Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb? Ha különbözik egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jobb? Ha különbözik egy pár 2 tagja és ezáltal kiegészítik egymást, vagy alapból hasonlóan gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy pár 2 tagja különböző személyiség, eltérő habitussal, nézetekkel, szokásokkal, de kiegészítik egymást. Vagy eleve hasonló a gondolkodásuk, életvezetésük, természetük, stb... és így nem kell összecsiszolódniuk mert már alapból egyformák?!


Melyik eshetőségnek adtok nagyobb esélyt?


2021. máj. 11. 12:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ellentétnek szoktam mondani, hanem komplementernek!

Vannak olyan tulajdonságok, amik bennem sajnos nincsenek meg, de a páromban igen, és ez szuper. De ez fordítva is igaz.


Példa: én bármit leszervezek, azonnal kapcsolok, rámenős vagyok amíg el nem intézem amit akarok. Szóval emiatt számos pozitív változást értünk el az életünkben már.

Viszont nyugtalan vagyok, sokszor görcsös, utálom ha valami nem sikerül, mindent azonnal akarnék.

A párom meg nyugodt, mértékletes, lassabb és megfontoltabb. Képes lehiggasztani és rámutatni, hogy nem feltétlenül kell mindent azonnal, és belegebedősen csinálni. Viszont kissé szétszórt, így jó hogy én meg igencsak tudatosan szervezett vagyok.


De ezek ilyen 'skillek', az alap értékeink és céljaink természetesen egyeznek, abból nem szabad engedni ismerkedésnél.

2021. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az ellentétek vonzzák egymást, de hasonlósságok miatt működik egy kapcsolat hosszú távon.

Egy hosszú távú kapcsolatban kell, hogy hasonló legyen az életvitel, a gondolkodás, az értékrend.

Volt férjemmel különböztünk, én mindig megalkudtam, ráhagytam a dolgokat, így működött 16 évig, de rájöttem, hogy ez így nem volt jó.

Mostani párommal hasonló a gondolkodásunk, a humorunk, és sokkal jobban működik minden. Meghallgatja a véleményem, közösen döntünk, mert közös a célunk. Nem kell nagy kompromisszumokat kötnöm, mert kb. azonos a gondolkodásunk.

2021. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!