Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen mértékben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen mértékben illendő érdeklődni az ex iránt?

Figyelt kérdés

Sokan nagyon nem szeretnek beszélni róla, valószínűleg azért, hogy a másikat ne bántsák meg, de engem az alapok érdekelnének. Pl. Hány évig voltak együtt, mikor szakítottak, 5 mondatban összefoglalva milyen volt a kapcsolat.


Ha az új párotok ilyen kérdéseket teljesen normális hangnemben, nem űzve-fűzve a témát, feltenne nektek, az még elfogadható?



2021. febr. 1. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Ez a 2-3 kérdés nem gond nálam, de többet nem foglalkoznék velük. Azt is el kell fogadni, hogy lesz aki ennyit sem fog mondani. Kb. addig is illendő, mint amiket felvázoltál, de ez függ attól is, hogy ki hogy gondol az egészre.


Én olyan vagyok, hogy szakítás után feldolgozom a történteket, levonom a tanulságokat, majd továbblépek. Ennek van egy folyamata, addig nem lépek új kapcsolatba, míg nem történik meg a teljes lezárás.


Ha ez a folyamat lezárult és már nyitott vagyok az ismerkedésre, akkor az azt is jelenti, hogy az illető végképp a múltam része lett és nem kívánok többet foglalkozni vele. Ezután már olyan nálam, mintha meghaltak volna, nem érdekelnek és nem is akarok 1 másodpercnél sem több időt pazarolni rájuk.


Ez biztos egyeseknek soknak tűnik vagy szemétségnek, de én így látom értelmét. A gyászolós időszakban (ami olyan 1-2 év) megkapják részemről azt az időt, ahol még számítanak, ahol a sok emlék lepörög előttem és gondolok rájuk, de aztán folytatódik az élet. Rosszat nem kívánok nekik, de nem is érdekelnek, ezért beszélni se kívánok róluk.

2021. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten az ex személyéről nem kell érdeklődni/beszélni, a kapcsolatról viszont érdemes és fontos lehet. Mindenki valamilyen tanulsággal jön a lezárt kapcsolataiból, ezeket jó lehet megbeszélni egy új kapcsolatban. Plusz akár az is kiderülhet, hogy ő volt görény az exeivel, ahogyan beszél erről, az komoly figyelmeztetés lehet. Meg úgy általában sokat elárul egy emberről, hogyan beszél a múltjáról, meglehet később a böjtje, ha nem futják le időben ezeket a köröket. A faggatózást nem szeretem, de a titkolózást meg a "semmi közöd hozzá" hozzáállást se.
2021. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindegyik nézőpont teljesen elfogadható!
2021. febr. 1. 15:02
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra is érdemes rákérdezni, hogy minden teljesen le van-e zárva, nincs semmilyen ok/ürügy, amiért még beszélni kellene az exével.
2021. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Lassan 18 éve mentem férjhez. Semmit sem tudok az ex(ek)ről. Engem csak annyi érdekelt, hogy nem (volt) nős és nincs gyerek. Minek kell ennél többet tudni?
2021. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem raktad magasra a lécet
2021. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Az összes többi “elváráshoz” ugyan mi köze az ex(ek)nek? Diploma, kedvesség, közös érdeklődés, pénzügyekhez való ugyanolyan hozzáállás stb. Ezek mind fontosak (és még egy csomó minden) ismerkedéskor, együtt éléskor. Az ex(ek) meg pont nem. Csak ha van gyerek, ami nálam kizáró ok.
2021. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

Elég sok következtetést le lehet vonni a kapcsolathoz való hozzáállásáról abból, ahogyan beszél egy olyan emberről, akit régen szeretett,de akármilyen oknál fogva már elmúlt.

Nem mindegy, hogy a másikat hibáztatja mindenért vagy elhordja minden sz@rnak.

Ezek a tulajdonságok nem igazán szoktak változni.

Elég jól megmutatja, hogy a jövőben, amikor esetleg már nem úszik rózsaszín ködben az élet, milyen hozzáállásra lehet számítani, ha majd nehézségek adódnak.

Nem mindegy, hogy egy durcás vádaskodó kisgyerek vagy egy felelősségteljes felnőtt.

Vannak szituációk amikor nehéz higgadtan beszélni erről. De azért a normális ember utólag sem beszél tiszteletlenül, mocskolódva a volt párjáról.

2021. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18-as. Igen, én is leginkább ezért vagyok kíváncsi, köszönöm a válaszodat!
2021. febr. 1. 16:52
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A 18-asnak igaza van.

Én most ismerkedem és őszintén szólva örülök, hogy egyelőre nem kaptam a kérdést, hogy miért lett vége, csak annyit, hogy mennyi évig tartott és első szerelem volt-e.

Én nem akarom az exemet "bántani", mert valamiért nyilván vele voltam hosszú évekig, viszont nehéz lenne ezt szépen előadni, mivel 1 éve hazugságban éltem, sokat bántott érzelmileg és a végén meg is csalt. Én sem vagyok tökéletes, viszont nem hiszem, hogy ebben az esetben "szépen" kellene róla beszélnem.

Kellemetlen téma ez, mert ő már nem hiányzik és nem kéne, viszont ezeket a sérelmeket nehéz hónapok alatt is semmissé tenni.

Így rövidre zárnám a történetet annyival, hogy megcsalás miatt lett vége és hagyjuk is.

Szeretnék minden erőmmel az új "jelöltre" koncentrálni, nem pedig a sebeket tépegetni.

2021. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!