Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan furcsa manapság fiatal anyukának lenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most kezdem az egyetemet, és szeretnék 24-25 éves koromban szülni (mikor kijártam az egyetemet). Viszont a környezetemben sokan vallják azt a nézetet, hogy ráér az ember 30 éves kor felett szülni, mert különben nem éli ki magát, és rossz anya lesz. Ha megvan a stabil anyagi háttér, miért olyan furcsa huszonévesen teherbe esni? Szerintem a fiatal anyukák gyerekei egészségesebbek lesznek (kevesebb nagyon sok genetikai betegség kockázata), és a mamák szellemileg fittebbek, így még vannak kötél idegeik a gyerekhez. Anyukám 30 éves kor felett szült, és a testvérem beteges, anyukám pedig sokkal hamarabb lefárad tőle, mint anno tőlem.
2010. aug. 16. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkorj szülj,amikor készen álsz rá,és ne akkor,amikor mások akarják.Én pl.25-27 évesen szeretnék,de ha tehetném,már szülnék egyet.És nem érdekelne se a környezet,se a mások véleménye. 21L.
2010. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30 felett sokkal nehezebb szülni is mint huszon évesen.ha te gyereket szeretnél azt ne más szabja meg h mikor legyen.amugy meg ha majd szülsz egy gyereket,mindenki aki azt mondja h ráérsz,mind irigy lesz h te boldog vagy!
2010. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23-24 évesen szeretnék szülni.20/L
2010. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Mert kicsi az esélye, hogy azzal a férfival fogod leélni az életedet, akivel ilyen fiatalon gyereket vállalsz.

Egy élet az egy élet, és nem száz évvel korábban vagyunk, ahol akkor is együtt voltak 50-60 évig az emberek, ha már 5 évig után ugyanúgy elmúltak az érzéseik. A házasságok fele válással végződik és a másik felükről sem tudja senki, hogy abból mennyi az őszinte és boldog kapcsolat, ahol egyik fél sem k.r félre vagy csak simán nem boldog.


Az más kérdés, hogy a szüléshez valóban a legideálisabb a nagyjából 20-25 éves kor.

2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a te hozzáállásod a "normális". Ha vkinek megvan a megfelelő anyagi háttere, miért ne vállalhatna babát akár 22-25 éves korban?

Az ideális kor a gyermekszülésre amúgy is inkább a 20-30 év, mint 30 felett. Ott már jelentősen megnő a betegségek kockázata is..

2010. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor szülj mikor te jónak látod. Én 24 éves vagyok és hamarosan megházasodom. Mindenki azt kérdezi hogy nem korai? Nos ha én a helyükben lennék pont ezt kérdezném, mert elhitetném magammal hogy á nekem még van időm. De én megtaláltam a párom. Nem két hete ismerem szóval nem fellángolás. Együtt élünk lassan egy éve és mindketten úgy érezzük, hogy együtt fogjuk leélni az életünket. Az esküvő után 1-2 évvel pedig természetesen gyereket is szeretnék, és egyáltalán nem érdekel, hogy pl anyukám 32 évesen szült engem. Nem fogok csak azért várni mert az átlag akkor szül.
2010. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szívesen várom a reakciókat, hogy miért kellett lepontozni a 18:17-es írásomat. De tényleg kíváncsi vagyok ám.
2010. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

azis közre játszik, hogy régebben 18 évesen érettségi, és utána elkezdődött az élet. Ma ez a kor inkább olyan 24, 25 körül van.

A pártól is függ, hiszen 25 körül alig akad pasi, aki gyereket akarna.

Amit irtak, hogy mondjuk valaki 18 éves korában házasodik, 20 évesen szül, lehet valami, hogy tényleg túl fiatalok ahhoz hogy tudják, együtt maradnak e életük végéig.

Engem mint 25 körüli pasit megrémitene, ha akár néhány év után is egy hasonló korú barátnő már gyereket akarna, de ez az én személyes éretlenségem


az is egy érdekes kérdés, hogy ugye a házasságok, szülések kora kicsit kitolódik, ugyanakkor a nemi élet előbb kezdődik :D


azt mindenesetre emeletes hülyeségnek tartom, ha most bárki is arra gondol, hogy egy nő 30 évesen már elkésett a szüléssel, meghogy a 20-25 év a legideálisabb. Emeletes baromságnak. A nő akkor vonzó, ne kötelezze el magát

2010. aug. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"azt mindenesetre emeletes hülyeségnek tartom, ha most bárki is arra gondol, hogy egy nő 30 évesen már elkésett a szüléssel, meghogy a 20-25 év a legideálisabb. Emeletes baromságnak. A nő akkor vonzó, ne kötelezze el magát"


Egy 30 éves nő nem elkésett a szüléssel, hanem minél inkább van 30 felett, annál több komplikáció léphet fel a terhesség, és a szülés közben. 30 év alatt a szervezet nagyon jól regenerálja magát, ami az idő múlásával csökken. Én azt mondom, ha van anyagi, és érzelmi háttér, akkor nyugodtan vállaljon gyereket 30 év alatt, csak a környezetem ezért hülyének néz. Az már az én magánvéleményem, hogy ez a "vonzó, ne kötelezze el magát" nagy butaság.

2010. aug. 17. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért ne kötelezhetné el magát?!Mert -1 jó nő,akit a férfiak megkaphatnának?:)

Valóban,ha megvan az érzelmi és anyagi háttér,akkor semmi akadálya annak,hogy valaki fiatalon elkötelezze magát.Ne foglalkozz a körülötted levőkkel,sokan gondolkodnak úgy,ahogyan te.Én 22 éves vagyok,menyasszony,boldog 4 éves kapcsolatban,és 1-2 éven belül tervezzük az első kisbabát.Hozzátenném,hogy a párom néhány hónappal még fiatalabb is nálam.Tehát vannak még olyan férfiak,akiket nem tart vissza az,hogy ő még "élni" akar.Azt nem értem,hogy a 18:17es miért lett lepontozva,ez egy vélemény volt.Bár ez így elég nagy általánosítás..nyilván alapja van,de persze vannak kivételek.

Ne érdekeljen tehát mit gondolnak a körülötted levők..örülj neki,hogy te nem vagy az a "karriert akarok és családot csak 40 évesen" fiatal.

2010. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!