 30-as nőkre gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés

Elsősorban Magyarországra gondolok, vagy a Kárpát-medencére.

Tehát távolabb a Pesti agglomerációtól?

Itthon sajnos eléggé le van amortizálva a vidék nagyobbik része, és az infrastriktúra is fejltlen.



2020. aug. 30. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%
50-es,jogos. De aki 80-90 éves általában oda született,vagy oda ment férjhez. Általában gazdálkodó,parasztember. A gyereke aki most kb 60 éves nem élte meg tragédiaként ezt,más világot éltek mint most. Senki nem vitte el a gyerekét máshová óvodába,iskolába,voltak baráti kapcsolatok,esetleg falun belül házasodtak. Ez az egész lehetetlen helyzet mára alakult ki. Nincs gazdálkodás,elviszik a gyerekeket,akikbdk emiatt a településen nincs baráti körük. Teljesen a városhoz kötődnek,színvonalasabb az oktatas,sokan tanulnak a felsőoktatásban,ahonnan már nem vezet vissza az utuk. Egy 80 éves nem költözik innen,ahogy a 60 éves sem. De én már negyvenesként azt mondom,hogy amíg a szüleim élnek itt maeadok,de aztán irány a főváros. Persze ehhez anyagi háttér is kell.
2020. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

51: "De aki 80-90 éves általában oda született,vagy oda ment férjhez.2

De az is már a török megszállás után volt, nemde?:)

És már akkor is nehéz volt ott létezni. Itt az államigazgatás is nagyon hibás évszázadok óta, rég vissza kellett volna rendezni a településeket. Így is meglesz, csak indokolatlanul hosszú az agónia.

Le lehet ezt zavarni 30-40 év alatt is.

2020. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:

"Ez az egész lehetetlen helyzet mára alakult ki."

Hát én nem úgy látom, 50 éve is már ugyanezekről panaszkodtak.

2020. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

"amíg a szüleim élnek itt maeadok,de aztán irány a főváros. "

Életszervezési szempontból bármelyik 20 000 fős város is jó lenne már közlekedés, infrastruktúra miatt.

Én igazgatásszervező vagyok (közig. menedzser), és ingatlanbefektető, simán meg tudnám csinálni.

2020. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

* Mármint hogy nem magamnak, hanem akár több megyére nézve kitalálni, megszervezni tudnám ezt a programot.

Nem biztos, hogy minden falunak meg kéne érnie még 30 évet.

Ahol senki nem akar lakni, közepesnél rosszabb állapotú házak vannak és 2 M-t sem ad értük senki.

Néhány, amibe visszaingáznának, vagy hétvégi nyaralásra használnának, megmaradna, de az is a nagyobbakból.

Nem a 100 000-nél nagyobb településeket kellene növelni, a centralizáltság nem tesz jót semmilyen szempontból.

De 20 000-nél kisebb helyekre osztódni sem célszerű.

Sokan írják itt Békéscsabát, hogy bizonyos szempontból az is halott, holott az 60-70 000 fős.

De gondolom, a gyógyszertár, vásárlás, gimnázium nem probléma ott azért.:)

Nem kell tudni minden településen egyetemre járni vagy helikoptert venni, de azért autószerviz, csatorna, villany, művelődési ház és vonat legyen már.

2020. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Kiváncsi vagyok, hogy a következő években hány falu fog elnéptelenedni végleg.

A másik dolog a vasúttal kapcsolatban a mellékvonalak elnéptelenedése, Pedig a vasuti közlekedés lényegesen komfortosabb a busznál. (Legalábbis én jobban szeretem)

2020. aug. 31. 13:23
 57/61 anonim ***** válasza:
Nagyon sok településen gazdálkodnak,még most is. Amióta a multik bejöttek azóta gondolkodott el a középkorosztály,hogy a bizonytalan mezőgazdaság helyett a biztos havibért választja. Itt kezdődött el az ingázás.Aztán nyíltak a bevásárlóközpontok,ahová a választék és a kedvezőbb ár miatt érdemes volt bemenni. Igy szépen leépültek a falvak. Megszűnni nem fognak ugyanis mindig lesz olyan réteg akik csak a falusi olcsóbb házakat tudják megfizetni.
2020. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
Már eddig is voltak példák falvak elnéptelenedésére. Persze lehet, hogy vannak olyan vagyonosabb nyugateurópaiak, akik idejönnek idősebb korukra.
2020. aug. 31. 13:31
 59/61 anonim ***** válasza:
100%
#44 olyan nehéz elhinni hogy vidéken nem mindenhol ilyen a közlekedés? Azért mert neked ez volt a tapasztalatod Tapolcán ami amúgy tőlem rohadt messze van még nem jelenti azt hogy mindenhol ez van. Tisztában vagyok vele hogy vannak elmaradott települések de ez főleg a kis létszámúakra és azokra igaz amik messze vannak a varosoktol. Én szerencsés helyzetben vagyok, három város is itt van a közelben, sűrűn járnak a buszok, mindegyik felé késő este megy az utolsó ugyanúgy ahogy visszafele és nem délután kettőkor. Oké hogy neked Pest az ideális de azért nem kell leírni mindent ami nem Pest.
2020. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%
40 évig laktam városban, pont elég ideig ahhoz, hogy tudjam, ott valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Most 9000 nm-en vagyok otthon, kis akácos, kis fenyves, kis tó tartozik hozzá, és amíg a kezemet emelni tudom, nem is szándékozom városba költözni.
2020. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!