Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elég buta ok lenne szakítan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez elég buta ok lenne szakítani, de mit tegyek?

Figyelt kérdés

A páromnak nagyon "ciki" a vezetékneve. Ő is tudja, és piszkálták is vele kiskorában, sőt, néha ma is kap megjegyzéseket. A családom/barátaim is elszórakoznak rajta. Igen, nekem is sokszor kínos, sőt...mindig. Már az elején elgondolkodtam ezen, de hát akkor a szerelem győzött, de mostanában egyre jobban belém mar, hogy akkor mi most xy család leszünk?

Főleg tegnap este, amikor beszéltünk, hogy idén, de maximum jövőre ideje a gyerek vállalásnak. Megegyeztünk, hogy a Tamara név mindkettőnknek tetszik, aztán egybe elmondta a vezeték nevével és kirázott a hideg.

Felvetettem kedvesen, teljesen nyugodtan, hogy nem e vennél fel az én nevem,vagy esetleg a leendő gyermekünk nem viselhetné e inkább az enyémet. Ettől teljesen kiakadt, mert, hogy milyen jó, hogy a gyermek az apuka nevét viseli/viszi tovább. Ezzel egyébként egyet értek. Én is mindig úgy képzeltem, hogy ha lesz gyerekem, akkor az az apukája nevét viseli majd.

Tényleg idióta dolog lenne ezért elhagyni, és nem is akarom de már komolyan néha sírnék miatta. :/

Együtt élünk, nem vagyunk házasok de nem is szeretnénk, maximum egyszer talán valami kis polgári. 28 éves vagyok, Ő 31. Valaki volt aki hasonlóan érzett? Mi lett a megoldás?


2022. máj. 5. 11:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben dolgozóm, az egyik gyerekem, egy kisfiú vezetékneve Szopós... Az apja Szopós XY, az anyukája meg Kovács(fiktív, nem az anyuka igazi vezetéknevét írtam)-Szopós XY.

Látod van aki vidáman felveszi és adja a gyerekének a "furán" hangzó vezetékneveket.

2022. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%

Én csak arra lennék kíváncsi, te hol voltál amikor először bemutatkozott. Vagy amikor összejöttetek. Na meg az utána lévő időben?!


Gondolom nem a gyerekvállalás gondolatával egyszerre szembesültél a nevével.

2022. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%
Az tényleg fura, ha saját magának is sok kínos percet okozott ez régen, miért akarja ennek kitenni a gyerekét? Nekem egyáltalán nincs vicces nevem, inkább érdekes, így felnőttként csomóan meg is dicsérik, de gyerekként nagyon sokat gúnyoltak miatta valamiért, és utálom a mai napig ezért. Szerintem ha tényleg ennyire kellemetlen a neve, lehetne annyira rugalmas, hogy át gondolja. Persze egy férfinek a név továbbadása mindig megtiszteltetés, de itt a gyerekre is gondolni kell.
2022. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Azt mondja mindig, hogy csak 3 évig volt "más néven", aztán már felnőttként a rendes nevét viselte a főiskolán.
2022. máj. 5. 20:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor miért váltott nevet?
2022. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ezért szakítani ha egyébként minden oké?? Egyszerűen nem kell felvenni a nevét házasságkötéskor, és közölni hogy a gyerekek a tiédet fogják kapni. Vagy kis csalással mind a kettőt. Ismerek egy bogárnevűt (ilyet képzelj el hogy Darázs, Bögöly, Dongó, nem mondom meg melyik), így is lett náluk, a felesége nem vette fel a nevet, a gyerekeket meg úgy hívják mint például D. Kovács Bence. Tehát a ciki névből csak egy betű maradt meg.
2022. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!