Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyven felett már megalkudnát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Negyven felett már megalkudnátok egy jól működő kapcsolatban - de nagy szenvedély, lángoló szerelem nélkül?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet, én 41/N, ő 45/F. Mindketten elváltunk (nem egymásért), évek óta stabil, jó kapcsolatunk van, jól működünk együtt, a szex tökéletes, közös programok vannak, gyereket egyikünk sem akar, így jó mindkettőnknek. Viszont az a fajta pillangós rózsaszín szerelem, na az nincs. De végülis 40 felett már jobb talán a biztonságra törekedni, a szerelem meg a pillangók maradjanak a fiataloknak? Ti mit gondoltok erről? Maradnátok ebben a kapcsolatban, vagy tovább "keresgélnétek", akár egyedül élve is, arra várva, hogy talán lesz egy jobb, egy "szerelmesebb"? Kell még ebben a korban hajkurászni a nagy érzelmeket, vagy fogadjuk el, hogy a csendesebb kapcsolatoknak jött el az ideje?
2021. máj. 11. 10:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Tulajdonképpen mi a gond? Van egy jól működő kapcsolatod, te meg a pillangókat kergetnéd, ami még "fiatalon" is egy múlandó állapot?

Ne haragudj, de lehetne annyi tapasztalatod már 41 évesen, hogy ezzel tisztában vagy. De ha te ez a típus vagy, hogy az újdonság varázsa hajt, akkor nyugodtan dobd el a jól működő kapcsolatodat.

2021. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem is volt szerelem? Csak, mert az nem tart örökké, normális, ha évek során szeretet lesz belőle.
2021. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
48N vagyok....nekem kell az az érzés, meg is van. A párom ugyan visszafogottabb de tudom hogy ő is szerelmes nagyon.
2021. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Fura nekem is, hogy 41 evesen ezt kerdezed, inkabb kb. 20 eves korig tipikus ez az elvaras.

Nyilvan vannak hosszu kapcsolatban is "pillangos pillanatok" idealis esetben, de a tinis rajongas, nemtudoksemmimasragondolnicsakaszerelmemre nekem nem kene.

Irigylem a kapcsolatodat, ahogy leirod, de te tudod...

2021. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Jól működik a kapcsolat, szex tökéletes, mindkettőtök ugyanazt akarja a jövőben -> számomra ez egy tökéletes, megalkuvás nélküli kapcsolat.


Ha neked ez kevés, lehet mégse működik jól a kapcsolat? Ne maradj olyan kapcsolatban, ahol nem érzed jól magad, ne azért maradj benne, mert másnak ez tökéletes, hiszen te életed.

2021. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érzed ezt, mert a pároddal nem vagytok közös hullámhosszon, például nem tudtok beszélgetni, nincs meg az az érzés, hogy vele összepasszolok, talán van pár dolog, amit nem is szeretsz benne, csak lenyeled a békesség kedvéért, de valami kis csalódottságod biztos van. Ez a kapcsolat nagyon hamar átmegy majd az élünk egymás mellettbe vagy rosszabba. Ha már elváltatok az első férjeddel, akkor azért tetted, mert ott sem volt meg ez plusz egyéb problémák. Már nem kell ragaszkodnod a társadalmi normákhoz, pont ez a jó negyven felett elváltként hogy most már élhetsz ahogy akarsz. Nem kell férfire támaszkodnod sem. Ha amúgy szereted, élvezed néha vele a nyugit csak épp tényleg az izgalom hiányzik, olvass romantikus regényeket, találj új hobbit, elfoglaltságot és akkor élvezni fogod amikor éppen nyugi van a pároddal. De ha már kezded idegennek érezni magad mellette, tulajdonképpen nem szeretsz annyira vele lenni, nem szokott hiányozni, vagy idegesít is, akkor jobb tovább keresni.
2021. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy gond van. Csak feltettem egy kérdést, hogy ki hogyan vélekedik erről :)
2021. máj. 11. 10:33
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Mikor idősebb, 70, 80 körüli férfiak szenedélyből nősülnek újra 30-40 évvel fiatalabb nőkkel és itt nem a Vajna házaspárra gondolok, bár a férfi részéről nyilván megújulás, szenvedély volt az ok, hanem értelmiségi, okos, tanult emberekről.

A nő meg vegetáljon és örüljön a nyugalomnak :D

2021. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Volt szerelem, kb az első évben, aztán elkezdett átalakulni, de az a lángoló nagy szenvedély, ami fiatalkorban volt, olyan nem volt az eleján sem. Nem írtam, hogy ez gond lenne, vagy hogy el akarnám dobni ezt a kapcsolatot, erről szó sincs. Csak érdekelt, ki hogyan gondolkozik erről ebben a korban, másnak is vannak-e ilyen gondolatai, vagy csak én vagyok rosszul bekötve, amiért eszembe jut.
2021. máj. 11. 10:35
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Életem leglángolóbb szenvedélyét 40 évesen éltem át. Mivel foglalt volt, nem volt jövője, de arra jó volt, hogy megértsem, nem nőttem ki belőle és 30 éves koromban amikor szerelmes voltam, az azért volt kevésbé lángoló, mert nem hatott rám annyira férfiként.

3 évre taccsra tett, nem voltam biztos abban se, hogy túlélem.

Mondjuk soha többé nem akarom ezt újra átélni. De képesnek képes voltam rá 40 évesen is, sőt...

A szerelem kell minden új kapcsolat elején, mert anélkül nem alakul ki egy stabil kötődés.

2021. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!