Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire fontos, hogy egy kapcsolatban legyen mindkét félnek jogosítványa, ha a fővárosban élnek?

Figyelt kérdés
Ismerkedtem egy pasival, amiatt nem lett 2. randi, mert bevallotta, hogy nincs jogsija, és nincs is tervben neki, hogy megcsinálja. Szerintem ez nagyon rossz hozzáállás, egyben felelőtlenség ilyen helyzetben, amiben most élünk (lásd drasztikus energiaáremelkedés miatt a tömegközlekedés esetleges leállásáról szóló hírek). Nem beszélve arról, hogy nekem hozzátartozik a férfiassághoz az, hogy egy pasi tudjon már vezetni. Nem várom el, hogy a fenekemet hurcolja naponta, nekem van jogsim, autóm is. Hétvégente, mikor jobbára csak a 4-6-os és az éjszakai buszok járnak, akkor ne kelljen már a megállóban több mint 10 percet várni, hanem mehessünk már autóval helyette úgy, hogy egyszer én, egyszer ő a sofőr, hogy ne az legyen, hogy mindig én nem ihatok egy pohár alkoholt sem, mert vezetek. 30 feletti férfiakkal ismerkedem kizárólag, valamint a sztereotípiáktól eltérően nem érdekel, hogy milyen típusú, korú autója van, csak legyen.

2022. szept. 13. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk barátomnak van, nekem nincs, viszont pont azt gondolon, hogy fővárosban elhanyagolható az autó én teljesen megvagyok elégedve a tömegközlekedéssel ja és 3 házzal arrébb van bevásárlóközpont, tehát még azt sem mondhatnám, hogy egy nagybevásárláshoz annyira kellene. 31 éves vagyok, nekem sosem volt hátrányom abból, hogy nincs jogsim.
2022. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Budapestre mondjuk én mindig úgy megyek, hogy a város szélén ledobom a kocsit, és megyek tovább tömegközlekedéssel, mert egyszerűen agyérgörcsöt kapok attól, hogy 40-nel araszolgatunk lámpától lámpáig, és nem lehet értelmesen haladni. A férjem bemegy autóval, de folyton a haját tépi meg anyázik, ugyanezért :D Akkor már inkább metró meg villamos.

Mi vidékiek vagyunk egyébként, itt nekünk kell, nem vita tárgya, mert sok minden a mindennapokban nem lenne megoldható autó nélkül. És mindkettőnknek kell vezetni is, mert itt a két gyerek, olyan nincs, hogy ha az egyikünk dolgozik, vagy bármi egyebet csinál, a másik nem tudja őket elvinni oviba, suliba, orvoshoz, szülinapra, edzésre, akármi.

Mindemellett egyébként tényleg kva drága egy autó fenntartása, mi épp most adjuk el az egyiket. Eddig belefért az a luxus, hogy mindkettőnk popója alatt legyen, most az elszállt benzin, meg egyéb árakkal, a növekvő inflációval már túl nagy luxusnak érezzük. Innentől kezdve aki nem a gyerekekkel van aznap, az megy busszal, a másiknál marad az autó. Kényelmetlen lesz, de ez van. Vezetni viszont mindketten vezetünk, mert nem várhatunk mindig mindennel a másikra.

Egy barátnőm férje egyébként sokáig nem vezetett, végül mikor lett két gyerek, a barátnőm kitaposta belőle azt a nyomorult jogsit, mert baromira unta, hogy mindig, minden szarért neki kell ugrálni, többek között a férje miatt is, mert ő lusta megcsinálni a jogosítványt. És ezen a szinten ez szerintem tényleg nem fair, hogy egy család komplett logisztikája az egyik szülőre hárul, mert a másik nem hajlandó vezetni.

Kapcsolat elején viszont nálam szerintem nem lett volna ez szűrő, de a családalapításhoz már igen.

2022. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem érdekel, hogy van e jogsija, autója annak akivel ismerkedem.

Nekem sincs, de ha lenne, akkor sem zavarna hogy neki nincs.Nálam a férfiasságnak nincs köze a jogsihoz, inkább ahhoz, hogy hogyan bánik velem.

Nekem nagyon felszínesnek tűnsz, nem vesztett veled sokat.

2022. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként létezik taxi is, és akkor mindketten ihattok.
2022. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is lehet jogsim egy genetikai látóideg betegség miatt, a barátomnak viszont van. Bánom én, hogy nem lehet, de ez van. Én szoktam ajánlani, hogy menjünk olyan helyekre tömeggel ami könnyen megoldható, mert olcsóbb és környezetbarátabb is így. Úgy is simán meglennénk, ha egyikünknek sem lenne jogsija. Főleg Budapesten nem gáz ez, akárhova el tudsz jutni tömeggel. Vidéken macerásabb.
2022. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem fontos. De az sem gond, ha neked igen, szíved joga azt elvárni a másiktól, amit szeretnél. Nekem nincs jogsim, nem is hiányzil, nm esik le egy kis várakozástól az aranygyűrű az ujjamról, ha meg szökőévente pont úgy jön ki a lépés, hogy túl sokat kellene várni, tudok hívni taxit. Nem gondolom, hogy a tömegközlekedés leállását be mernék vállalni, mert olyan lázadás lenne, hogy abból nem lábal ki senki, meg kell a fenének a mostaninál még nagyobb reggeli dugó meg még szarabb parkolási helyzet. És nem is tartom férfiatlannak a férfit, akinek nincs, max. akkor, ha a popóját akarná ide-oda furikáztatni másokkal. Én simán tömegközlekedem mindenhova, ilyen szempontbül jó helyen lakom, a munkahelyem is 30-40 percre van tömegközlekedéssel.
2022. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten belül pont hogy nagyon nem kell az autó. Budapest tömegközlekedési hálózata kiváló. A járműpark sem rossz. Az utazóközönség hagy némi kívánnivalót maga után.

10 perc várakozás sok? És a dugóban mennyi időt ücsörögsz?

Ha meg akkora a baj, hogy le kell állítani a tömegközlekedést, akkor az utazás lesz a legkisebb problémád. Akkor minden össze fog omlani, egy teljesen más életformára kell majd áttérni.

Vidéken, ahol 2-3 óránként jön egy busz, oda igen, nagyon jól jön a kocsi.

2022. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Pesten szerintem is inkabb jó ha van auto-jogsi, de nem szűkseglet. Az ha egy nőnek nincs jogsija/autója sosem zavart. Fordítva persze erdekesebb szitu, de ha nem lett masodik randi, akkor nehezen hiszem el, hogy főnyeremeny lett volna a pali ezt leszámítva...
2022. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én leszarom. Van jogsim, de nem vezetek. Pont most tervezek majd pár útvonalat azért begyakorolni, de 8 éve élek Bp-en vezetés nélkül, és eddig is tökéletesen elvoltam, most sem létszükséglet. Én amúgy nem szeretem, hogy a férjemnek van kocsija, csomó pénzt elvisz, és nem nagyon használjuk, szerintem nettó pazarlás, de mindegy. Ha annyira megemelkednek majd az árak, hogy leáll a bkv, akkor az autósok sem fognak tudni tankolni, szóval sokra nem mész vele.

26N

2022. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha én nulláról osszetudtam kaparni egy autót, ami milliós tétel volt, illetve a jogsit ami közel 400.000, illetve havonta minimum 50.000 beletankolok, és nyilván szervizelem is, akkor elvárnám attól is, akivel ismerkedem.
2022. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!