Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elhagyni a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom elhagyni a páromat, nem tudom miért, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. Másfél éve vagyunk együtt. Úgy érzem nem szeretem, de elhagyni sem tudom, merem, mert mindig az együtt töltött idők, a közös élmények vagyis a jó oldala jut eszembe. Viszont sok mindenről lemondtam, nem beszélek a barátaimmal sem a családommal csak nagyon ritkán. Nem foglalkozom a hobbimmal, dolgozni járok majd haza és ennyi az életem.

Itt vele úgy érzem, hogy egy kalitkában, börtönben vagyok, de ha el akarom hagyni, akkor rögtön a jó dolgok jutnak eszembe, mintha nem tudnék elszakadni. Már teljesen felőröl ez a helyzet, nem érzem jól magam, sokszor érzem magam zavartnak, pánik szerű érzéseim vannak a monotonitás miatt, néha néha elkezdek sírni is.

Nem tudom, hogy ha elengedem, hogyan tegyem magam túl, hisz mindenről az eszembe jut. Tudom ez így most elég fura dolog, de ezt érzem. A párommal mondhatni erről nem is tudok beszélni, hisz nem érti meg. Folyton csak jár az agyam, gyenge ember vagyok sajnos és ezért nem tudom hogyan cselekedjek, nyilván nem fogja senki helyettem eldönteni, de elindulni sem tudok. Sokáig viszont nem akarom húzni, mert rámegyek.


2021. jún. 26. 09:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is egy éve. Pont ugyanezt éreztem. És eléggé gyenge voltam ilyen téren én is mindig. De egyik este erőt vettem magamon, és szakítottam. Sz@r érzés volt, sokáig éreztem bűntudatot is, de be kellett látnom, hogy mimdenkinek így volt a legjobb. Én visszakaptam az életemet, a barátaimat, ráadásul mostanra egy olyan kapcsolatom van, ahol maradéktalanul boldogok vagyunk, leírhatatlan... :)

Plusz az exem idejét se húztam tovább, nagyon rosszul érintette őt is, de így találhat magának olyat, akivel jobban összeillenek, azt hiszem neki is van azóta párja.

A lényeg, hogy gondold végig racionálisan, próbálj kicsit belegondolni, hogy lehet most fáj nagyon, de van amikor ez a helyes döntés.

2021. jún. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, hogy a párod nárcisztikus, na most azért ezt démonizálni sem kell ( ezt nem Neked mondom kedves kérdező, hanem akik mindjárt megjelennek, hogy ne dobálozzunk ezzel a szóval) mert a nárcisztikus személyiségvonású ember sem direkt ilyen, hanem sérülés miatt manipulatív, és "tart fogva", sérült a személyiségstruktúra. Szerintem szakíts kedves kérdező, mert egyre nehezebb lesz,minél több minden köt hozzá, és elmélyül ez a függési-kötődési viszony. Fájni fog,de 1 hónap kb és midnen sokkal jobb lesz, hidd el, megéri! :) Ne érezd magad rosszul. Akivel meg ezt nem lehet megbeszélni, az nem Neked való. Sok erőt és kitartást kívánok, szeresd magad!!
2021. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat. Sajnos már magamat érzem rosszul, okolom, hogy kevés vagyok.
2021. jún. 26. 12:13
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sose érezd magad kevésnek. Ez most arról szól, hogy erőt kell venned magadon, és meg kell gyógyulni. Az eleje biztos rossz lesz, és megpróbál manipulálni, de utána sokkal jobb lesz, ha ezeknek nem engedsz. Kitartást. :)
2021. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Már most próbál. Egyszer küld elfelé, amikor látja rajtam, hogy lehet, hogy én komolyan is veszem, hogy akkor elmegyek, akkor pedig azt mondja, Hogy mennyire szeret, hogy nem fogok még egy ilyen nőt találni, illetve a sok közös jó emléket hozza fel, amitől elérzékenyülök és rögtön sajnálom és nekem is csak ezek járnak az eszemben. Nem tudom, hogyan fog érinteni a dolog.
2021. jún. 26. 19:43
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nincs kérdés. Szép emlékek ide vagy oda, külön kell menni. Alapból azt érzed, hogy fogságban vagy, és hidd el a lelked megérzi ha valami nem jó. Ész és szív csatája. Néha jobb az eszedre hallgatni. Tudom, könnyű ezt mondani, de minden esetre fontolóra venném, hogy külön megyek vele pár hónapot, aztán esetleg ha jó irányba változott megpróbálni újra. :) 4-es voltam.
2021. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy már voltunk külön. Én mentem el és végülis én is kértem vissza magam, viszont akkor is én voltam a bűnbak, mivel hogy én hagytam el.


Jelenleg erősebb a szívem, ez az első komolyabb kapcsolatán együttélés terén is, talán emiatt nehezebb. Viszont sokszor kapok negatív dolgokat, lehet okkal vagy anélkül.

2021. jún. 27. 07:32
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű számodra is mi lesz a vége. A kérdés innentől csak az, hogy mikor. Utólag könnyű azt mondani, hogy bárcsak nem b...sztam volna el még egy évet az életemből és nem nyomorítottam volna meg ennyire a lelkem. Néha a fájdalom ellenére erősnek kell lenni. Az esetek 99%-ban az első nagy szerelem egy jó lecke, ahonnan tanulni lehet. Más kérdés, hogy sokan rossz tanulságot vonnak le. Na mindegy, a lényeg, hogy elmondhatja minden tapasztalt ember a tutit, akkor is neked kell ezt megtapasztalnod, aztán te is osztod majd az észt az első szerelmes embereknek. Csak amíg az ember benne van, kicsit máshogy látja a valóságot. Ami szép, mert különben nem érne semmit a szerelem és kegyetlen is, mert nagyot lehet koppanni. De én azt mondom át kell élni sokmindent, hogy fejlődni tudjunk. Sajnos meg kell élni a rossz időszakokat is, hogy később tisztábban láss.

Maradj mindig őszinte, kedves és erős. Hozd meg mindig a felelősségteljes döntést.

2021. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Örülök, hogy leírjátok ezeket. Valóban jelenleg most úgy érzem, hogy véget fog érni bennem egy világ, ürességre számítok, hogy nélküle semmi nincsen, de a rosszakat is mérlegelnem kell, amik miatt nem vagyok teljesen önmagam.
2021. jún. 27. 10:51
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egész mentalitásodat már átitta az a téves, toxikus érzelmi rendszer, amibe beleszőtt Téged, egy jó nárcisztikushoz híven. Ok nélküli önhibáztatás, érzelmi függőség, beléd kondícionált lelkifurdalás, és önmagad "meg nem találása". Nem, kedves kérdező! Egyiket sem kellene átélned, mert SEMMI BAJ NINCS VELED! :)
2021. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!