Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van velem? Mi a helyes döntés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van velem? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim vége felé járó férfi vagyok, közel 10 év vágyakozás, magány, csalódás és sok lelki szenvedés után összejöttem egy lánnyal, aki most a barátnőm. Pár éve ismerjük már egymást, de eddig nem sokat beszélgettünk. Most a nyáron viszont úgy adta az élet, hogy jobban megismertük egymást. Nagyon pozitívan csalódtam benne, mondhatni az eddigi lányok közül akivel ismerkedtem, minden szempontból ő a legideálisabb.

Részemről még sincs bennem a szerelem érzése, furcsa az egész, még most sem akarom elhinni ezt az egészet. Meg vannak bolondulva az érzelmeim annyi bizonyos, de a szónak nem a legjobb értelmében. :(

Eddig életem során arra vágyakoztam, hogy megtaláljam az egyetlen társam az életemben és ne is gondoljak másra, mint valami álomvilágban. Az utóbbi hónapokban viszont valamiért megváltozott ez a gondolkodásom, miközben elég mélyen voltam. Azt is megkérdőjeleztem, hogy szeretnék-e egyáltalán családot, mi értelme ennek az egésznek. Tényleg nem sok kellett volna hozzá, hogy teljesen kiforduljak magamból, már elég elborult gondolataim támadtak hogy miket kellene csinálnom, hogy kizökkentsem magam.

Aztán a nagy "semmiből" összehozott bennünket az élet.


Én eddig, a gondolkodásomból is fakadóan, nem voltam lánnyal még. Nem vallási indíttatásból, hanem mert így láttam jónak (agnosztikusnak vallom magam amúgy). Mint írtam, ez valahogy kezdett átfordulni bennem. A lánynak már volt pár barátja, akikkel le is feküdt és egy éjszakás kalandja is. Ő viszont vallásosnak mondja magát.


Itt érkezek egy ellentmondáshoz, ami nem hagy nyugodni és nem értem meg. Számomra, ha keresztény hitemet valamire is tartó ember lennék, a szexualitást ténylegesen Isten ajándékának tekinteném, a legszentebb dolognak és teljesen elfogadnám, hogy csak a házastársammal csinálhatnám. Milyen hite van neki, ha ennyire az ösztöneitől vezérelve volt képes élni eddig?

Az egyik ex barátját személyesen is ismerem, már akkor sem tudtam hova tenni, amikor összejött vele, mivel a racionális gondolkodás teljes hiánya volt számomra megtapasztalható abban, a lány részéről. Aggasztott már akkor is, hogy hogy lehet valaki ennyire érzelmileg instabil és (bocsásson meg) hülye, hogy egy olyan sráccal képes összejönni, miközben teljesen más személyiségek. Persze ez be is igazolódott, fél évet se voltak együtt.


Mit szeretne a lány, mindennél jobban? Egy értelmes, megbízható társat, családot. Még nem feküdtünk le. Talán a tények miatt, valamint az utóbbi hónapokban lévő gondolataim fényében és a realitást szem előtt tartva, nem fogom tudni megígérni neki, hogy ő lesz az egyetlen személy az életemben, akivel lefekszem.

Szó nincs arról, hogy össze-vissza akarok kavarni mindenkivel, de olyan szituációt sem tudom elképzelni, hogy a közeljövőben mással legyek. Viszont nem látok a jövőbe és nem tudom mi lesz 10-20-40 év múlva.


Úgy érzem, ezt el kellene mondjam neki, még mielőtt lefekszünk. Őszintén szólva, fogalmam sincs mit reagálna. Nem egy kiskaput szeretnék magamnak, de én már nem hiszek a végtelen szerelemben. Intelligens, végtelenül kedves és odaadó, tényleg. De akkor sem tudok elmenni afelett, hogy hány partnere volt, a vallásossága meg még jobban csak elbizonytalanít ebben. Rendkívül zavar, szomorú is vagyok emiatt, hogy hiába minden szép és jó, csak egy használt lány jutott nekem, más barátaimnak meg "zsír új", ráadásul azóta feleségek is.


