Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 fölött a nők már tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 fölött a nők már tényleg lejjebb adják a mércét? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor látom azt, hogy egy nő tiniként sztárokért, ismert emberekért rajong, majd ügyvéd, menő vállalkozó vagy orvos férjet képzel el magának. Aztán ha végül a sztár nem kopog be az ajtaján és az orvosnak is csak mint szerető kell a feleség mellé, akkor azt arculcsapásként éli meg és gyorsan lejjebb adja a mércét. Hozzámegy egy átlagemberhez, aki nyilván ugyanúgy teljes értékű férfi (aki valahol alkalmazottként dolgozik), de a nő ettől még a sorsát mégis kudarcként éli meg. Ebből aztán párkapcsolati problémák, boldogtalan családi élet fakad, pedig minden adva lenne a teljes értékű élethez.

Különösen olyan nőknél látom ezt, akik az átlagnál szebbek, és vélhetően nagyon sok olyan visszajelzést kaptak főleg fiatalon, hogy bárkit megszerezhetnek maguknak. Aztán rájönnek, hogy valójában ők azok, akiket megszereznek maguknak mások, és csak egy vagy néhány alkalomra. Persze van, akinek összejön a "főnyeremény", de nem ez a többség. (Férfiakat most azért nem hozom fel, mert szerintem a legtöbb férfi nem kerget hiú ábrándokat arról, hogy az angelinajolie-t veszi majd el.)



2021. ápr. 10. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
97%
#29 izgi párkapcsolat lehet, ha te közben a 30-on felüli nők nyomorával foglalkozol, arra várva, h valamelyik végre szóba álljon veled... A "párod" vajon mit szól ehhez... Na de ne firtassuk, a napi troll- provokáció megvolt...
2021. ápr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
97%

Nő vagyok, boldog párkapcsolatban. Valahogy eszembe nem jutna kérdést kiírni arról, hogy a férfiak, akik szép arcú, csinos, kedves, intelligens "főnyeremény" nőről álmodtak húszas éveikben, azok tényleg lejjebb adják-e az igényeiket 30 felett, és mi ennek az oka.


Biztos vagy benne, hogy 9 éves kapcsoltban élsz, boldog vagy, és elégedett a saját életeddel, azzal, amit kihoztál a saját lehetőségeidből?

2021. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
85%
Én nem gondolom feltétlen, hogy lejjebb adnák.Bár biztosan erre is van példa.(persze ez attól is függ ki mit ért lejjebb adáson.) Én magamon pont az ellenkezőjét tapasztalom. Most, hogy vészesen közeledem a 30-hoz másabb mércével mérek, mint pl. X évvel ezelőtt.Tiniként mindig a vagányabb laza, kicsit nem törődöm, kicsit "rosszfiús" fiúkért voltunk oda sok nő társammal. Valahogy az jobban vonzott, és eszembe se jutott, hogy azon gondolkodjak, sztár, orvos vagy bármi ilyesmi lesz e belőle.Inkább a személyisége volt a fontos .11 éve lesz a nyáron hogy összejöttünk a párommal, aki később a férjem lett.(Akit imádok 🥰) Közben körülöttünk sokan mentek szét párkapcsolatok (húszas évük elején, középen járók, nem 30-asok)és mindig elcsodálkoztam az új választásukon. Mert, amint atléptem a tini - kamasz korszakom, más szemmel kezdtem nézni a fiúkat /férfiakat. Már egyáltalán nem vonzottak a "rosszfiúk". És igen ekkor igényesebb lettem . És ez azóta is minden egyes eltelt évemmel erősödik. És pont ezért lepődtem meg, ha egy fiatal húszas évei elején lévő egyedülálló nő ennyire kevéssel beérte. De azt azért hozzá kell tennem én itt a "kevéssel "nem az illető foglalkozására gondolok. Mert van olyan hogy valaki orvos, de érzelmi intelligenciája 0,önző és egy tapló. Na és hány olyan sztárról olvasunk, akik teljesen megbízhatatlanok és felelőtlenek, nem alkalmasak család alapításra . Ezzel szemben látok egy "csak" kőművest, aki minden nap fizikai munkát végez, dolgozik a családjáért és minden tőle telhetőt megtesz hogy a lehető legtöbbet nyújthassa számukra.De emellett szerető férj, figyelmesen, gyengéden bánik a feleségével és gyermekeivel. Minden helyzetben számíthatnak rá, megbízható, lelkiismeretes, férfi.Hát ha választanom kéne, akkor nem kérdés, hogy ez utóbbi .És persze tudom orvosban, sztárban, ügyvédben stb. is van ugyanilyen "álom" férfi. Mint, ahogy kőműveseknek ,festőknek, irodai alkalmazottaknak, átlag foglalkozású embereknek is lehet komoly személyiségbeli hiányosságuk. Szóval nem attól függ egy házasság sikeressége, megromlása,hogy mi a férfi foglalkozása. Hanem hogy milyen ember. És nem biztos, hogy a nő azért ábrándul ki belőle, mert nem ő álmai lovagja a hivatása szerint. Bár most, hogy vissza görgettem a kérdésedhez látom nem is feltétlen így értetted.Hanem konkrét esetekre gondoltál.Hát ilyenkor viszont a nőben keresendő a hiba, ha annyira túl értékeli magát, hogy egy egyébként talán tök jól működő kapcsolatot enged megromlani, csak mert nem olyan menő a párja foglalkozása,hát akkor nem is érdemel jobbat. Nekem személy szerint nem az a lényeg, hogy a férjem foglalkozásával felvághassak. Hanem hogy békésen, szeretetben, meghitten élhessünk együtt. És a lehető legőszintébben mondhatom, ha valamilyen oknál fogva nem lehetnék többé a Férjem felesége, több kapcsolatom már nem lenne ebben az életben. Pont ezért, mert soha nem adnám lejjebb. Nekem senki nem ér fel Hozzá, Ő utána senki sem lenne elég jó soha, és nála kevesebbel soha nem érném be! (átlag foglalkozású 😉😍) Szóval nagyon tudom sajnálni ha váltóban létezik ilyen nő.
2021. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
20%

