Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos neked a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos neked a partner anyagi helyzete párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés
Összejönnél olyannal, aki jelenleg munkanélküli, szegény, kevesebb a fizetése mint neked vagy alacsonyabb a végzettsége?

2021. máj. 27. 19:32
A kérdező szavazást indított:
Nekem lényeges a pénz. Hogy tudjuk rendesen fizetni a számlákat, legyen elegendő étel, ital, stb. és ezen felül plusz dolgok.
Részben fontos a párom anyagi helyzete és havi jövedelme, de nem ez a legfontosabb nekem.
Ha tényleg jelenleg munkanélküli és több hónapja nem volt jövedelme, akkor nagy rá az esély, hogy ez miatt nem jövök össze vele.
Ha csak 8 általánost végzett, alacsony a jövedelme és más dolog sem tetszik vele kapcsolatban, akkor lehet később szakítok vele ez miatt.
Nekem nem lényeges a párom anyagi helyzete és végzettsége. A pénz nem fontos nekem.
Egyéb válasz. Kifejtem kommentben.
77 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Az anyagi helyzet mérvadó egy bizonyos szintig, ugyanis simán lehet, hogy pl. engem próbál lehúzni és azért udvarol. (sajnos van ilyen is)

A munkanélküliség, pénztelenség csak akkor zavarna ha nekem családalapítási terveim vannak. A semmire nem lehet családot építeni.


Viszont egyéb esetekben én igyekeznék megismerni az illető mentalitását, életútját és okait a jelenlegi helyzetének. Önmagában a munkanélküliség nem bűn, és bármikor is bekövetkezhet. Pl. ha vendéglátós a pandémia alatt lehúzhatta a rolót, és mindegy, hogy ő volt a vállalkozó aki a hasznot zsebre tette, vagy csak egy alkalmazott.

2021. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy kevesebb a fizetése vagy alacsonyabb a végzettsége, nem zavarna. Nem keresek sokat, de van saját lakásom és nem tervezek gyereket, szóval elég jól kijövök így a fizetésemből. Ha el kéne tartani a párom, kevesebbet tudnék félretenni és utazásnál, nyaralásnál jóval korlátoltabbak lennének a lehetőségeink, szóval hosszú távon azért nyilván jobb lenne mindkettőnknek, ha bármennyit is, de keresne. Persze nem mindegy, hogy egészségügyi okokból, vagy miért munkanélküli. Összességében azért messze nem ez a legfontosabb szempont nekem.
2021. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon fontos mert én szegény vagyok, de nem szeretnék szegényen élni.
2021. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is fontos egy bizonyos szintig.De! Nem azért,higy engem eltartson,megvan a saját jövedelmem.De hogy őszinte legyek egyetemet végzett nőként nem tudnám elképzelni az életemet munkanélkülivel vagy nyolc általánost végző pasival.Nem kell gazdagnak lennie,de legyen meg az alapvető kis bevétele,ne keressen nálam rosszabbul és ne kelljen azt hallgatnom minden este,hogy milyen a gyártósor mellett.
2021. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Huh hát erről a témáról hosszú oldalakat lehetne írni, elég összetett.


Ha csak és kizárólag a saját életemet nézem és a jelent akkor azt mondom nem fontos. Mert most fejeztem be a harmadévet az egyetemen, szakmai gyakorlatra megyek ahol nem fogok keresni, jövedelmem nincs így szerintem nem jogos hogy én akár bármennyi jövedelmet is elvárjak mástól. Meg amúgy sem azt akarnám hogy a párom tartson el, vagy akár hogy sokat költsön rám.


Viszont, ha ebből kilépek és olyan helyzetet tekintek ahol mind2 fél dolgozik, onnantól kezdve azt mondom, hogy sajnos nem mindegy, hosszútávon. Sőt nem is csak maga a pénz, hanem a pénzügyi kultúra, a pénzügyekhez való hozzáállás.


Mert amìg a korai szakaszban van a kapcsolat, rózsaszín köd, nincs együttélés addig ez nem lesz akkora probléma, max ha az egyik drágább helyekre akar menni, ami a másiknak nem fér bele, de a nagy szerelem miatt úgyis majd akkor fizeti az aki megteheti, mert szerelmes (sok esetben).


De ha majd jön az összeköltözés és kicsit a szürke hétköznapok, szerintem ki fog ütközni ha az egyik 180at a másik meg 500at keres. És nem is feltétlen a kereset, hanem valószínűleg az ebből fakadó hozzáállás a pénzhez, de ez még megoldható ha hasonlóan tudnak gondolkodni erről.


Viszont ha 2 nagyon eltérő pénzügyi kultúrájú ember kerül össze, amit otthonról hoznak, az komoly gondokat okozhat. Nem gondolom hogy lehetetlen, csak sokkal több munka, a kapcsolatra nézve.

2021. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Nekem fontos. Nőként nem tudok felnezni egy olyan ferfira, akinek nem megfelelő az egzisztenciaja
2021. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
79%
Fontos. De ne keressen se sokkal többet, mint én, se kevesebbet. A számlákat azért tudjuk fizetni.
2021. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
44%

7-es!


Már az is baj, hogy ha többet keres? Miért? Mege mi van, ha kevesebbet? Azért elég nehéz dolgod lehet párválasztásnál, hogyha olyan embert keresel, aki pont ugyanannyit keres, mint te. Mennyit keresel?

2021. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
55%

9

Nem keresek túl jól. Netto 450-500 plusz juttatasok.

Megfelelo egzisztencia: Van lakása, autója, megfelelő keresete, normális állása. Nem vagyok aranyásó!

2021. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
7-es vagyok. Ha pl. keresek 200 ezret, ne keressen 1,5 milliót, mert abból csak baj lesz. Pl. nekem lesz kisebbségi érzésem, a párom kezd el kérkedő és lenézni, hogy ő mennyivel többre vitte stb. Szóval igen, én szeretnék karriert csinálni, megkeresni a magam kenyerét, ki nem állhatok az olyan férfiakat, akik a pénzünket akarnak akarva vagy akaratlanul uralni. Persze más a helyzet, ha a jövedelmünk különbsége a kapcsolat közben változik vagy ha szülési szabadságra megyek.
2021. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!