Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy,hogy a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek úgy,hogy a párotokban nem bízhattok úgy igazán?26L

Figyelt kérdés

Nem úgy értem,hogy alap bizalom nincs,vagy hogy nem bízhatok rá dolgokat.

Hanem hosszútávon,de akár röviden is nem tudhatjuk kivel mi lesz,lehet szétmegyünk,lehet megcsal majd 5 év múlva mikor szültem 1 gyereket stb.De itt konkrétan nem arra célzok,hogy attól rettegek mikor csal meg,hanem hogy azt érzem nem lehetünk soha nyugodtak párkapcsolati téren,hogy a másik embernek önmaga fontosabb ,mint mi magunk. Hogy aki most velünk van lehet 5-10-30 év múlva el fog küldeni és szonrogással tölt el a gondolata,hogy valakinek adok ennyi időt az életemből a semmiért. Ezáltal már úgy magán az életen is elgondolkoztam,hogy mi teszi igazán boldoggá az életünket.Meg úgy a párkapcsolatokról alkotott képem is átreformálódott,hogy mennyire nem szabad túlzott energiákat bele tenni..

De annyira elkeserítő a gondolat is,hogy sosem tudhatjuk és sosem lehetünk biztosak a másikban,abban hogy van egy társunk,bármikor elárulhatnak. Tényleg miben találod meg te a boldogságodat?

Lehet ez most nagyon zagyva és depis,de tényleg elszomorít a felimserés,a tudat,hogy sajnos egyedül vagyunk teljesen még akkoris ha van férj/feleség/gyerek,mert amikor fájdalmad van azt egyedül éled meg,és mindent egyedül élsz meg,csak te és nem tudhatod mások meddig maradnak veled,tehát egyedül kell végigjárnod az utadat.. Ti hogyan dolgozzátok ezt fel? Mit tesztek a saját boldogságotokért? Miben lelitek az örömötöket? Még úgyis képes vagy a másiknak szentelni mindent,hogy tudod bármikor eldobhat?


2020. nov. 21. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon unalmas lenne, ha biztosra tudnánk mi lesz 5-10-20-30 év múlva.

A kapcsolat nem biztos dolog. Pont ez a lényege. Folyamatosan kell tenni érte. Minden ismerősöm, aki 20+ éve házas arról mesél, hogy napi szinten (!) kell tennie a kapcsolatukért. Ha nem teszel, mert "bízol a másikban", hagyod a dolgokat ellaposodni, akkor kezdődnek a bajok.


"valakinek adok ennyi időt az életemből a semmiért" Ez egy nagyon buta gondolat. Te adsz neki az életedből? Nem! Egymásra szánjátok ezeket az éveket. Ugyanúgy, ahogy te, ő sem tudja mit hozhat a jövő. Ugyanúgy mindent beletesz, hogy jó legyen veled. Ez az egyoldalú hozzáállás, hogy te adsz neki, ő meg majd csak úgy lelép nem helyes. (igen, persze van olyan aki csak elvenni tud, de az ilyen embert időben fel kell ismerni)

2020. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Fiatalon én is igy éreztem, de aztán találkoztam valakivel akinél kb. azonnal tudtam/tudtuk, hogy "míg a halál el nem választ". Tudom, hogy ennek lehetetlennek kéne lennie, de igy lett, a halála vetett véget a kapcsolatunknak. Nagy erőfeszítéssel de felépültem, most nemrég találkoztam valakivel, akinél szintén ezt érzem - pontosabban azt tudom, hogy ha minden nap teszek/teszünk a kapcsolatért, akkor szinte biztos, hogy életünk végéig együtt maradunk...
2020. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2020. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak a párunkban, hanem magunkban sem bízhatunk. Nem tudjuk, mit hoz a jövő.
2020. nov. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen gondolkodok tegnap óta. Friss a kapcsolatunk, de tegnap kiderült, hogy hazudott, és titkolt előttem valakit, aki állítólag nem fontos, de akkor miért titkolja? Nem értem hogy lehet tervezni hosszútávra. Sose találtam még olyan férfit, aki ŐSZINTÉN tud hozzám állni, és nagyon elkeserítő. Ha már az elején ez van, mi lesz később?

Meg amik itt is vannak, hogy x éve házas, x évtizede boldog kapcsolatban élők éppen megcsalni tervezik a másikat.. Kiábrándító.

2020. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem bizol magadban, a képességedben. Ha biznál, aggódnál ilyenen? Persze h nem.
2020. nov. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy aki most velünk van lehet 5-10-30 év múlva el fog küldeni és szonrogással tölt el a gondolata,hogy valakinek adok ennyi időt az életemből a semmiért."


A semmiért? Tegyuk fel egyutt vagytok 5 evig, támogatjátok egymást, szeretkeztek, elmenyeket éltek át együtt, építitek az életeteket..vagy ha 15 evig vagytok egyutt lehet hogy gyereketek is lesz stb. Tényleg semmit nem ert az egesz ha egyszer veget er? Nem ertek semmit a tamogatas, az elmenyek, a gyerek, a szeretetben eltöltött évek, a kozosen felepitett dolgok? Vedd eszre mekkora gondolkodasi torzitas van itt. Err mar veget majdnem 4 eves kapcsolatom, sajnálom a veszteseget de 0%-ban erzem azt hogy semmi ertelme nem volt annyit fejlodtem benne.


A boldogsagot abban talalom meg hogy önálló, kompetens ember vagyok aki tud olyan dolgokat talalni amik bokdogga teszik. Ugy erzem neked nagyon egy kapcsolathoz van kotve a boldogsag.

2020. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A birtoklás az egód vágya.Azt mondja a zen,hogy minden boldogtalanság abból fakad,hogy azt hiszed megszerezted,majd akkor boldog leszel.De nem.Mert mindig újabb es újabb dogokhoz kötöd a boldogságod.Mindig valamitől,valakitől függ,hogy boldog lehess.Félelemben élsz,mert attól tartasz,hogy elveszíted a szerzeményed.És ha a megszerzett dolgot elveszíted,ami valójában soha nem is volt a tiéd,megintcsak boldogtalan leszel.

Az életnek nincs célja,az élet önmaga a cél.Csak van.

2020. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!