Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít az, hogy milyen ajándék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számít az, hogy milyen ajándékokat kaptok a párotoktól? Anyagi helyzettől függően.

Figyelt kérdés

Barátnőm elmondása szerint, a párja egy nagyon jó munkakörben dolgozik, elég szép a fizetése is. A srác nem szórja a pénzt, csak a legfontosaabb dolgokra költ, azt is meggondolva.

Barátnőmnek rosszul esik, hogy szinte alig kap ajándékokat a párjától, vagy ha igen, akkor egy minimális, szimbolikus ajándék van csak. Pl. egy csokor, vagy egy doboz csoki, bögre. 1 éve vannak együtt, ha jól tudom.


Látok közösségi oldalakon olyanokat, hogy pl.karácsonyi ajándékként legújabb okostelót, hatalmas csokrokat, utazást, ékszert ajándékoznak.


Elgondolkodtatott ez a szituáció. Ha nekem lenne párkapcsolatom, akkor valószínüleg magának a gesztusnak is örülnék, hogy nem felejtett el.

Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire fontos ez egy kapcsolatban? Valamint oda-vissza kell működnie szerintetek? Vagy elvárás a férfitől ez az ajándékozás?


2021. jan. 17. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Oda-vissza működjön.


És nem hiszek abban, hogy a gesztus a fontos. Akármilyen kapcsolatban az a lényeg, hogy ismerem a másikat, és örömet akarok neki szerezni.


Ez a különbség aközt, hogy a Pepcoban veszek a másiknak egy jellegtelen, semmilyen bögrét, vagy veszek neki egy olyat, ami köthető hozzá - kedvenc könyv, sorozat, egyéb érdeklődés.

2021. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy számít! De nem a pénz része. Ha csak 100 Ft értékű, de olyan ami megmutatja, hogy figyelt rám és eszerint választott, sokkal többet ér, mint egy 10 e Ft-os dolog, amire semmi szükségem pl. de drága volt és arra büszke mennyit költött rám. Ja, csak épp gőze nincs arról mi tenne boldoggá.
2021. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Hát az általad felsoroltak szerintem rettenetesen személytelenek. Egy kapcsolat elején még teljesen oké, hogyha annyira nem ismered a másikat, akkor ilyeneket adsz neki, de egy egyéves kapcsolatban egy bögrét meg hasonlókat adni a másiknak... én lehet nem örülnék neki.
2021. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Számít. De nem anyagi értelemben, hanem inkább az, hogy mennyi energiát fektetett bele. Tehát gondolkodott is, mielőtt megvett valamit, vagy csak levett egy csokit a polcról. Mert nem mindegy. ÉN mindenféle ajándékot kaptam a férjemtől a kapcsolatunk elejétől kezdve: kisebbet, nagyobbat épp mikor mire volt szükségem. De ugyanúgy örültem a kapcsolatunk elején kapott ikeás szivecskének, mint 4 évvel később a tabletnek, amit azért kaptam hogy utazás közben is tudjak a záróvizsgára készülni.
2021. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg, 3-as. Én a tesómtól kaptam egy BAZINGA! feliratú TBBT bögrét, és egyáltalán nem személytelen. A barátomtól 30 év után sem lenne személytelen egy bögre, ha olyan, amilyenre vágyom.
2021. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet esni a ló túloldalára. Az én férjem kezdetektől fogva drága ajándékokkal lát el, s szamomra mai napig kellemetlen tud lenni , mintsem örüljek neki felszabadultan.

Pl.: HH kabát, én nem adnék ki sose 100ezret, ő meg siman, holott a pénzt masmire is tudnánk költeni .

Nem vagyok hálátlan, természetesen tetszik es örülök neki, csak én nem tudom viszonozni az ilyen ajándékokat.

Őt nem zavarja, neki ez okoz oromet ha mindig meglephet. Hiaba mondom neki, hogy ne tegye, s miert, folytatja.

2021. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahol számít, valahol meg nem.

Nem mondanám úgy, hogy örülök bárminek, mert legalább nem felejtett el, mert ez nem teljesen igaz. Ennek ellenére örülök apróságoknak is, ha azok olyan dolgok, amiket azért vett meg, mert hozzám köti őket. A kapcsolatunk elején kaptam tőle bekeretezett képeket és édességet, mivel annyire még nem ismert, de mégis vitt bele személyes dolgot is. És tényleg ugyanúgy örültem neki, mint mikor pár évvel később a kedvenc boraimból kaptam egy válogatást.

2021. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég fura egy szitu.

Az ajándékozás mértéke/értéke sokmindentől függ.

Nem ezen kellene lemérni egy kapcsolat értékét.

Vannak akik nem szórják a pénzt.De ez közel sem a sóher kategória.És vannak akik meg akár erőn felül is adnak.Az sem a legjobb.

Szerintem egy csokor és kisebb ajándékok egy év után teljesen rendben vannak.

Inkább fizessen egy moziban vagy egy étteremben és az egy elfogadható mértékű gesztus.

De a túl drága ajándék kicsit olyan , mintha ezzel megvásárolna.

Én pl mostanában kezdtem új kapcsolatba. Igaz rég ismerjük egymást.Nem vet fel a pénz,de megélek.

A férfi akivel ismerkedek lényegesen jobban áll mint én.

Nemrég elromlott a laptopom és felajánlotta,hogy vesz egyet.

Persze,egy pillanatra átfutott az agyamon,hogy tyű,az király!

De igazából úgy éreztem,hogy ezzel kicsit el is adom magam kilóra.

Nehezemre esett azt mondani hogy köszönöm,de nem.Pedig tudom,hogy neki annyi ez,mint nekem egy könyv.

Pár napig tépelődtem rajta,de végül rájöttem,hogy jobb így.

Ha valami problémám van vele,akkor ne az miatt halogassam a beszélgetést vele,mert jajj, milyen rendes volt és milyen drága ajándékot vett és kellemetlen szólni,hogy más meg gondot okoz.

Szóval inkább legyen kedves, udvarias és hűséges,mint lapátolja rám a pénzt,mint drága ajándékokkal kompenzáljon.

2021. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én gyűlölöm az ajándékozást, így lehet, hogy az én véleményem nem mérvadó.

Ugye ez attól függ, hogy kinek mi a szeretetnyelve. A barátnődnek valószínűleg az ajándékozás, a palijának pedig minden bizonnyal nem. Nincs ezzel gond, csak tudni kell megbeszélni.

A közösségi médiát ne vedd összehasonlítási alapul, kirakat az egész, és akinek ott sok követője van, annak általában nem gond minden szülinapra okostelót venni.

A csoki, virág tipikusan az az ajándék, ami apró, de mégis kifejezi, hogy gondoltál a másikra. Ha nem szeretsz ajándékozni akkor is ki tudod fejezni a szeretet. Plusz ha alapból jómódú vagy, akkor feltételezhetően a legtöbb dolog a birtokodban van, amire szükséged lehet. Ha nem hiányzik semmi, akkor minek kéne egy ezredik pulcsi, karkötő vagy porfogó mütyür?

Meg azért nem feltétlenül személytelen ez se. Mindenkinek van kedvenc csokija, kedvenc virágja.

2021. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 peca1000 ***** válasza:
0%

Talán meg kéne kèrdezni, hogy mit akar a másik.


Nálunk az asszony kiválaszt magának valamit a netről, ami hasznos neki, vagy a hobbijához kell.


Ha nem drága, kifizetem a teljes árát. Ha drága, akkor beszállok egy jelképes összeggel, a maradékot ő fizeti.

2021. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!