Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"De mások..." Nem akarja megérteni, hogy otthon, mind a családi, mind anyagi helyzetünket egyedileg vagyok hajlandó értékelni, és elnézést érte, de pont magasról, hogy nálunk hányan vannak rosszabb jobb helyzetben. Ki gondolkodik rosszul?

Figyelt kérdés

Mindig azt nézem, hogy nekünk közösen és családon belül egyénileg milyen lehetőségeink vannak, mit teszünk vagy nem, azért, hogy szép nyugodt, boldog életünk legyen.

Legyen fedél étel ruha szórakozás oktatás pihenés, a mértékét lehet látni mi fér bele, mit lehet javítani.

Ha valamit megemlítek, hogy változtatni kéne rajta, és nem földtől elrugaszkodott dologra gondolok, pl a fogyasztói kosarunk átrendezése, un drága de szar helyett váltsunk másra, akkor jön a de hiszen mások így úgy élnek, és hozzájuk képest mi mint királyok...

Kezdek ebbe rettenetesen belefáradni.

Hogy én agyalok másodálláson, mert célt keres az életének, közben valójában semmit sem csinál, hiányzik a kasszából, a megtakarításom feléltük, de mégis mi a bajom... jók vagyunk.


2020. okt. 29. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy 10 deka élesztőt megvesz, aki épp az üzletben van. Lakást, autót pedig megbeszéljük. Sem ő, sem én nem akarunk egyes-egyedül dönteni nagy dolgokról. A példáimat direkt sarkítottam.
2020. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem ő külső impulzusokra hivatkozva szórja a pénzt, holott nem tudnátok megengedni magatoknak ezt az életszínvonalat?

Pl csakazértis negyedmilliós Iphone, mert a Marisnak is ez van?

2020. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem. Nem szórja ilyen értelemben a pénzt, hanem pl drágán megvesz "kész kaját", mert nem akar 5percet pluszban foglalkozni vele.

És ezért sok drága de szart eszünk pl, egyoldalúan.

De nem csak a pénzben mérhető a mi jobban élünk mentalitása.

2020. okt. 29. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig akkor szórja a pénzt, csak épp kajára. AMúgy én észrevettem a sjaát költésemen is, hogy brutális, mi el tud észrevétlenül folyni kajára, pontosan ilyenek miatt.

"Ah ma nincs kedvem főzni, kifizetem a 4x annak, mint amennyibe kerülne megkajálnom" Fú tényleg brutális, meg nagyon kijózanító tud lenni.


Amúgy én veled értek egyet. Nincs értelme Gézához meg Bélához mérnie magát senkinek, mert két különböző élet. Csak rossz érzésekhez, meg görcsöléshez vezet.

2020. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ez a kész kajás példa pont nem azt mutatja, hogy csak mások véleménye miatt csinál vmit. Hanem azért, mert neki fontosabb, hogy több ideje maradjon másra. Mivel te ezt nem érted meg, meg inkább az anyagi vonzatát nézed, hozza a "mások..."-érvet, hátha az meghat. De azt kellene elsősorban megérteni, és ha kell, elfogadni, hogy neki mások a prioritásai. Ezzel kapcsolatban lehet amúgy kompromisszumot kötni - pl. te is nekiállhatsz főzni meg bevásárolni.
2020. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mások véleménye miatt csinálja.

Hátha így érthető, azért buktam meg mert mindenki más is, nem azért mert nem tanultam, hanem mert mások is megbuktak. Azért vagyok kövér mert mások is, nem azért mert én zabálok. Azért vagyok csóró mert mások is, nem azért mert nem megyek el dolgozni....

Rosszul fogalmaztam.

Amúgy amikor én élek a bezzeg másokkal, az más, az nem valós... Erre példa, a felújítás hossza és minősége. Ha én azt mondtam, hogy hát a Pisti szépre és igen ha kellett este 10ig csinálta reggeltől, akkor az más, arra a mások nem ér.

Ezzel ő úgymond kihúzza magát a változás alól, hogy mozduljon

2020. okt. 30. 16:16
 7/10 A kérdező kommentje:

A prioritásai a semmit, szó szerint semmit se kelljen csináljon.

Otthon lenni, és filmet nézni játszani. Ennyi.

De legyen ruha, rend, étel, meleg, minden cserébe.

Március óta nem dolgozik, és ez a pandémia jó ok, hogy meg se mozduljon, mert hát.

Én meg egy fizetésből próbálom életben tartani a családot.

2020. okt. 30. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a lusta típust, mert én is ilyen voltam. Aztán megtaláltam azt a munkát, amit szeretek is csinálni és munkamániás lettem.


A pénzbeosztásra nem fogod tudni megtanítani, én is vesződöm, próbálom a páromnak megtanítani, de nem hagyja. Erre szerintem születni kell (olyan családba, aki úgy él).


Én kivágnám az ilyen párt, mert energiavámpír.

Ha ez semmiképpen nem opció, akkor el kellene mennie terápiába, hogy rájöjjön a dolgokra, lehet depressziós.


AMikor megismerted/összejöttetek, akkor is ilyen volt már?

2020. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2021. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek azóta?
nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!