Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalásról mások a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalásról mások a nézeteink, működhet így is a dolog?

Figyelt kérdés

Elviekben mindent átbeszéltünk a párommal, még mielőtt összeköltöztünk volna, tehát pontosan tudta, hogy én nem szeretnék gyereket (erre nem térnék ki, megvan az oka). Ő akkor azt mondta, hogy bennem találta meg azt az embert, akivel el tudná képzelni a családalapítást, de ha nem lesz gyerekünk, ő akkor is szeretni fog engem, ez nála nem válóok. Már csak azért sem, mert mindketten negyven felettiek vagyunk.

Nagyon szeretjük egymást, öt éve vagyunk együtt, harmonikus és szeretetteljes a kapcsolatunk, a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba és minden együtt töltött percnek nagyon örülünk. Ám engem nem hagy nyugodni a dolog, hogy igazából miattunk nem lesz gyerekünk / gyereke. Próbáltam erről beszélni vele egyik nap, amire az volt a válasza, hogy "De hiszen ezt már megbeszéltük, itt vagy nekem, ez a legfontosabb, letisztáztuk, hogy nem lesz gyerek, ne görcsölj ezen; nekem te teszed teljessé az életem!"


Nem volt még olyan férfi az életemben, aki úgy szeretett volna, mint ő, tényleg azt érzem még 5 év után is, hogy levegőt sem tudna venni nélkülem. Mégis félek, hogy egy nap arra ébred majd, hogy mindenáron apuka szeretne lenni. Állandó lelkifurdalásom van amiatt, hogy elveszem tőle ezt a lehetőséget, még ha közösen döntöttünk így, akkor is.


Más is volt/van ilyen helyzetben? Hogy lehet ezen túllendülni?



2021. márc. 12. 12:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lehet ezt ragozni bármeddig, de fizikailag a férfinak sokkal tovább van lehetősége gyermeket vállalni. Hogy ez helyes-e vagy sem, az már más kérdés. Nyilván én sem szeretnék a saját gyermekem nagyszülője lenni, nem is ez volt a kérdésem lényege.
2021. márc. 12. 14:49
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

" de ez valójában csak a nőknek gond, egy férfi még 50 évesen is vállalhat gyereket."


Igen, megcsinálni megtudja, de ha van felelősségérzete, akkor nem teszi. Ugyanis azt a gyereket fel is kell nevelni és el kell indítani az életbe.

2021. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azt kéne felfogni, hogy a gyerek nem csak a megcsinálásból áll - de még nem is csak a gyerekkorból! Csak egy gyakorlati példa: a gyerek felnőtté válik, családot alapít. Tudod milyen hatalmas segítség lehet egy normális nagyszülői támasz? Például most, amikor sok óvoda és iskola bezárt, a szülők meg dolgoznak... Tudod micsoda aranyat ér, ha van egy nagyszülő, aki tud vigyázni a kisgyerekre? De ha az a nagyszülő előzőleg 50 évesen csinálta meg a gyereket, akkor lehet már vagy 85 éves (és finoman szólva nem lesz hasznosítható), de valószínűbb, hogy addigra halott lesz.
2021. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Már eleve a kérdés is nevetséges!
2021. márc. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!