Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatfüggők: Ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatfüggők: Ti hogyan bírkóztok meg ezzel, és akinek sikerült esetleg leküzdeni, hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg párkapcsolatban élek, de nagyon függök a páromtól, sokszor nem merem önmagamat adni, és sokszor próbálok neki megfelelni. Az élet többi területén is jellemző rám a megfelelési kényszer, de a párkapcsolatban különösen. Sokszor félek önmagamat adni, kimondani és kimutatni, amit gondolok vagy érzek. Akik ezzel a problémával küszködnek: ti milyen módszerrekel birkóztok meg ezzel? És akinek sikerült ezt leküzdeni: mit csináltatok, vagy hogyan értétek el?

Mindenféle tippet, könyvet, vagy bármilyen segítséget nagyon köszönöm! :)



2021. febr. 12. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Dr jordan b peterdonnak vannak videoi a neten, azokat erdemes megnezni, eleg sok jot elmond arrol h hogyan legyel epkezlab ember. Egy par konyve magyarul is kijott, pld 12 szabaly az elethez.

Nagyon nehez kiszakadni a kapcsolatfuggosegbol, barátokat / hoppikat kene szerezz es inkabb arra koncentralj mint a parodra. Egy psichologus is sokat segithet, mivel ilyenkor onertekelesi gondok is akadnak jocskan.

2021. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Gnóthi szeauton!
2021. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológus
2021. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy elképesztő rossz és mérgező kapcsolatba ragadtam 2,5 évig (körülbelül az első fél évben volt minden rendben), hiába fájt már minden pillanat, a kapcsolatfüggőségem nem engedett kilépni belőle. Amikor végre sikerült nagyon fájt, már kerestem volna a következő kiszemeltet, DE minden erőmmel és koncentrációmmal elkezdtem tudatosan gondolkozni. Nekem ez volt az egyetlen, ami segített, mostmár tudom irányítani az érzéseimet (nem úgy kell ezt elképzelni, hogy ha akarok szeretek, ha nem nem, hanem ki tudom zárni az érzést, mert az agyammal tudom, hogy nem jó irányba halad a kapcsolat, ezért hiába szeretem még az illetőt, nem fog fájni, mert tudom azt, hogy így lesz jobb). A mérgező kapcsolat (lelki terror, elnyomás) és a tudatos gondolkodás hatására elkezdtem szeretni önmagam, boldog voltam egyedül. Sokkal boldogabb voltam a szingli éveimben, mint amit kapcsolatban töltöttem.
2021. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm, hogy ezt leírtad :) Nálam inkább arról van szó, hogy rendszeresen félek, hogy ha vállalom önmagamat teljes mértékig, akkor félek attól, hogy elhagynak, elveszítem a párom. Eddig mindig így volt.. már ami a korábbi társaimat illeti. Eléggé nagy problémát jelent ez, mert bár tudom, hogy a párom a világon a legjobban szeret, és tök jól meg vagyunk, és nem lenne mitől félnem, ezek miatt még elkepesztően ragaszkodom hozzá, és szorítom őt, tehát ha picit is távol van tőlem, már ki vagyok.. tehát itt inkább ilyesmik vannak :)
2021. febr. 13. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze ezt csak azért írtam le, mert nálam elég nagy dolog történt, ennek hatására kezdtem el a tudatos gondolkodást. :)

Ez akár kapcsolatban is sikerülhet, csak akkor gyengébb az ember, nekem is rengeteg erőre volt szükségem hozzá.

A véleményem most is ugyanaz: szeresd magad és kezdj tudatosan gondolkozni. :)

2021. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!