Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jelentős különbség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van jelentős különbség a szingli, gyermektelen nők és férfiak iskolai végzettsége közt?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy érdekes szociológiai cikket miszerint a nők esetén annál inkább valószínű, hogy szingli meg gyermektelen marad valaki, minél inkább magasabb az iskolai végzettsége, szóval aránylag a diplomások közt van a legtöbb. A férfiak esetén meg érdekes módon pont a fordítottja igaz, vagyis a legalacsonyabb végzettségűeknek okoz a legnagyobb problémát a pártálalás. Ezt alátámasztja az a tény is, hogy a diplomások kb 60%-a nő, szóval van egy ilyen jellegű aszimmetria is és én ennek következtében a nagyvárosokban több lesz a szingli nő, vidéken meg a férfi.

Én ezt a markáns különbséget amúgy nem tapasztaltam eddig, mert szerintem sok más dolog is befolyásolja a társkeresést, de lehet benne valami. Viszont sok diplomás férfit is ismerek, aki egyáltalán nem akar családot.



2022. febr. 6. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A megélhetési képesség nem mindig diploma függő. Nem egy ismerősöm van aki nem ment főiskolára, egyetemre. Úgy tartjak: Erettsegi az alap ez mellett kell jogosítvány, nyelvtudas /jellemzően nemet/ és egy szakma. Ebben a 3-ban viszont igen jónak kell lenni. Ezek az emberek a jég hátán is megelnenek.Akar itthon akár külföldön. Én nem tartom őket butának. Tudom itt a diploma a merce. Akinek nincs az nem számít embernek. Ja, és még a gyerek vállalás is belefer nekik. Akar nők akár férfiak.
2022. márc. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű. Inkàbb a nők tanulnak, aminek az a következménye, hogy több a diplomàs nő.

Egy diplomàs nő viszont nem adja lejjebb, nem jön össze egy nem diplomàs pasival, gubàt a gubàhoz elven. Mivel viszont a diplomàs pasik kevesebben vannak, ezért nem jut mindenkinek pàr. Ennyi.

2022. márc. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alacsonyabb végzettségű embereknek, legyen az férfi vagy nő, van inkább gyereke, párkapcsolata. Nézd meg indiát, avagy Magyarországon a romák többségét. Nem ritka az 5 gyerek, míg egy hagyományos magyar családnál 1-2 a jellemző.
2022. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

Jajj istenem ilyen hülyeségeket. És valakiket még fizetnek is azért, hogy ilyen sületlen statisztikákat összehordjanak...

A tanuláson kívül még millió és egy oka lehet, hogy miért nem vállalnak gyereket a nők vagy,férfiak. Például anyagi okok. Nem akarja feladni a munkáját. Stb, stb.

Nyilván, ha valaki inkább a tanulásnak szentelné fiatalabb éveit, mert karriert akar, logikus, hogy a gyerek lesz később a listán. Ennek ellenére több családos értelmiségit látok, mint egyedül élőt.

2022. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 NTBS ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés. Sok ok miatt nem vállalnak az emberek gyereket.
2022. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!