Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elég buta ok lenne szakítan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez elég buta ok lenne szakítani, de mit tegyek?

Figyelt kérdés

A páromnak nagyon "ciki" a vezetékneve. Ő is tudja, és piszkálták is vele kiskorában, sőt, néha ma is kap megjegyzéseket. A családom/barátaim is elszórakoznak rajta. Igen, nekem is sokszor kínos, sőt...mindig. Már az elején elgondolkodtam ezen, de hát akkor a szerelem győzött, de mostanában egyre jobban belém mar, hogy akkor mi most xy család leszünk?

Főleg tegnap este, amikor beszéltünk, hogy idén, de maximum jövőre ideje a gyerek vállalásnak. Megegyeztünk, hogy a Tamara név mindkettőnknek tetszik, aztán egybe elmondta a vezeték nevével és kirázott a hideg.

Felvetettem kedvesen, teljesen nyugodtan, hogy nem e vennél fel az én nevem,vagy esetleg a leendő gyermekünk nem viselhetné e inkább az enyémet. Ettől teljesen kiakadt, mert, hogy milyen jó, hogy a gyermek az apuka nevét viseli/viszi tovább. Ezzel egyébként egyet értek. Én is mindig úgy képzeltem, hogy ha lesz gyerekem, akkor az az apukája nevét viseli majd.

Tényleg idióta dolog lenne ezért elhagyni, és nem is akarom de már komolyan néha sírnék miatta. :/

Együtt élünk, nem vagyunk házasok de nem is szeretnénk, maximum egyszer talán valami kis polgári. 28 éves vagyok, Ő 31. Valaki volt aki hasonlóan érzett? Mi lett a megoldás?


2022. máj. 5. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Barátnőm férjének a vetetékneve Hüvely. A gyerekük is ezt a nevet kapta. Barátnőm büszkén vette fel mikor házasodtak.


Aki ezen viccelődik, az azt bizonyítja, mennyire agyhalott.

2022. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
88%

Ha nagyon-nagyon zavar, próbáld meg meggyőzni, hogy a te nevedet vegye fel, vagy legalább mindkettőtökét. De először próbáld vele megbeszélni, hogy mi baj, és hogy zavar, lehet, hogy segít helyrehozni a dolgokat.

Mondjuk ezért tényleg butaság lenne elhagyni, nekem ez nagyon extrémnek tűnik. Tényleg ezt látod az egyetlen megoldásnak? Én ha nagyon szeretnék valakit, inkább a hülye nevét adnám a gyerekemnek, minthogy ne is tőle legyen gyerekem.

2022. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ő soha nem akarta megváltoztatni? Őt nem zavarja? Mert az még egy jó kompromisszum lehetne, hogy most változtat rajta (sokszor pár betű lecserélése is elég ahhoz, hogy egész másképp hangozzon!), a gyerek pedig már az új, szebb nevet kapja.
2022. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Minek venné fel a nevét, amikor nem is házasodnak?

Csak én érzem hihetetlennek, hogy gyereket terveztek és egy ilyen apróság miatt szakításon gondolkozol? Hatalmas szakadék van a végleges elköteleződés és szakítás között...

2022. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Figyi, a középsulinkban volt kiejtve "Sper Marcell" nevű gyerek, illetve a helyi "nagy cég" szóvívője volt Nemoda Buda. Ez volt a neve, viccnek hatott az aláírása. Elsőre ez viccesen hangzik, aztán utána már nem.


De miért nem változtatott nevet? Simán lehet, azt hiszem egyszer az életben ingyen, vagy valami nagyon kicsi összegért. Az egyik - bűnöző - szomszédunk nevet is váltott, amikor elkezdték utolérni. Költözött, nevet váltott, a cigányok sose találtak rá, akiknek tartozott.

2022. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

1: Akkor lehet ismerem. :)


Osztom, teljesen butaság a név miatt ítélkezni!

2022. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

"Én ha nagyon szeretnék valakit, inkább a hülye nevét adnám a gyerekemnek, minthogy ne is tőle legyen gyerekem."

Én ha nagyon szeretnék valakit, nem akarnám, hogy utána egész életében a hideg rázza, ha meghallja kimondva a gyerek teljes nevét.

2022. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem szeretnék szakítani,bele is írtam.

Itt nem azon van a hangsúly, hogy jaj de vicces, hanem egyenesen kínos. De, sokszor meg akarta már változtatni, gimiben már az anyja nevét használta, de hivatalos változás nem történt, hogy az apját ne bántsa meg.

Azért abba is bele kell gondolni, hogy a mai gyerekek mennyire gonoszak. Így is mindenért piszkálják egymást, miért kéne alapból céltáblának kitenni, egy ilyen hülyeség miatt? A gyerekeknek aztán mondhatod, hogy "agyhalott vagy ha a neve miatt piszkálod" nem fogja érdekelni. Egyébként az anyukáját nagy szereti és szívesen adnám az Ő nevét is..talan ebbe bele is menne, de nem biztos. Pár napig hagyom ezzel, aztán megkérdezem

2022. máj. 5. 12:30
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Azért az enyhén szólva képmutató, hogy ő maga is az anyja nevét használta, de most foggal-körömmel ragaszkodik hozzá, hogy az ő nevét kapja a gyerek.

Mondd neki, hogy te így semmiképp nem vagy hajlandó gyereket vállalni, ugyanis nem akarsz vele egy életre kicseszni.

2022. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Én ragaszkodnék ahhoz, hogy a gyerek más nevet kapjon. Itt az egója fontosabb(az apja nevét kapja), mint a leendő gyerek lelkivilága(tudja, hogy milyen rossz lesz neki, amikor csúfolják.)Azt ő dönthetné el, hogy megtartja a nevét, de a gyerek az enyémet kapja, vagy nevet változtat és az új nevet örökli a gyerek. Ebből a kettőből lehet választani.
2022. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!