Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm szerintem felelőtlen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm szerintem felelőtlen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hétvégét külön töltöttük, majd amikor visszajött, mondta, hogy elfelejtette bevenni a fogamzásgátló tablettát. Mondtam magamban, hogy sebaj, máskor is volt már ilyen, ezért ugyanúgy védekezés nélkül voltunk együtt. Aztán másnap derült ki számomra, hogy nem 1 maradt ki, hanem 2, azaz 72 óra. Rákerestem, leírták, hogy első héten (ott tart) különösen nagy a kockázata, és előző 5 napban lévő védekezés nélküli együttléttől is teherbe lehet esni. Na 3 nap volt ilyen. Ráadásul utána is 1 hétig gumit kellett volna használni, az is elmaradt. Kérdeztem, hogy nem akar-e beszélni az orvosával. Rávágott egy sértődött nemet. Órákig nem szóltunk egymáshoz, aztán megtörtem a jeget. Megkértem, hogy legalább beszéljen vele. Ma beszélt vele, azt mondta hogy "majd ír fel neki gyógyszert". De a barátnője azt mondta, hogy nem venne be, és nem vagyok biztos, hogy utána fog menni, ha elfelejtené az orvos, vagy hogy egyáltalán be fogja venni.

Nem azért vagyok mérges, mert elfelejtette. Hanem azért, mert ő tudta, hogy kettő maradt ki, és próbálta elsumákolni. Ő tudhatta volna, hogy most 1 hétig gumit is kell használni. A másik, hogy azt mondta nem akar tablettát bevenni. Szerintem nem fogja fel, hogy egy gyerek mekkora következmény a gyógyszerhez képest. Mit csináljak? Hagyjam rá? Pusholjam, ameddig tényleg be nem veszi?


2022. aug. 2. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket, ne dugd bele a farkad gumi nélkül.

Lehet, erre megy ki a játék. Nem általánosítok, nő vagyok én is. De a barátnőd mondjuk még nem, ha ilyen gyerekesen gondolkodik.

Én tutira nem kockáztatnék.

2022. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akar a barátnőd egyáltalán fogamzásgátlót szedni? Mert ha nem, lehet ez egyfajta ellenállás a részéről.

Amúgy egyetértek az #1-el. Ez a csaj megbízhatatlan, akárhogy is nézzük, ha nem akarsz gyereket, gumi nélkül ne feküdj le vele. Ezek után elképzelhetőnek tartom, hogy a jövőben azt se vallaná be, ha egy egész hetet kihagyott a tablettákból, és nem is feltétlenül azért, mert ő gyereket akar, hanem mert nem veszi ezt az egészet komolyan és nem akar megint ezen balhézni.

2022. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán akarta szedni. Nagyon későn vette(m) rá magát, csak már amikor baleset történt. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy tényleg csak elfelejtette.

Ha innentől mindig gumit használok, az egyenlő egy nyílt beismeréssel, hogy nem bízom meg benne (ezek után ezen a téren is), de bizalom nélkül meg mi értelme egy kapcsolatnak.

2022. aug. 2. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"nem akar tablettát bevenni. Szerintem nem fogja fel, hogy egy gyerek mekkora következmény a gyógyszerhez képest. Mit csináljak?"

Önző dög vagy... olvassál utána, hogy mit művel a tabletta a szervezetével. A te élvezeted kedvéért szedje, úgy, hogy ő nem akarja? Húzzál gumit, vagy ne szexelj!

2022. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de attól, hogy Ő szedi a tablettát, még KETTŐTÖK felelőssége a védekezés. Ha már rávetted, hogy szedje, miért nem néztél utána Te is, hogy hogy is működik a dolog? Ha ezt megtetted volna, eleve tudtad volna, hogy még 1 szem kimaradása esetén is az a biztos, ha óvszert használsz. Ne haragudj, de ráerőszakolod a tabletta szedését, és még őt teszed felelőssé is? Mintha te nem lennél felelős... hiába ő szedi a tablettát, közös döntés volt, pontosabban ezek szerint te meggyőzted, szóval pláne.

Imádkozz, hogy ne legyen terhes, és közben gondolkodjál el magadon!

Az ész megáll, hogy ilyen férfiak léteznek komolyan...

2022. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én ennél sokkal komolyabb gyógyszereket is szedtem a saját érdekében. Nem erőltettem rá, párszor rákérdeztem, utána hagytam. Hónapokkal később magától íratta fel, amikor rájött ő is és az orvosa is mondta hogy jobban járna a rendes tablettával.


4-es: Ha nem értesz hozzá, ne szólj már bele. Világosan le van írva, hogy 1 tabletta kihagyása még nem gond.


Szó nélkül szedném, legalább a kezemben lenne és nem így állnék hozzá mint ti is..

2022. aug. 2. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
#6: Igen, saját érdekedben. Ő a Te kedvedért mérgezi magát. Tetszik érteni a különbséget?
2022. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te sermmiképpen nem akarsz gyereket, akkor gondoskodj róla. Húzz gumit.
2022. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Attól, hogy lehetnek mellékhatásai (ami nála max a fáradtság, de korábban is mindig fáradt volt) még közelében sincs a méregnek. Nem az én kedvemért csinálja. Ameddig csak lehetett, gumi volt. Aztán amikor kiszakadt, már egyáltalán nem bízott benne. 1 hónapig nem is volt szex, ameddig el nem tudta kezdeni a tablettát. Messze a legjobb megoldás. De szólj ha tudsz jobbat.
2022. aug. 2. 19:06
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem igazán szereted a barátnődet az látszik. Óriási sokk a szervezet számára a 72 gyógyszer. Amúgy meg nem azért a barátnőd, mert szereted? Akkor egy baba miért lenne olyan nagy baj?
2022. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!