Ugyanazt mondjátok.

Fiatalon a menő srácok vonzottak és az unalmas férjnek valókon átnéztél.

Felnőttként meg olyannal akarsz lenni, aki törödik veled.

Hogy ezt érettségnek, megvilágosodásnak, az igények leadásának tekintjük az leginkább nézőpont kérdése.

2021. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

33: ez tök korrekt, köszi.

Szerintem minden nőt vonzanak a rosszfiúk, tini korban mind azt keresi. Pár kihasználás meg műdráma után - azért hívom így, mert nagyon is tisztában vannak már az elejétől, hogy miről szól a dolog - aztán "hivatalosan" is az apa figurát keresik.

Valójában azt gondolom, mindkét típus kell a nőknek, és ezt egy férfiban szeretnék megtalálni, amit természetesen lehetetlen. Ezért van, hogy a "tökéletes" apa figura mellett állandóan visszadereng a rosszfiú ex képe, hogy vajon milyen lett volna vele, ha működött volna (biztos minden nap full izgalom és szórakozás, hát persze). Ezért kell érteni a nők lélektanát, amire kevés férfi fordít akár csekély figyelmet.

2021. ápr. 11. 00:39
 36/66 anonim ***** válasza:
Fentebb....
2021. ápr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%

Nem tudom, én valahogy sosem éretem azt a nagy nyomást, hogy gyereket kellene szülnöm, de azonynomban, különben...

Egyszerűen nem érdekel a téma. És mások lettek az igényeim, mert már inkább vagyok egyedül, mint hogy a langyos fosban evickéljek. Az utolsó szakításomat meg is ünnepeltem, annyira elromlott a végére, pedig nagyon ragaszkodtam az elején a kapcsolathoz, mert éheztem a szerelemre. Ha rosszul bánnam velem, ha nem tisztelnek, ha nem is akarnak szeretni, akkor nincs értelme. Ilyen szempontból a szint feljebb és nem lejjebb ment.

2021. ápr. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
97%

"Ezért van, hogy a "tökéletes" apa figura mellett állandóan visszadereng a rosszfiú ex képe, hogy vajon milyen lett volna vele, ha működött volna"


Ennyire őszinte a kapcsolatotok a pároddal, hogy ezt elmondta neked valamikor a 9 év alatt, vagy csak a viselkedéséből érzed, hogy az exeihez vágyódik vissza melletted?

2021. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

Szép nőnek mondtak mindig is, mindig volt jelentkező, nem sokat voltam szingli. 21 évesen jöttem össze a férjemmel, aki egy teljesen átlagos pasi, már ami az anyagi dolgokat meg a szakmai presztízst illeti. Jellemre viszont átlagon felüli, ezért lett a férjem :)

Nos, a lényeg, hogy most 33 éves vagyok, 2 gyerekkel, tehát elvileg óriási hátrányom lenne a társkeresésben, ha elválnánk, ennek ellenére nemhogy nem érném be bárkivel, hanem szerintem sokkal magasabban lenne a léc, mint mondjuk 20 éves koromban volt. Továbbra sem anyagiakban, van elég pénzem, ezt biztosítom magamnak, még mindig jellemben. Azt látom, hogy nagyon kevés férfi tudja azt a szintet megugrani, mint a férjem, és így 30 fölött nem vagyok annyira beszarva az egyedülléttől. Sokkal jobban valogatnék, mint mondjuk 15 éve tettem volna, és inkább maradnék egyedül, ha nincs olyan, aki megfelel.

2021. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
79%
A jellem bizony fontos bármit is jelentsen az.:)
2021. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!