Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg barátnőmmel, hogy ahogyan gondolkodik és él, helytelen út a boldogsághoz?

Figyelt kérdés

Egy éve jöttem össze jelenlegi párommal, aki egy 31 éves nő.


Akkoriban depresszióval, szocfóbiával, önértékelési gondokkal, önbecsülés hiányával, helytelen önismerettel és egyéb nyalánkságokkal rendelkezett. Azóta már jelentős fejlődésen ment keresztül, de még mindíg nem elég. Még mindig sok gondja van, másokat hibáztat a sorsáért, nem vállal felelősséget, pedig az ő cselekedetei vezettek végső soron ehhez az állapothoz.


Én láttam benne a potenciált, a jó embert, mert tényleg az, jó szíve van, erkölcsileg rendben van, ráadásul egy gyönyörű nő és szeretem. Bár nem az a nagyon heves, tipikus szerelem, de nekem megfelel. Ő is hasonlóan érez.


Sok dologban egyezünk, viszont van egy nagyon erős súrlódási pont...ez pedig a gondolkodásmód. Ő egész nap teljesen a földtől elrugaszkodott dolgokban hisz, amik csak még inkább rontják az állapotát. Egyik nap elmondja, hogy egyre jobb és harmonikusabb a kapcsolatunk meg szerelmemnek hív, rá egy hétre az ellenkezőjét állítja, teljesen ellentmondásos személyiség és követhetetlen, kiszámíthatatlan.


Most azért akar velem szakítani, mert állítása szerint nem ér össze a lelkünk, mert nem tud velem órákig olyan dolgokról beszélgetni, hogy majd a szeretet lévén átmegyünk egy másik dimenziósíkba és ott létezünk tovább meg hasonlók...hát gondolom el tudjátok képzelni miken járhat még a feje.


Szeretem ezt a nőt, látom a kapcsolatunk értékét, de sajnos ezer sebből vérzik szegény, és nagyon kár lenne érte. Képtelen leszállni a földre és racionálisan gondolkodni. Szerintetek mit kellene tennem, hogy felfejlődjön? Szakember anyagi gondok miatt nem megoldható.


2022. aug. 5. 08:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

"Nem hagyom rá, mert azt akarom fejlődjön, jobban legyen. Látom, hogy remek páros lehetnénk, és komolyan kár lenne ezért."


Te sem vagy sokkal különb. Választasz egy tikkes nőt, csak mert gyönyörű, aztán meg akarod változtatni. Miközben lekezelően nyilatkozol róla.

2022. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem lettem okosabb. Nem baj nem a te/ti hibátok.
2022. aug. 5. 09:48
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat egyik alapja, hogy úgy fogadom el a másikat amilyen.

Nem akarom a saját képemre formálni őt, mert így ahogy van, mi ketten jól tudunk egymáshoz csatlakozni.

A te fejedben az él, hogy az a jó ahogy te élsz, gondolkozol, cselekszel stb. Csak az a jó ahogy te gondolod. De az emberek sokfélék. Ha mindenki ugyanolyan lenne, ugyanúgy gondolkodna, ugyanúgy cselekedne, akkor igen nagy káosz lenne a világban.

Igen, vannak a földtől elrugaszkodott emberek, spirituális beállítottsággal és vannak racionálisabb emberek aki a realitás talaján élnek. És egy így van jól. Az lenne a lényeg, hogy hasonló gondolkodású és érzelmi világú emberek találjanak egymásra.

Nem az a lényeg hogy működik a szex, mert szép a csaj. Ez egy dolog. De te is láthatod, hogy ég és föld vagytok. De NEM az a megoldás, hogy akkor ő most változzon meg, legyen olyan ahogy te akarod, legyenek olyan érzései, gondolatai amik neked megfelelnek. Kiölnéd belőle azt ami ő valójában.

Nem véletlenül nehéz dolog a párválasztás.

Nem elég az ha valaki külsőleg tetszik, meg jó az ágyban. A jövőképnek, együtt gondolkodásnak, közös tetteknek (csapatmunkának) stb, stb is jelentősége van.

Te mára már rájöttél, hogy nem vagytok egymáshoz valók.

De ezt úgy akarod elintézni, hogy ne kelljen szakítani (mert akkor oda a fix p*nci), hogy meg akarod változtatni a párodat. Ez ideig-óráig működne is, de mivel az alapszemélyisége már gyerekkorban elkezdett kialakulni, ezt te sosem tudnád megváltoztatni. Egy két kisebb dologban tudna igazodni, ami kell is egy párkapcsolatban, de te teljesen meg akarod őt változtatni, olyanná amilyen ő nem tud lenni.

