Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ez a fontos egy nőnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ez a fontos egy nőnek?

Figyelt kérdés

Sokszor jött velem szembe gyakori kérdéseken a "páromnak van már egy gyereke, működhet-e így a kapcsolat" kérdés.

Kommentekben persze írnak pozitív és negatív véleményt is amivel semmi probléma.

Viszont vannak akik azzal érvelnek ,hogy azért se kéne gyerekes pasi "mert a gyerekvállalást/szülés élményét nem velem éli át először"

Amivel persze semmi gond nincs ,hogy valaki így látja. Viszont mitől jobb az a pasi/férj akinek a nő előszőr szül gyermeket, közösen élik át az élményt de mellette vagy nem sokkal utána kiderül ,hogy pl félremegy vagy titokban flörtöl másokkal vagy esetleg menetközben kiderül ,hogy nem tud mit kezdeni egy gyerekkel nem foglalkozik vele állandóan haverozik és stb. Nálam pl. ez nem férne bele.


Viszont lehet ,hogy mondjuk egy már gyerekes férfinek az első kapcsolata/házassága nem sikerült de mindezek mellett nem írogat nőknek, nem flörtöl, remek társ, és apuka is egyben meg mondjuk az sem hátrány ha a nőnek az esete külsőre/belsőre. Akkor tényleg az fog számítani ,hogy "jaj ő már átélte mással a szülést nem én vagyok az első neki ebben?" Szerintem meg minden szülés, terhesség tök más, egyik se egyforma mindegyik a maga módján izgalmas. Persze nyilván egy nőnek nagy büszkeség ,hogy a férjének ő szül először gyermeket csak utána meg ha kiderül ,hogy mellette csalják meg félrejárkálnak az inkább szégyen rá nézve mint erény. Persze ez most kicsit lesarkítva, de értitek. :D Én nagyon sok ilyet látok akár a celebeknél akár a magánéletben is.


Persze tisztelet a kivételnek! Senki ne vegye magára akinek nem inge.



2022. szept. 9. 19:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
A férfi mellett megkapod a gyereket is. Én nem vagyok ellene, de szoronganék, hogy elfogad-e a gyereke, szeretni fog-e. Ez elsülhet jól és rosszul is de ha van gyerek, akkor az már nem csak a két személy kapcsolatáról szól, hanem a gyereket is figyelembe kell venni, mi a legjobb neki.
2022. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
10-es! Köszönöm a választ! Igen azzal egyetértek h az ex nyilván valamilyen szinten képbe lesz a gyerekkel kapcsolatos dolgok miatt, ezt valaki vagy eltudja fogadni és bízni a párjában vagy nem. Azzal nem annyira értek egyet ,hogy kétfele lesz a családja. Szerintem onnantól ,hogy új párt talál magának ők lesznek egy család főleg ha később gyerek is születik. Akkor ők lesznek az egység akikhez hozzátartozik az előző kapcsolatból született gyermek így alkotnak egy családot. Szerintem az ex semmiképp sem családtag hiszen nem véletlen mentek külön, pont azért ,hogy mindenki megtalálja a saját boldogságát más oldalán. Ha egy család akarnának maradni akkor nem válnának el. Egyébként nem mindegy ki ,hogy kezeli ezt válás után ez mind attól is függ szerintem.
2022. szept. 9. 21:25
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
A tyúk is agyonveri az idegen csibét... az ösztön nagy úr!
2022. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

Én több okból se kezdenék olyan férfivel, akinek már van gyermeke. De, valóban ott van köztük az is, hogy ő már végig csinálta ezt. Nem együtt tanuljuk meg, mindig ott lenne a gondolat, hogy Marika vajon ügyesebb volt-e, főleg, ha esetleg megjegyzést is tesz a pasi.

Meg van annak a bája, ha első szülött a gyermek, ahogy annak is, ha együtt jöttök rá dolgokra.

