Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok dühös anyám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok dühös anyám rossz kapcsolatára? Egy mentálisan beteg férfi az apánk, aki teljesen manipulálja,egy mesteri lelki bántalmazó.

Figyelt kérdés

Anyámat leépítette, valahogy anyám szerint az normális,hogy rettegésben nőttünk fel, és egy ilyen kapcsolatba sok gyereket kellett szülni. Azonban a testvéreim nagyon komoly öndestruktív, autoagresszív hajlammal küzdenek, mivel egész életünkben sírtunk és komoly lelki tortúrákat éltünk át minden héten.


Elmenekültünk a testvéreimmel, én tartom el őket egy albérletben az amúgy is kevés fizetésemből, anyám pedig szerint eltúlzom a problémát, még mindig nem kell családsegítőhöz fordulni. (Mi már fordultunk helyette, de sajnos amíg ő nem hiszi el,hogy baj van, nem lehet rajta segíteni, mindig van kifogás. Sajnos mivel "verés" nincs, csak fenyegetés, ezért külsérelmi nyomok hiányában a rendőrség sem tud mit tenni).

Akinek ilyen szintű pszichózisban szenved az anyja, és teljesen legalizálja a gyerekei tönkretételét is, azt hogyan lehet lelkileg "elengedni"?


Nagyon rossz, mert szeretem őt, de mindig úgy éltünk, hogy nekünk kellett őt is védeni, és kb. akkor is megsajnáltam, ha felrakta a levest főni...

Dühös vagyok anyámra, amiért sok embert maga mellé rántva részt vettünk a beteg életükben, és én most 32 évesen nem a saját életemet élem,sosem lesz gyerekem, mert a testvéreimről helyette gondoskodom. Én, vele ellentétben, érzem ebben az anyai felelősségem. Ő is, elvileg, de valahogy mégsem jön el onnan.


2022. febr. 17. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan vagy dühös. Sok mindent nem tehetsz azonkívül, hogy megpróbálod átiratni a testvéreid gyámságát és elvágod a kapcsolatot a szüleiddel.
2022. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

jogosan vagy dühös. De nem tudsz mit tenni, bocsáss meg nekik, s vess véget a mérgező kapcsolatnak.


Lehet még családod, ne add fel!


S nézz körbe, ki tud segíteni!

2022. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Noren1989 ***** válasza:
100%

Sajnos a hülyéken nem lehet segíteni...


Noshát, anyád sajnos szülőként, emberként diszfunkcionális.

A testvéri szeretet úgy látom, hogy elég erős benned ahho, hogy magadra vedd a testvéreid nevelésének terhét.


Szóval, logikus lépésként a gyámságért kellene folyamodnod, illetve tanúkat , bizonyítékokat gyűjteni, hogy a süleid alkalmatlanok a feladatra.


Ha ez megvan, akkor pedig a megélhetéshez szükséges anyagiakat kell kisajtolni belőlük.

2022. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megmenteni azt, aki magát se akarja megmenteni. Nem is kell. Szép a felelősségvállaló személyiséged. Foglalkozz azzal, akivel a legérdemesebb, magaddal. Magadat ki tudod menteni a destruktív emberek mellől. Többet akarsz tenni másokért, mint magadért? Testvéreidért, anyádért? Ők nem tesznek magukért, magad írtad le. Feláldoznád magad olyan emberekért, akik gyengébbek, mint te, ők nem tudják, nem akarják megmenteni magukat? Ki tudnak, ki akarnak lépni a bántalmazó közegből? És te? Lehet egy új, jobb életed, ha magadért teszel és nem értük?
2022. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!