Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak alatt hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vizsgaidőszak alatt hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Jogot tanulok és nekem a vizsgaidőszak az halálos. Ilyenkor elvonulok és tényleg reggeltől estig csak tanulok. Most van párom, ő nem járt egyetemre hanem már dolgozik, ezzel nincs is baj, csak ő ezt egyáltalán nem fogadja el. Nem veszi szerintem komolyan ennek a súlyát, másrészt pedig, hogy ez nekem milyen fontos. Megértem, hogy találkozni akar ilyenkor is és elmenni ide oda de ha el is megyek vele, borzasztóan feszült vagyok, hogy megcsúszok és bukni fogok. Ha pedig elmagyarázom neki az egészet, még rá akar beszélni, hogy miért neki van igaza. Aki egyetemista vagy az volt, az hogyan oldotta meg ilyenkor ezt a párjával?

2021. jún. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Több gondolatom is van erről.

Az első, hogy szorgalmi időszakban végig kell tanulni, így a vizsgaidőszak harmad annyi terhet fog csak rád róni.

A másik, hogy reggeltől estig tanulni nem hatékony. Elfáradsz és amit fitt állapotban fél óra alatt abszolválnál, akár két órát is igénybe vehet. Fontos időnként szünetet tartani. 1-3 órás szünetben videóchatelhetsz a barátoddal vagy akár elmehettek a környéken sétálni.

A harmadik, hogy megmutathatnád neki, hogy mi mindent kell megtanulnod. A tornyosuló jegyzeteket könnyű megérteni. De akár be is vonhatod a tanulásba; a kidolgozott tételeket neki adod és felmondod őket amíg ő ellenőrzi a lap alapján. Nem állítom, hogy gyakran vevő lenne erre, de ez is segítene megértetni a feladat nagyságát.

2021. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
FÉRFI vagyok. Ilyenkor adtam időt a másiknak, aminek még örültem is, mert így magamra is jutott. Érett gondolkodású partnert keress!
2021. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Most ezt nem annyira értem nálad.. amikor én tanultam párom dolgozott , neki sem volt több ideje ledolgozta a 9 órát plusz utazás az idő alatt én tanultam , néha ejjel is akkor ő aludt.

Kis kikapcsolódás pedig a tanulás mellett is kell.

2021. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék olyan pasival lenni, aki nem járt egyetemre. Pontosan emiatt. Néha még így is volt nézeteltérés, én orvosira járok, a párom bölcsész és ne érts félre, becsülöm és tisztelem őt és a szakját, de tizedannyit kellett tanulnia, mint nekem.

Akkor változott egy kicsit a helyzet, mikor megkértem hogy kérdezzen ki és a latin szavakat kiolvasni sem tudta, nem még megjegyezni. Akkor láttam rajta, hogy megértette, hogy nem azért kínlódok a tanulással, mert buta vagyok és nem mindenki tud felkészülni 2 nap alatt egy szigorlatra.

2021. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
tényleg rossz, és elhiszem, hogy nem érti meg, hiányoznak a közös programok. Nem tudsz mit csinálni... de jó indikátora annak, hogy mennyire is gondolja komolyan veled. Ha kibírja, akkor eléggé... 😅
2021. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!