Amikor még az első randikon van az ember, vagy online írogat, akkor még nem tudatja, hogy a gyerekes pasi olyan aranyember, ahogy felvázoltál, vagy épp annyira szar alak, mint azt a gyermektelen verzióra írtad. A legtöbb pasi nem véletlenül marad egyedül. Nekem ez a meglátásom. Főleg, ha úgy váltak el, hogy kígyót, békát kiabálnak egymásra. Mert, amennyiben nem így mentek szét, várhatóan a nő bizony az élete része marad. Ha a két szülő jól kezeli a válást, akkor egy kölcsönös segítségen és jelenléten alapuló kapcsolat alakul ki, ami elengedhetetlen lenne a gyermek egészséges fejlődésében. Más kérdés, hogy az ajtó csapkodás a gyekoribb.

Ha fújnak egymásra, azért nem lesz szerencsés belemászni, ha jóban vannak, akkor azt kell valahogy lenyelni.

Emellett a te gyereked mindig második lesz, vagy legalábbis egyenrangú. Ha ugyan... Mert ugye a másik gyerek láthatási idejéhez kell alkalmazkodni programok, idő tekintetében, ahol apu a másik gyerekkel akar időt tölteni.

Nem azt mondom, hogy nem lehet jól csinálni. Ugyanakkor, mikor még 0 érzelmi kapocs van, teljesen logikus nem ezt az őrületet választani, ami talán jól sül el, meg talán egy aranyember a pasi, meg talán ettől az egésztől függetlenül passzoltok majd hosszú távon is stb. Hanem keresni egy olyat, ahol csak az a kérdés, hogy milyen ember és passzoltok-e, kimarad az összes többi lutri.

Más lenne a felállás, ha nekem is lenne gyerekem.

De egy ilyen kapcsolatban soha nem lehet igazán a tiéd és a gyermekedé a pasi, hiszen kifelé is vannak kötelezettségei, amiknek minden erejével igyekszik megfelelni, ha jó apa. Ha meg rossz apa, akkor eleve nem kéne nekem se.

2022. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es! Köszi a választ! Itt sem tudok minden részével egyet érteni de van igazság is abban amit írsz.

Persze alkalmazkodni kell a láthatásokhoz ami általában 2 hetente 1 hétvége, ebben az időben természetes ,hogy a ritkábban látott gyerek valamivel prioritást élvez apa szempontjából. Az ,hogy második gyerek és mindig második lesz…hát sorszámilag biztosan igen. Viszont ha úgy nézzük akkor a második gyerek sok mindenben sokkal szerencsésebb hiszen ő mindennap az apukájával lehet, szoros kapcsolat alakulhat ki köztük (is) míg a másik gyerek kevesebbet kap belőle főleg ha kisebb korban történik a válás és még messze is lakik. Szerintem nem minden esetben a férfi a hibás van épp elég nő aki maga teszi tönkre a kapcsolatát indokolatlan hisztivel akaratossággal makacssággal, ezt arra reagálom ,hogy szerinted a legtöbb pasi nem véletlen marad egyedül. Ezt szerintem nem lehet így kijelenteni. Illetve egy szülő jobb esetben mindegyik gyerekét ugyanúgy szereti nincs rangsor meg első második helyezett, bár biztos van erre is ellenpélda. Az ,hogy sosem lehet teljesen a mienk azzal sem értek egyet, hiszen nőként az én társam, férjem engem választott maga mellé engem szeret, így ebből a szempontból mint férfi mint szerelem csak az enyém lenne senki másé. Ha úgy vesszük ő mindennap a mienk hisz ott van velünk minden reggel, minden este. Mi nem kapunk belőle kevesebbet attól ,hogy van mástól gyereke. Persze lehet ezt firtatni ettől szép az élet ,hogy mindenki máshogy gondolkozik és ilyen fórumokon kilehet beszélni. :)

2022. szept. 9. 22:34
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem tudtam volna elfogadni más gyerekét. Mondom ezt úgy, hogy két gyerekes elvált nőként kerestem kapcsolatot. Ez csúnya dolog mert azt elvártam, hogy az én két gyerekem elfogadják. Ez a szülés dolog nem befolyásolt.
2022. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16-os! Köszönöm! Valóban nem szép dolog ez ebben a formában, de legalább felvállalod! :)
2022. szept. 10. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!