Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalásról mások a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalásról mások a nézeteink, működhet így is a dolog?

Figyelt kérdés

Elviekben mindent átbeszéltünk a párommal, még mielőtt összeköltöztünk volna, tehát pontosan tudta, hogy én nem szeretnék gyereket (erre nem térnék ki, megvan az oka). Ő akkor azt mondta, hogy bennem találta meg azt az embert, akivel el tudná képzelni a családalapítást, de ha nem lesz gyerekünk, ő akkor is szeretni fog engem, ez nála nem válóok. Már csak azért sem, mert mindketten negyven felettiek vagyunk.

Nagyon szeretjük egymást, öt éve vagyunk együtt, harmonikus és szeretetteljes a kapcsolatunk, a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba és minden együtt töltött percnek nagyon örülünk. Ám engem nem hagy nyugodni a dolog, hogy igazából miattunk nem lesz gyerekünk / gyereke. Próbáltam erről beszélni vele egyik nap, amire az volt a válasza, hogy "De hiszen ezt már megbeszéltük, itt vagy nekem, ez a legfontosabb, letisztáztuk, hogy nem lesz gyerek, ne görcsölj ezen; nekem te teszed teljessé az életem!"


Nem volt még olyan férfi az életemben, aki úgy szeretett volna, mint ő, tényleg azt érzem még 5 év után is, hogy levegőt sem tudna venni nélkülem. Mégis félek, hogy egy nap arra ébred majd, hogy mindenáron apuka szeretne lenni. Állandó lelkifurdalásom van amiatt, hogy elveszem tőle ezt a lehetőséget, még ha közösen döntöttünk így, akkor is.


Más is volt/van ilyen helyzetben? Hogy lehet ezen túllendülni?



2021. márc. 12. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Van okod rá, hogy kételkedj a szavában? Hazudozott neked? Adott okot bizalmatlanságra?

Ha ezekre a válasz "nem", akkor sürgősen szokj le a kombinálásról és a "mi lenne ha" agyalásról, csak belehergeled magad és megkeseríted mindkettőtök életét, megmérgezed a kapcsolatot. Élvezd ami van köztetek, legyetek boldogok, éld meg a pillanatot, ne azon kattogj, hogy mi lesz ha esetleg valami megtörténik (ami még csak nem is biztos, hogy megtörténik). Tereld el a gondolataid, foglalkozz olyan dolgokkal, amik valóban érintenek titeket - a jelenben, nem a fatázia-jövőben! Tök felesleges vészmadárkodni.. Tipikus esete annak, hogy nem mered elengedni magad és nem mersz boldog lenni és ezért oda generálsz problémát, ahol nincs.

Inkább az önismereteden dolgozz.

2021. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2021. márc. 12. 13:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy kapcsolatra sincs biztosíték, hogy halálunkig tart majd. Ezt a jövő dönti el. Az hogy most ezt mondja valóban nem ígéret arra, hogy pár év múlva is így gondolja majd. Ugyanakkor felesleges ezen görcsölni.
2021. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jó a kapcsolat, akkor ha egyszer mégis rájön a vágy akkor biztos leül veled megbeszélni. Ha ez felmerül, elég lesz akkor aggódni ezen.
2021. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Hogy veled van, attól még lehet mástól gyereke.
2021. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
40 felett már kicsit késő a gyerekvállaláson filózni. Mondom filózni, itt már bőven a tettek mezejére kellett volna lépni. Ha meg 1-2 év múlva rájön hogy elcseszte az életét, akkor meg vagy lelép, vagy veled marad. Ki tudja? Nagyon gyerekellenesnek kell lenni mindkét félnek ahhoz, hogy egy kapcsolat hosszú távon is működjön, értem itt a 10-20-30-40 évet. Értsd ez úgy, hogy megtalálják a folyamatos lángot egymásba. Mi akartunk gyereket, egy idő múlva már nem tudtunk mit adni egymásnak, ergo eltúnt az az érdekesség ami felpezsdítette a kapcsolatunk. Mivel akartunk gyerket, így jött is. Onnantól kezdve egy másik dimenzió nyílt meg, apa és anya lettünk pluszba, ami kiszínezte, új feladatokkal látta el a párkapcsolatunk. Ezeket azért írtam le, mert benne van a pakliban az is, hogy most még oké a kapcsolatotd, de mi van akkor, ha a párod beleszokik a jelen helyzetébe, és többet akarna. Nem tudom, nem ismerlek benneteket!
2021. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarok rosszindulatú lenni, de negyven felett ennek már semmi jelentősége. Az a hajó már elment.
2021. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem veszem rossz néven, hiszen valóban elmúltunk 40 évesek, de ez valójában csak a nőknek gond, egy férfi még 50 évesen is vállalhat gyereket.
2021. márc. 12. 14:30
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
8 Ahha, hogyne. Biztos minden gyerek álma 15-20 éves korában temetni az apját. Az, hogy valaki biológiailag képes világra baxni egy gyereket, nem jelenti azt, hogy alkalmas még (vagy egyáltalán) családalapításra.
2021. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólóakhoz. 40 felett a gyerekvállalásról beszélni... hát, már késő. Szerintem engedjétek el ezt a témát. Meghoztatok egy döntést, amire több évetek lett volna változtatni rajta. De ti ragaszkodtatok a döntésetekhez, aminek a jelenlegi helyzet az eredménye. Hogy ez jó-e vagy rossz, ítéljétek meg magatok.


Én amúgy a 40 felettieknek már alapból azt tanácsolnám, hogy ne próbálkozzanak a gyerekkel. Egyrészt sokkal nagyobb az esélye az esetleges betegségeknek. Másrészt pedig azért az nem normális, amikor a gyerek 20, az apuka meg mondjuk 62. Plusz mondod itt, hogy 50 évesen gyereket csinálni... hát észnél vagy te?! Majd a hatvanas éveiben fog érte menni, ha a gyerek bajba kerül, megvédeni a családját stb.!? Meg amit az előző is mond: azért nem valami jó dolog, amikor a gyereknek már az érettségis korszakában ott van a fejében, hogy vajon az apja megéri-e a huszadik születésnapját.

2021. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!