Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várnak el valamit, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várnak el valamit, ha ők maguk nem nyújtanak semmit?

Figyelt kérdés

Tinderen kb. a lányok felénél ilyet vagy ehhez hasonló bio-t látok (jelenlegi konkrét példa):

"Romantikus lélek vagyok és szeretem, ha egy férfi férfi módjára bánik a nővel. Ha nem ilyen vagy, húzhatsz is balra!

(...)

Fogadj el olyannak, amilyen vagyok, nem fogok mások kedvéért megváltozni. Azért szeress, aki vagyok, ne azért amilyennek akarsz látni vagy amilyennek akarod, hogy legyek."


Balra húzni balra húztam, mert szerintem ellentmondásos már a bemutatkozása is.


Sokan miért várják el (nemtől függetlenül), hogy a másik legyen ilyen vagy nyújtsa azt, feleljen meg, míg ők maguk nem képesek kompromisszumra?


2021. okt. 11. 12:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
Pedig igazam van 😆
2021. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
31%

Elég prosztó bemutatkozás az tény.

De kérdező, te meg nem érted amit olvasol? Nincs benne semmi ellentmondás. Romantikus pasit keres, pont azért mert nem akarja megváltoztatni a nem romantikusat. Ő nem akar megváltoztatni senkit, és ezt a másiktól is elvárja.

A te példáddal: "olyan pasit keresek, aki szereti a műkörmös nőket. Nekem fontos a műköröm, ne akarjon megváltoztatni." Az ellentmondás az lenne, ha olyan pasikat keresne, akik nem szeretik a műkörmöket, és elvárná, hogy az ő műkörmeit viszont fogadják el.

Ez csak szövegértés meg logika, fel kell fogni az ok-okozati összefüggést. Ha ez ennyi felnőtt embernek nehézséget okoz, akkor nem csodálkozom a siralmas Pisa eredményeken.

2021. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

#27, 32:

Egyetement végeztem, jelenleg is egy nagyobb cégnél dolgozok osztályvezetőként. Nem hiszem, hogy a szövegértésemmel lenne gond.


Ismét leírom, hogy értem, hogy ő mire gondolhatott, és ti mire gondoltok. Azt is megértem, hogy ő ilyet keres. Én amolyat keresek, ti meg megint másmilyent kerestek.


Csak annyi volt a kérdésem, hogy nincs-e ellentmondás a leírásában?

Romantikus férfit keres, de ő legyen elfogadva olyannak, amilyen.

És ha egy férfi, aki érdeklődne érte, nem romantikus? Azt nem fogadja el, de ő megköveteli az elfogadást? Eléggé ellentmondásos, szerintem.

Szerintetek nem, de ez is egy olyan álláspont, amit érthető.


Az őrjöngők biztos magukra ismertek.

Nézőpont kérdése, hogy kinek van igaza. Attól, hogy belementek abba, hogy valaki szótagolva olvas, vagy nem tud mondatot értelmezni, azt hiszitek, hogy igazatok lesz? Nem annak van igaza, aki hangosabban kiabál.

2021. okt. 12. 11:56
 34/36 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem kiabált, csak magadból indulsz ki és indulatokkal olvasod a válaszokat.


Nem kérte, hogy mindenki fogadja el úgy ahogy vagy, csak azoktól akik szeretnének tőle valamit. Nem kell neki se mindenkit elfogadnia, és őt se kell mindenkinek elfogadnia. Leírta kit keres, azt is leírta, hogy mit vár el. Szerintem semmi rosszat nem követett el, de ha ennyire nem szimpatikus, akkor nem értem minek foglalkozol vele ennyit. Vagy neked faj, hogy a romantikat hírből sem ismered, így nem lehet esélyed nála?

2021. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

#27: (...) És lám, felnőttünk, és a kérdező az a gyerek, aki hatodikban is szótagolva olvas, és veri az asztalt, hogy mégis honnan kéne tudnia a kabát színét.


#32: (...) Ez csak szövegértés meg logika, fel kell fogni az ok-okozati összefüggést. Ha ez ennyi felnőtt embernek nehézséget okoz, akkor nem csodálkozom a siralmas Pisa eredményeken.


Vagy a te hozzászólásod: "(...) Vagy neked faj, hogy a romantikat hírből sem ismered, így nem lehet esélyed nála?"


A legszembetűnőbb példák, hogy igenis valaki szinte magára vette az egészet, és engem próbál sértegetni, hogy ezzel bizonyítsa az igazát.

A kiabálást sem kell szó szerint venned - nyilván ebben a kontextusban a sértegetésre van érte. Ajánlom figyelmedbe a #27-es hozzászólót, aki pont a szövegértéssel kapcsolatban példálózott.


Az első két oldalon szereplő válaszaimban lehet látni, sőt még a kérdés leírásában is benne van, hogy nemtől függetlenül kérdeztem, nem csak a nőkre kihegyezve. Nőkre és férfiakra egyaránt láttam már itt-ott példát hasonló dologgal kapcsolatban.


Nem volt szimpatikus, balra húztam, és kész. Felvetődött bennem egy kérdés, nem rá célozva, hogy egyesek miért várják el, hogy őt elfogadják, miközben te legyél olyan, amilyet elvár.

Ennyi volt a kérdés, csak szimpla kíváncsiság vezérelt, hogy kinek mi a véleménye erről.


De ha téged zavar a kérdés, akkor minek fordítasz rá annyi energiát, hogy választ írj rá?

2021. okt. 12. 16:01
 36/36 A kérdező kommentje:
*A kiabálást sem kell szó szerint venned - nyilván ebben a kontextusban a sértegetésre van érte. Tehát aki a leghangosabban kiabál egyenlő azzal, aki sértegetéssel akarja bizonygatni a mondanivalóját
2021. okt. 12. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!