Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiként mennyire irtózol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként mennyire irtózol annak a gondolatától, hogy a majdani gyereked az anyja vezetéknevét örökölje, ne a tiédet?

Figyelt kérdés

Szépen kérek mindenkit, hogy próbáljuk meg nem átrakatni a kérdést családi kapcsolatok vagy gyerekvállalás kategóriába. Ott egyértelmű többségben vannak a női felhasználók, én pedig minél több férfi véleményére lennék kíváncsi. Ráadásul elsősorban a témának a párkapcsolati vetülete érdekel, az, hogy egy ilyen javaslat milyen hatással lenne a párotokkal való viszonyotokra.

(Aki nem szeretne gyereket, az vagy próbáljon meg belehelyezkedni a szituációba, vagy egyszerűen ne szavazzon.)



2022. máj. 7. 00:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem szavaztam. Ez mindegy. Majd ha felnő és spirituális lesz, akkor hívja magát ahogy akarja. Az én nevem a legspirituálisabb, örülnék neki ha ezt az utat választaná. Az egyeneset istenhez.
2022. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Hogy jöjjön egy értelmes valasz egy valós példával is a kérdésre, ne csak utákozás (bár tetszik, ahogy a férfiak plusz szarakodasnak ítélik a másik részéről, ami szamukra alapjog):

A legjobb barátnőm pasija, amikor összeházasodtak, felvette a barátnőm nevét, és a gyerek is a nőét kapta. Nem tudom, mi ezen a bonyolult vagy nehéz, ők egy hazaúton beszélték meg az Auchantól a szomszéd kisvárosig, mire kiszálltak a kocsiból, el lett döntve.

2022. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
6%
Semmi bonyulult nincs ebben 12-es. Az a helyzet, hogy az említett pasi feminista eszmèket vall, ès nem fontos neki a családja hagyománya. A feministák meg pont az ilyen pasikat szeretik, mivel feltehetően pont az is a cèljuk, hogy a jővőben olyan fèrfiakat neveljenek ki, akikben nincs meg a klasszikus domináns vonás, hanem elnőiesesedett, folyamatosan kompromisszum kereső fiúk legyenek belőlük. Egy ilyen fèrfinak már nincsenek olyan igènyei, hogy a gyerek tovább vigye a nevèt. Az inkább a klasszikus fèrfiak igènye, akiknek a családnèv mèg jelentett valamit.
2022. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
#13 én pont ezt mondtam, hogy részemről rendben van, ha a hagyományos értékeket képviseli a pasi, és aszerint akar is élni. Csak akkor tegye mögé a rá eső hagyományos elvárásokat is. Tartsa el egyedül a családot, úgy hogy az tisztességes életszínvonal legyen. Ha kell, menjen el a háborúba, és haljon meg a hazájáért, nekem mindegy. De ha tőlem is elvárja, hogy dolgozzak, vegyem ki a részem a házvásárlásból, és még gyereket is szüljek neki, akkor az is közösbe megy. Az én nevemet is minimum hogy megkapja. Nem játszunk bio-inkubátor-házicselédeset.
2022. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

#13


Nem állítom, hogy a nőnek cselèdnek kell lenni. Sőt, állítom, hogy egy igazi fèrfi önálló. Vagyis főz, mos, takarít, ha kell. Abban egyetèrtek a feminizmussal, hogy egy háztartásban a fèrfi ès a nő között egyenlősèg van. Bizony a fèrfi is megfőzheti az ebèdet, meg odateheti a mosást.


Èn inkább azzal nem èrtek egyet, amikor a feminizmus a hagyományainkat is el akarja venni, ami fèrfivá teszi a fèrfit.

2022. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
34%
Vagyis #14
2022. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
#15-16 és mi teszi férfivá a férfit?
2022. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Szerintem (is) az lenne egyébként az ideális, ha mindkét szülő nevét vihetné tovább a gyerek, csak hát nem biztos, hogy minden esetben praktikus megoldás, pl. két hosszú vezetéknév esetén vele cseszünk ki, mert ő lesz az, akinek minden alkalommal ki kell sakkoznia, hogyan fogja kiírni a teljes nevét egy 4 centis vonalra, ahol ez esetleg el van várva (iskola). De lehet, ezt a részét már csak túlgondolom.

Ha egy nevet kellene választani mindenképpen, szerintem az anyáét logikusabb lenne, elvégre mindig az ő személye a 100%-ban biztos. Annak a belátásához, hogy anno a társadalom patriarchális (tudom, hogy mindenkinek a könyökén jön már ki a szó, de momentán ennél pontosabbat nem találok) berendezkedése miatt alakult úgy, hogy mégis az apa nevét tették mérvadóvá, szerintem nem kell különösebben "nősovénnek" lenni, ez egy tény. De engem is érdekelne, mit takar az "amitől férfi a férfi".

2022. máj. 7. 13:26
 19/28 A kérdező kommentje:

"Ha egy nevet kellene választani mindenképpen, szerintem az anyáét logikusabb lenne, elvégre mindig az ő személye a 100%-ban biztos."

Nyilván itt nem arra gondoltam, hogy egy stabil párkapcsolatban ne lehetne bízni abban, hogy a nő nem kefélt félre, csak arra, hogy rendszerszinten több értelme lenne, ha ez lenne az alapértelmezett opció.

2022. máj. 7. 13:32
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

" azért kínlódás ilyen feminista, nagypofájú, mindent jobban tudó"


Mucuka, attól nem lesz senki feminista, nagypofájú és mindent jobban tudó mert nem emel pidesztálra téged csak mert farkad van.

Inkább te gondolsz magadról túl sokat.

2022. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!