Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan udvaroljak egy szerb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan udvaroljak egy szerb lánynak amikor csak egy kicsit beszélek szerbül?

Figyelt kérdés
Tudom az a legegyszerűbb ha keresek egy magyar csajt de nekem pont ő kell

2021. szept. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Bármilyen nyelven, csak ne horvátul.
2021. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
#1 lehet hülye vagyok, de én úgy tudom hogy a szerb és a horvát nyelv ugyanaz, csak az írott formája az előbbinek a cirill, utóbbinak a latin betűk.
2021. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Angolul, az a világnyelv.
2021. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
próbálj hasonlóképen makogni hátha véletlenül egy értelmes szerb szó hagyja el a szádat.
2021. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2. Ugyanaz a két nyelv 95%-ban, de ha ezt fel mernéd hozni keresztre feszítenének Szerbiában és Horvátországban is 😂


Hiába ugyanaz (főleg egy kívülállónak, de persze ők is megértik egymást bőven), de ezt nem fogadják el, mert rühellik egymást. Ugyanez a helyzet az orosz-ukrán és picit a cseh-szlovák nyelveknél is.

2021. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cpt_Obviously ***** válasza:
Angolul?
2021. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért az orosz-ukrán nem egy szerb-horvát!


Mondom ezt úgy, hogy mind a négy (három) nyelvet beszélem.


Szerb és horvát - kb. mint egy Vas megyei és egy Borsod megyei magyar nyelvjárás (tehát, tulajdonképpen, ugyanaz, van pár különböző szó, meg szófordulat, de, nem kell tolmács).

Orosz és ukrán esetén két külön szláv nyelvről beszélünk, a szókincs olyan 50%-ban egyezik meg és a nyelvtan is különbözik. Szóval, azért, nem pont ugyanaz a kettő.


A cseh-szlovák talán még megállja a helyét, ott csak a müzlis dobozról mondom, a két leírás 80%-ban ugyanaz.

2022. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!