2022. aug. 11. 00:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit tul sokat agyalsz nem gondolod? Mutass egy not , vagy ferfit , aki kozel a 30-hoz meg szuz?! Hidd el , szinte nincs ilyen. Az a normalis hogy 30 eves korodra mar nem vagy szuz. Ez egy teljesen hetkoznapi dolog. Egyebkent meg szornyen gusztustalan hogy hasznaltnak nevezed, mintha egy targyrol lenne szo. O egy ember. Biztos nagyon ertekelne ha megmutatnad neki ezt a kerdest, es hogy milyen stilusban beszelsz/gondolkodsz rola. Mit szolnal hozza, ha O is kiirna Rolad egy ilyet , hogy mihez kezdjen egy lassan 30 eves szuz puhap*ccsel? Mert kb ezen a szinten nyilvanultal meg rola, En epp csak kiforditottam. Hanyinger
2022. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem a reakciód, de gondold át újra. Mit tanít a Biblia? Szex házasság után, egymásnak teremtett emberek, társak. Szerintem is normális dolog, hogy valaki már szexelt az élete során, akár több emberrel, itt nem ez a lényeg. Hanem hogy A-t vall és próbál aszerint cselekedni, de B-t csinál.

Persze itt most nálam is kezd fordulni a gondolkodás, ez a kérdés, hogy ezt mennyire tudja a másik elfogadni? Ha én elfogadom őt így, akkor neki is el kell engem.

2022. aug. 11. 00:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég sértő, hogy "használt"nak nevezed... attól, hogy nem szűz volt előtted, nem lett rosszabb, viszont az, hogy volt már kapcsolatban, tanulhatott belőle pl.
2022. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki hisz istenben, es hogy vallasos, ket kulonbozo dolog. Nem kell hogy minden egyes pontjat betartsd a biblianak ahhoz, hogy hivo legyel, es hogy jo kereszteny legyel. Kulonben is, a keresztenysegnek is vannak olyan kulonbozo formai, ahol egyaltalan nem tiltott pl a papoknak a hazassag vagy a szex. Akkor egy egyszeru foldi halandonak miert lenne tiltott? Raadasul enyhen antiszemita dolog ugy part valasztani, vagy akar csak megbelyegezni valakit mert vallasos, vagy mert epp nem Neked tetszoen gyakorolja a vallasat. Meg egyszer mondom. Attol hogy hedonistabb annal mint amit Te elkepzelsz, meg nem lesz rossz hivo vagy rossz kereszteny. Az Amishok is elmehetnek egy bizonyos korban, hogy megtapasztaljak a modern eletet. Kiprobaljak, elmennek bulizni, divatosan oltoznek, valoszinuleg meg paraznalkodnak is, aztan a 90%-uk visszamegy, es eli az addigi eletet. Ettol meg nem lesznek rossz emberek, csak nyitottabbak mint peldaul Te. Lenyegesen nyitottabbak. Az Amishokat hozom fel pozitiv peldanak a nyitottsagban, azert itt a helyedben elgondolkodnek… :)
2022. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindentől függetlenül, én nem akarok neki rosszat és csalódást okozni, ezt így elmondom neki. Hadd legyen már nekem, a nyomorék racionálisan gondolkodó agyammal elő valakinek olyan dolgom, amit nem tudok logikával megmagyarázni, hanem azt kell mondjam hogy ez így érzem, ez van és kész.
2022. aug. 11. 00:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nagyon furcsának és cseppet sem reálisnak tűnik a gondolkozásod. Ellentmondásos is.

Szóval itt ez a lány, aki a legtöbb szempontból igényedinek megfelel. Ezek alapján becsülnöd kéne talán. Majd mégis mindennek ellenére használtnak nevezed.Tárgynak tekinted. A párválasztásról úgy beszélsz, mintha csak egy autót keresnél, és félsz megvenni, mert drága, de mi lesz, ha pár év múlva kimegy a divatból vagy már neked sem fog tetszeni valóben megéri-e megvenni.

Én egy ilyen embertől menekülnék. Remélem az "értelmes" lány is így tesz a saját érdekében.

Egyáltalán honnan veszed a bátorságot, hogy ítélkezz felette? Úgy beszélsz, mintha magadat übermentschnek tekintenéd.

2022. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha fontos a lany szuzessege,akkor szuzet valassz…. Hasonlo elmebeteget,mint te magad….
2022. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Használt lány 😂 az se fog sokáig megmaradni neked mert nem vagy komplett. Mások közben vidáman élik az életüket, szexelnek, ismerkednek, barátkoznak, te zárkózz csak be az agymenéseiddel és kíméld meg magadtól a használt másik nemet. Matyizzál életed végéig a szent csodafarkaddal.
2022. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Látjátok, mégis egy ilyen elmebeteggel van együtt mint én, de az is lehet hogy csak megint szerelmes.
2022. aug. 11. 10:29
 10/14 anonim ***** válasza:

"lehet hogy csak megint szerelmes."



Remélem mielőbb felnyílik a szeme ...

2022. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!