Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós pasival gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depressziós pasival gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nem nagyon súlyos depresszió, de már évek óta tart. Mióta ismerem, ilyen, mégis jól kijövünk és már megtanultuk ezt kezelni. Általában esténként jön elő, hogy nagyon kevés ingert bír, ezért inkább reggel szoktunk beszélgetni, este békén hagyom. Sok egyedüllétre és nyugalomra van szüksége.


Lassan előjön a gyerekvállalás témája, és eléggé tartok tőle, hogy ezek miatt rám fog hárulni a teher nagy része (és én sem vagyok az a nagyon terhelhető fajta, biztosan lesz szükségem testi-lelki támogatásra). Tudom, hogy senki nem változik meg alapvetően, csak mert gyereke lesz, és nem ringatom magam illúziókba. A barátom valószínu"leg hamarosan gyógyszert is fog szedni, eddig még nem merte azt is kipróbálni.


Tapasztalatok?



2021. febr. 3. 22:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
NE akarj vele családot! Legalább a leendő gyereknek ne qúreld el az életét!
2021. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

NEM NEM NEM NEM

Hogyan jutott ez egyáltalán eszedbe? Ha most enyhe depressziója van, gyerek mellett az első 3 hétben öngyilkos lenne.

2021. febr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem előbb az embered tetesse rendbe magát. Addig semmiképp se!
2021. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, minek kéne gyerekvallalasrol beszélni ebben a kapcsolatban.
2021. febr. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se vállaljatok gyereket.
2021. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem először kérjen külső segítséget

Rendszeresen

Keresse meg a probléma okát, majd aztán ha rendben van a lelke utána gondolkozzatok családon

9-es: lehet,hogy “visszatér az életkedve” , de az is lehet,hogy rosszul fogja viselni és mégjobban befelé fordul

Így sajnos nem lehet kiegyensúlyozott családi életet élni,márpedig egy babának arra van szüksége

Mielőbbi gyógyulást kívánok a párodnak

2021. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%

"A lét elviselhetetlen könnyűsége" van most, kényelmesen konzerválta magát a barátod az önsajnálatba.

Tapasztalat meg az, hogy nem bírja, hogy otthon nincs egy perc nyugi sem és inkább haverokhoz vagy munkába vagy más csajhoz menekül.

Ez a gyerekvállalás nálatok úgy nézne ki, hogy neked fel kell majd nőni terhelhetővé, mert nem lesz választásod, bezzeg neki már most van kifogása. Aztán egyszer csak kerestek mást. Ideális gyerekkor.

2021. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Terápiára jár már régóta.


"Tökéletes" az élete, ezért nem találja évek óta a probléma okát, pedig tényleg keresi. Próbált új munkát, próbált nem dolgozni, elköltöztünk nyugis helyre, családban minden ok..


De valószínüleg igazatok van.

Szomorú, ha döntenem kell, vagy ő, vagy gyerek..

2021. febr. 4. 10:43
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

A klinikai depressziónak általában nincsen külső oka, kémiai imbalansz okozza az agyban.

De mi az, hogy választanod kell, ő vagy gyerek? Adott egy ember, évek óta párkapcsolatban vagytok, állítólag szereted és jól érzed magad vele, de képes lennél szakítani vele egy nemlétező gyerek miatt? Lehet pár év múlva sikerrel jár majd a terápia és jobban lesz. Sosem fogom tudni megérteni, hogy hogyan lehet valakiben ennyire erős a szaporodás iránti vágy. De hát a te dolgod, lehet jobb lesz így a párodnak.

2021. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
58%

19. Ezt a kémiai "balanszot" pedig nem lehet kikapcsolni. Nem a szaporodás iránti vágy az erős, hanem hogy megélhesd ezt a szerepet az életedben. Alkotás, gondoskodás, feltétlen szeretet... felelősség.


Viszont Kérdező, ha magadat sem tartod alkalmasnak, elég mély víz... Nekem volt egy csomó fóbiám, önállótlan is voltam sok dologban, amikor született az első gyerekem - hát fel kellett kötni a gatyát erősen. Azóta eltelt 10 év, lassan a harmadik gyerekre készülök és minden más, amit elértem (hiperszenzitív karrierista művészként:)) már eltörpül az életemben. De szépen kigyógyított ez az akkor tudatosan vállalt kényszerpálya az összes olyan pszichoszomatikus nyavalygásomból, amik szerintem azért voltak, mert túlkoros tiniként anno túl sokat foglalkoztam önmagammal.

Plusz a helyedben, ha úgy döntenél, csak házasságba vállalnék gyereket (bár persze az sem garancia), mert nagyon kiszolgáltatott egy nő az első 1-2 évben a munkaerőpiacon, de utána sem egyszerű, egyedülállóként meg pláne.

2021. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!