Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós pasival gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depressziós pasival gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nem nagyon súlyos depresszió, de már évek óta tart. Mióta ismerem, ilyen, mégis jól kijövünk és már megtanultuk ezt kezelni. Általában esténként jön elő, hogy nagyon kevés ingert bír, ezért inkább reggel szoktunk beszélgetni, este békén hagyom. Sok egyedüllétre és nyugalomra van szüksége.


Lassan előjön a gyerekvállalás témája, és eléggé tartok tőle, hogy ezek miatt rám fog hárulni a teher nagy része (és én sem vagyok az a nagyon terhelhető fajta, biztosan lesz szükségem testi-lelki támogatásra). Tudom, hogy senki nem változik meg alapvetően, csak mert gyereke lesz, és nem ringatom magam illúziókba. A barátom valószínu"leg hamarosan gyógyszert is fog szedni, eddig még nem merte azt is kipróbálni.


Tapasztalatok?



2021. febr. 3. 22:23
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Magamat alkalmasnak tartom, de nem egyedül - ideális esetben. Ha muszáj, nyilván mindenki képes rá, de az olyan is lesz..
2021. febr. 4. 13:05
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Szorongasom van es depressziom. Soha eszembe nem jutna gyermeket vallalni, egyreszt ezen zavarokat en is instabil, idegbeteg szar csaladi korulmenyek miatt kell cipelnem eletem vegeig, masreszt alkalmatlan lennek ra emiatt. Egy kimerult, depresszios ember hiaba kedves es szeretetre vagyo, szeretetre melto, a gyereknek nem tudna megadni a kello torodest. Itt nem azon mulik, hogy mennyire eroltetne meg magat mert ez a betegseg egyszeruen ilyen, nekem, amikor letaglozott eloszor, meg furdeni elmenni is kesz szenvedes volt. Volt, hogy honapokig nem mentem ki a lakasbol kikapcsolodasi/szorakozasi cellal. Csak a kotelessegeimet vegeztem el, peldaul a kutyat elvittem setalni. Ez a betegseg igenis komoly, teljesen mindegy milyen szinten jelentkezik, az pedig, hogy estenkent mar beszelgetni sem lehet vele es egesz nap egyedul akar lenni, nem egy level 1 depresszio, egy kisbaba kicsinalna ezt az embert, az pedig teged is, hogy o is ideges es feszult, nem segit. Igy jonnek letre a szar csaladok peldaul, ez egy gyereknek sem jo, hiaba szereted tiszta szivedbol, az itt nem eleg. Rengeteg dolgot el lehet rontani, ha nem kiegyensulyozott csaladba szuletik a baba. Ha folyton feszultsegben, keves torodessel egy instabil csaladban nevelkedik, nala is kialakulhatnak ilyen betegsegek, vagy szemelyisegzavarok. Ameddig nem latjatok mennyit lehet ezen javitani, felejtsetek el a gyereket. Sajnos azt viszont jobb, ha szem elott tartod, hogy ez nem minden esetben gyogyithato teljesen.
2021. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

De bizony 20as, fel tud borulni a kémiai egyensúly. Hormonok nem megfelelő termelődése, jelátvivő anyagok hiánya vagy irreguláris működése..

Nem kéne elbagatellizálni a depressziót, mert nem szimpla szomorúság, hanem ugyanolyan komoly betegség mint egy lábtörés vagy vakbélgyulladás - és kezeletlenül súlyos következményekkel járhat.

2021. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
23 Pont arra értettem, hogy a depresszióval párhuzamként a gyerek utáni vágy sem kikapcsolható, nem "illik" elbagatellizálni, hanem el lehet fogadni, hogyha valaki meg ezt nem vállalja gyászolni egy életen át. Vannak persze, akik nem akarnak gyereket bármiért (és trendi is szidni, ha valaki "szaporodna") de ha szeretnék átélni ezt a "funkciót" is és családban képzelték el az életük második felét, és nem lehet, azt bizony elég nehéz feldolgozni. Ha meg a párjuk miatt nem lehet, marad a harag miatti bűntudat, az is szuper feladat. A férfiaknak minden nap egyforma, de gyerekre vágyó nőként havonta meg lehet siratni a ketyegő órát és simán bele is lehet őrülni ebbe is.
2021. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Gáz! Menekulj!

Este nyugalom kell neki.....ahha. magyarul csinálgatsz te mindent egyedul.

2021. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós pasival még kapcsolatot sem, nem hogy gyereket.
2021. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Egy gyerek minimum 2-4emberes munka, ugy, hogy mindenkit kicsinál közben. Csak ép emberrel ugornék ilyenbe azzal is huszonötszőr meggondolva
2021. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
*25-ször
2021. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A gyerekre haritanal egy sulyos gyerekkort, egy eleten at cipelt terhet. Vagy masik ferfi, vagy gyereket ne.

Raadasul van valasztasi lehetoseg. Nem kesobb alakult ki. Nagyon sulyos dontes volna.

2021. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!