És egyébként láttam én már olyan férfit aki annyira racionálisan gondolkodott, hogy képtelen volt egy nőhöz is normálisan érzelmi alapon kapcsolódni. Mert nem tudta megélni az érzéseit szabadon, nem tudta elengedni magát, mert folyamatosan elemzett mindent az agyában, mint egy sakkjátékos. Előre akarta tudni, ha ő lép valamit, akkor mások arra mit lépnek és így tovább. Ezért akit tényleg szerelemmel szerethetett volna (minden adott volt), azt sem tudta szeretni, mert folyamatosan fejben volt jelen, és elemzett. Ki mit szól a kapcsolathoz, hogy jön ki jobban ha ő mit lép, minek mi lesz a következménye stb, stb....

Így nem lehet párkapcsolatban élni.

Vagy elfogadod őt ahogy van, mersz szeretni, megnyílni érzelmileg, vagy kimatekozhatod, hogy hogyan kellene neki viselkedni, hogy a te értékrendszerednek megfeleljen. De ez neki úgy sem fog menni.

Keress egy olyan nőt aki úgy gondolkodik ahogy te és "két lábbal áll a földön" ahogy írtad.

Egyikőtök sem rossz ember, csak NEM vagytok egyformák, és ezért NEM illetek össze. Csak ezt nem akarod tudomásul venni, mert félsz a szakítástól. El lehet így kínlódni évekig. Kérdés hogy ki bírja tovább....

2022. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az a baj nem jött át a lényeg az írásomból, így most te azt képzeled, meg akarok változtatni valakit. Tehát tulajdonképpen ezzel azt is mondhatnád, nincs szükség pszihológusokra, mert meg akarják változtatni az embert, sőt, semmi szükség önfejlesztésre az életben. Magasról teszek rá ki-mibe hisz, engem az érdekel, hogy a jelenlegi személyisége mellett, egy stabil ember legyen.
2022. aug. 5. 13:40
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez teljesen természetes, ha valaki hosszú éveken keresztül depressziós igaz? Ő ilyen, minek akarjuk megváltoztatni? Inkább feküdj le barátom egy kicsit pihenni. :)
2022. aug. 5. 13:50
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#14:

Abban igazad van hogy jóformán már nem találsz olyan embert akinek nincs valamilyen lelki problémája. Kinek kisebb, kinek nagyobb.

Még aki viszonylag rendben is van magával annak sem árt a pszichológus.

Én nem mondtam azt, hogy a barátnődnek nem kellene pszichológushoz fordulni. Ez biztos a javára válna. De mi rá a biztosíték, hogy neked akkor meg fog felelni?

Mi van akkor ha a pszichológus "még inkább kinyitja a szemét", hogy az alapszemélyiségetek annyira különböző, hogy nem tudtok érzelmileg kapcsolódni. Az egy dolog, hogy tudtok együtt programokat szervezni meg szexelni. De ha érzelmileg nem tudtok egymásra hangolódni, lelki téren vannak szakadékok akkor ez jön ki belőle ami nálatok is látható.

A barátnőd ezt úgy magyarázza "hogy nem ér össze a lelketek". Ezt ő így tudja megfogalmazni, de a lényeg abban van hogy tűz és víz (vagy inkább föld) vagytok.

Persze attól még lehet hogy van pszichés betegsége, és lehet hogy neked is van. Már lassan mindenkinek van. Aki ilyen "művészlélek" vagy spirituális beállítottságú, az sohasem fog összeilleni egy racionális "földhözragadt" emberrel. Ezt el kell fogadni. De egy pszichológus ha helyre is teszi a problémáit, az alapszemélyiségén nem fog tudni változtatni.

2022. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mert nekem elég ha nyugodt, pozitívan gondolkodik, stabil lábakon áll...ennyi a cél. Mibe hisz mibe nem, nem érdekel.
2022. aug. 5. 14:35
 18/19 anonim ***** válasza:

És te diagnosztizáltad?

Vidd el pszchológushoz.

2022. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17:

Mit változtatod utólag a véleményed? Téged idézlek: "Képtelen leszállni a földre és racionálisan gondolkodni. Szerintetek mit kellene tennem, hogy felfejlődjön?"

2022. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!