Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem idegesít a párom szó használata?

Figyelt kérdés
Lehetne helyette pl. barátom, barátnőm, szerelmem...

2022. márc. 26. 17:00
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nekem olyan, mintha azt sugallná, hogy a két ember nem tesz ki egy-egy egész entitást, hanem két "1/2-ről" van szó, akik együtt tesznek ki egy egészet... Másrészt ritka az, hogy egy emberrel éljük le az életünket, szóval valójában cserélődnek a párok, sorozatmonogámiában élünk... Cserélődik az, hogy ki a másik 1/2, akivel együtt "kiteszünk egy egészet..." Nekem méltatlannak tűnik az a helyzet, hogy pl. pár évente változik az, hogy ki a másik 1/2, akivel ketten vagyunk egy "egész". Egyébként kapcsolat nélkül is "egésznek" érzem magam. (Biztos tahó paraszt vagyok, de 1 emberre hivatkozok a múltamból szerelmemként, a többiekre pedig volt-barátként... Folyamatában egyikre se mondtam, hogy a párom.)
2022. márc. 26. 23:29
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ez se nyelvtanilag, se matematikailag nem jön ki. Nem arról van szó, hogy egyedül nem tesznek ki egy egészet. Ha mindketten csak felet tennének ki külön, és együtt tennének ki egy egészet, akkor úgy nézne ki, hogy fél+fél=1. Az egy nem páros szám. De mivel egyedül is egész mindenki, így 1+1=2 Páros szám. Tehát helytálló a "pár" kifejezés.☑️

#13

2022. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Ez teljesen igaz és jogos, de nekem mégis mást sugall a pár... A félpár zokni/ cipő jut eszembe, szóval olyan helyzetre emlékeztet, amikor a fél pár nem sokra megy... De a nefrológusok is azt mondják, hogy "fél vesével" él a beteg, ha 1 veséje van... A félszemű is azt jelenti, hogy 1 ép szeme van az illetőnek...

És persze ha valaki egyedülálló, akkor inkább pártalan és nem páratlan, bár azt hiszem, egyiket se nagyon használjuk ilyen kontextusban...

2022. márc. 27. 00:13
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
De azt azért mondják, mert az alaphelyzetnek a felével él, hiszen az alap 2 lenne.
2022. márc. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!